Öztürk; “Kulüp Lisansı İçin Kira Kontratı Şart!”

Akın Şatıroğlu Başkanlığı Dönemi’nde 10 yıllığına yeniden kiralanan Kulüp Tesisleri’nin süresi Haziran-Temmuz Ayı gibi sona erecek. Kiralama için İl Özel İdare’ye başvuruda bulunan Elazığspor’un bu talebi olumlu karşılanmaması durumunda Bordo-Beyazlı Kulüp, Kulüp Lisansı talimatları gereği -3 puan ve ayrıca ekstra para cezaları ile karşı karşıya kalacak…

SPOR 15.05.2020, 14:00 15.05.2020, 14:34 Günışığı Gazetesi
2615
Öztürk; “Kulüp Lisansı İçin Kira Kontratı Şart!”

ÖZEL HABER-ÖZGÜR YILDIRIM

Koronavirüs önlemleri kapsamında hazırlıklarına ara veren ancak çalışmalarına Çarşamba günü yaptığı antrenmanla yeniden start veren Elazığspor’da Kulüp Başkanı Selçuk Öztük spor servisimize gündeme dair yine önemli açıklamalarda bulundu. Takımın son durumu, liglerin başlama tarihi, yeni sezon çalışmaları, maddi kaynak arayışları, transfer tahtası ve kulüp lisansı konularında çarpıcı açıklamalarda bulunan Selçuk Öztürk, kulüp lisansı konusunda önemli bir detayı da gözler önüne serdi.

Dönemin Valisi Lütfullah Bilgin, Belediye Başkanı Hamza Yanılmaz’ın destekleri ve eski Elazığsporlu futbolcuların kurdukları derneğin öncülüğünde yapılan girişimler sonucunda Elazığspor’a kiralanan ve Akın Şatıroğlı Başkanlığı döneminde 10 yıllığına yeniden kiralanan tesis arazisinin kira süresi Haziran –Temmuz Ayı’nda sona erecek  Kulüp Lisansı Stadyum ve Tesis Kriterleri nedeniyle Elazığspor uzun süreli kira kontratını federasyona bildirmek zorunda. Aksi takdirde  Bordo-Beyazlı Kulüp, Kulüp Lisansı talimatları gereği -3 puan ve ayrıca ekstra para cezaları ile karşı karşıya kalacak.

Başkan Öztürk;  “Kulüp tesislerimizin kira kontratı bitiyor. Elazığspor’un eski oyuncuları tarafından satın alınıp devredilen bir tesis arazisi. Tekrar kiralanması konusuyla ilgili İl Özel İdare’ye gerekli müracaatımızı yaptık. Çünkü hem kulüp lisansında kira kontratı istiyorlar uzun süreli, hemde Türkiye Futbol Federasyonu’na depremden dolayı kaynak kullandırma fonuna kaynak kullandırmak için müracaatta bulunduk. Bu ikisi içinde kulüp tesisleri arazisinin yeniden Elazığspor’a kiralanması lazım. Kulüp tesisi arazisini kiralayamazsak -3 puan cezası yeriz. Ayriyeten kaynak kullanmadan yararlanamıyoruz.” dedi. 

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk’ün spor servisimize yaptığı özel açıklamalardan derlediğimiz satır başları şunlar;

*İL DIŞINDAKİ OYUNCULARIMIZ BAYRAMDAN SONRA GELECEK…

“Uzun bir ara verdik mecburiyetten. Bu aradan dolayı oyuncularımız her ne kadar 20 yaş altı oyuncularımız evlerinde diğer oyuncularımız tesislerde hocamızın verdiği bireysel antrenman programını uygulasa da grup halinde olamaması nedeniyle pek verimlilik elde edilemiyor. Önemli olan futbolda antrenmanların gruplar haline yapılması. Herkesin birbirinin eksiğini gediğini görmesi ona göre birbirine destek vermesi., teknik ekibin eksikleri görmesi bağlamında grup antrenmanları önemli. Grup antrenmanlarımıza Çarşamba günü itibariyle başladık. Şuan da saat 15:00-16:00 ve 17:00’de 6’şarlı gruplar halinde Altyapı Hocamız İlhan Aydın ve Yardımcıları gözetiminde Teknik Direktörümüz Levent Eriş Hocamızın verdiği antrenman programını uyguluyorlar. Bundan sonra antrenman programı devam edecek. İl dışında olan oyuncularımız almadık. Bunun nedeni ise önümüzde Ramazan Bayramı var. İl dışındaki oyuncularımız gelecekler Covid-19 Testi’ni yaptıracaklar. Bayramda tekrardan evlerine dönecekler. Bir daha gelip kontrol yapmaları gerekecek. Zaten şurada Ramazan Bayramı’na 1 haftalık zaman kaldı. Ondan dolayı hocamızla böyle bir karar aldık. Bayramı da il dışındaki oyuncularımız aileleri ve akrabalarıyla atlatsınlar, ondan sonra kıymetli hocamız Levent Eriş ve ekibi ile dışarıdaki oyuncularımız bayram sonrası katılarak tam kadro antrenmanlara başlayacağız. Bayram sonrası hocamızla bir toplantı yapıp 2.Etap Kampı’nı beraber ortak planlayacağız. Şuan için bir tarih ve yer veremiyorum. Sonuçta mutlaka ki kampa gideceğiz. Bunun tarih aralığını hocamızla değerlendireceğiz. Geçen sene biliyorsunuz Erzurum’da yaptık. Erzurum, Bolu, Nevşehir alternatifler arasında ama hem rakam anlamında hem de kulübümüzün rahat edeceği bir ortamda dışarıda bir kamp yapacağız.”

*VİRÜS SALGININDA 2. DALGA OLURSA LİGLER BU HALİYLE TESCİL EDİLİR…

“Futbol kamuoyu, kulüp başkanları, teknik direktörler ikilem içerisindeler. Bir kısım ligler bu şekilde tescil edilsin, diğer kısım ise ligler oynansın mantığında. Değerli futbol federasyonumuz oynanmasından yana. Ama bugünlerde bazı takımlarımızda çıkan Covid-19 nedeniyle tabi endişe taşımaması mümkün değil. Ama şimdi Süper Lig 12 Haziran’da başlayacak. Bu Covid-19 virüsü birkaç takımımızda çıkarsa Allah korusun, federasyon muhakkak ki değerlendirecektir. Belirledikleri tarihi ileriye alıp 1. ve 2. Lig gibi Temmuz’da oynatılabilir. Ama çok sıkıntılı vakalar olursa bu benim tahminim ligler olduğu gibi tescil edilecektir. Bu durum yaygınlaşırsa tabi. Şimdi çok şükür cumhurbaşkanımızın, sağlık bakanlığımızın, hükümetimizin büyük gayretleri sonucunda virüs salgınına bir fren yapıldı. Ama önemli olan insanlarımızın tedbiri elden bırakmaması. 2. Dalgayı rahat geçirelim. Çokta rehavete kapılırsak bakın Almanya’da, Norveç’te, vaka sayısı yükseldi. Çin’de tekrar görülmeye başladı. Allah muhafaza tedbirimizi elden bırakmamız lazım. İşimizi sağlama alacağız. Çünkü bir an önce normal hayatımıza dönmemiz lazım.”

*KULÜP LİSANSI İÇİN KİRA KONTRATI ŞART… YOKSA EKSİ PUAN CEZASI ALIRIZ…

“Kulüp lisansı virüs salgını nedeniyle bir ay ertelendi. Evrakların teslim süreci, kulüp lisansı için başvuru süreci 1 ay ertelendi. Bizim muhasebedeki kardeşlerimiz bu konuda yoğun bir şekilde çalışıyor. Kulüp lisansında, transfer tahtasında bulunan oyuncular hemen hemen aynı. Kulüp lisansında da önümüzü kapatmış durumdalar. Yani eğer biz transfer tahtamızı çözersek, otomatikman kulüp lisansını çözmüş oluruz. Birkaç dosya farklı. Ama örnek veriyorum 80 dosya var, bunun 75’i aynı dosya. Transfer tahtası ve kulüp lisansı beraber yürüyor. Bu arada kulüp tesislerimizin kira kontratı bitti. Kira kontratının süresi önümüzdeki süre içinde bitecek. Bununla ilgili zaten biliyorsunuz, İl Özel İdare’ye ait bu tesis arazisi. Elazığspor’un eski oyuncuları tarafından satın alınıp devredilen bir tesis arazisi. Bununla ilgili zaten İl Özel İdare’ye gerekli müracaatımızı yaptık. Çünkü hem kulüp lisansında kira kontratı istiyorlar uzun süreli, hemde Türkiye Futbol Federasyonu’na depremden dolayı kaynak kullandırma fonuna kaynak kullandırmak için müracaatta bulunduk. Bu ikisi içinde kulüp tesisleri arazisinin yeniden Elazığspor’a kiralanması lazım. Kulüp tesisi arazisini kiralayamazsak -3 puan cezası yeriz. Ayriyeten kaynak kullanmadan yararlanamıyoruz. Biz şuanda kiralama yapamadığımız için Türkiye Futbol Federasyonu’na yazılı taahhüt verdik. Bununla ilgili müracaatımızı yaptık. Bizde Elazığspor Tesisleri’ni 150 dönüm civarında, biran önce tekrar kiralanması için gerekli başvurularımızı yaptık. Biz en az aynı şartlarda 5 yıl düşünüyoruz. Zaten Elazığspor şuan kullanıyor bu araziyi. Komple tüm araziyi bize kiralama talebinde bulunduk. Bu talebimizin acilen sonuçlanması lazım. Yoksa Kulüp Lisansı’nda eksi puan cezası alırız.”

*VİRÜS NEDENİYLE DEPREM 2.PLANA ATILDI…

“Kaynak bulunması noktasında yoğun ve ciddi bir çalışma yaptığımızı herkes biliyor. Projelerimizi belli bir noktaya getirdik ama bu virüs salgını nedeniyle ilimizde yaşana deprem maalesef ikinci plana atıldı. Rabbim bir daha yaşatmasın. Bundan dolayı kaynak bulma noktasında şuanda durmuş durumdayız. Çünkü bizim şehrimizin yöneticilerine vermiş olduğumuz kaynak noktalarındaki pozisyonlar şuanda durmuş. Bizim hesap ve kitaplarımız beklemede. İnşallah biran evvel şu Covid-19 belasından kurtuluruz ve Elazığ gerçek gündemine oturur temennisindeyiz. Çünkü şuanda Elazığ’da 10 bine yakın ağır hasarlı ve acilen yıkılması gereken binalar var. Bir yandan da depremler devam ediyor. Yarın Allah korusun 4.5’in üzerinde bir deprem olması durumunda binlerce bina yıkılacak. Bunların içinde oturan olacak, oturmayan olacak Allah muhafaza, inşallah dediğim gibi Elazığ biran önce gerçek gündemine oturur. Deprem sonrasında zaten yapılması gerekenleri hükümetimiz ve bakanlıklarımız desteği veriyor. Bir yandan deprem konutları yapılıyor, bir yandan AFAD vatandaşlarımızın eksiğini gediğini Allah razı olsun tamamlamaya çalışıyorlar. Ama biraz daha hareketlenirse bizlerinde plan ve projeleri tutarsa, kaynak sağlanırsa bizlerde tahtamızı rahat açarız. Erkenden transferlerimizi yaparız. Ama şuanda virüs salgını nedeniyle doğal olarak şehrimizde de yaprak kımıldamıyor.”

*YENİ STADYUMUZDA ALT LİGDE OLACAKSAK, OYNAMAYALIM…

“Aklımızda bulunan, gel dediğimiz zaman gelecek oyuncularımız var. Ama dediğim gibi biran evvel hep birlikte, deprem ve virüsün psikolojik etkileri biran önce kalkar, Elazığsporumuz’la ilgili bir hareketlenme başlar ümidindeyim. Yeni bir stat yapılıyor. Ben bu konuda valimize, belediye başkanımıza, milletvekillerimize, bakanlığımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum. Herkes duyarlı davrandı. 2021’de 23 bin kişilik stadımız olacak. Doğukent’te güzel bir stad yapıldı ardından yeni stadyumumuz teslim edilecek. Bizlerde kulüp başkanı ve yöneticiler olarak, şuan ki birlik ve kenetlenme devam ederse 23 Bin kişilik stadyumumuz yapıldığında Elazığsporumuz’da layık olduğu ligle birlikte o stadyumda oynasın. Bizim hedefimiz bu. Bu durum tamamıyla birlik ve beraberlik ve kenetlenmeyle alakalı. Şuan güzel gidiyor ama adımlarımızı biraz daha hızlı atmamız gerekiyor ki, yeni stadyumun teslimine ne kaldı? Biz oraya da alt liglerde sürünerek oynayacaksak, oynamayalım. Daha ayakları yere basan, daha borçları bitmiş emin adımlarla yoluna devam eden dinamik bir takımla ben o yeni stadyumda oynamak istiyorum. Buda elbirliğiyle olacak.”

BU ŞARTLARDA BORCU BİTİRİP ELAZIĞSPOR’U ŞAHA KALDIRAMAZSAK BU HEPİMİZİN AYIBI OLUR…

“Sadece sözleşmesi biten Yiğitcan var. Bu futbolcumuzla bir araya geleceğiz. Yiğitcan da bizim kardeşimiz. Bizim için değerli bir oyuncu. Hocamızda seviyor, bizde seviyoruz. Yiğitcan da bizi seviyor. Yani bu futbolcumuzla da oturup bir değerlendirme yapacağız. Taraftarımızdan sabır istiyoruz. Zaten şuan Dünya durmuş durumda. Ama ben elimden geldiğince 115 gündür buradayım. Projelerimizi sunmuşuz. Gelir getirecek kaynakları devletimize zarar vermeden, devletimizin cebinden çıkmadan, projelerimizi ve kaynaklarımızı sunmuşuz. Bu kaynaklarda deprem sonu oluşan ekonomik yapının içerisinde çok sembolik rakamlar. Bu sembolik rakamları da mutlaka ki elbirliğiyle bir araya gelip toparlayacağız ve Elazığsporumuzu şaha kaldıracağız. Bu şartlarda borcu bitirip Elazığspor’u şaha kaldıramazsak bu hepimizin ayıbı olur.”   

Yorumlar (0)
21°
açık
Günün Anketi Tümü
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2021
İmsak 03:21
Güneş 05:02
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:37
Yatsı 21:12
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 36 63
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Everton 36 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 36 43
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 36 26
20. Sheffield United 36 20
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 37 83
2. Real Madrid 37 81
3. Barcelona 37 76
4. Sevilla 37 74
5. Real Sociedad 37 59
6. Real Betis 37 58
7. Villarreal 37 58
8. Celta de Vigo 37 53
9. Athletic Bilbao 37 46
10. Granada 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Cádiz 37 43
13. Valencia 37 42
14. Levante 37 40
15. Deportivo Alaves 37 38
16. Getafe 37 37
17. Huesca 37 33
18. Elche 37 33
19. Real Valladolid 37 31
20. Eibar 37 30
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@