‘Rakiplerle Bizim İşimiz Yok!’

Liglere verilen arayı Antalya’da kamp yaparak geçirecek Elazığspor’da Teknik Sorumlu Serhat Gülpınar alt sıralardaki herhangi bir takımın ne kadar kümede kalma şansı varsa kendilerinin de en az onlar kadar şansı olduğunu kaydetti…

‘Rakiplerle Bizim İşimiz Yok!’

Elazığspor Teknik Sorumlusu Serhat Gülpınar Antalya’da yapılacak 8 günlük mini kampı ve kalan 8 haftayı spor müdürümüz Özgür Yıldırım’a anlattı…

Hem fiziksel hemde mental anlamda eksikleri gidermek adına verimli bir kamp yapmayı planladıklarının altını çizen genç teknik adam maç eksiğini giderme adına da 3 hazırlık maçı oynamayı düşündüklerini söyledi.

“Alt sıralardaki herhangi bir takım ne kadar kümede kalma şansı varsa en az bizimde o kadar şansımız var.” diyen Serhat Gülpınar kazanılmamış hiçbir maçı kenara yazamayacaklarını, öncelikle bir maç kazanmaları gerektiğine vurgu yaptı. Hatayspor Maçı’nı kazanıp ondan sonra kalan maçlara odaklanacaklarını anlatan Gülpınar, rakiplerle işlerinin olmadığını, kalan 8 maçta alabilecekleri maksimum puanı almak için uğraşacaklarını belirtti.

Serhat Gülpınar’ın Spor Müdürümüz Özgür Yıldırım’a verdiği özel röportaj şöyle;

*Fiziksel ve mental çalışmalarımız olacak…

“Bugün toplanıyoruz, yoldan dolayı yabancı oyuncularımız yarın gelecek. Fiziksel anlamda eksiği olan arkadaşlarımız var. Onların eksiğini tamamlamaya çalışacağız. Antalya Kampı’nda netleştirebildiğimiz kadar hazırlık maçı alıp, maç eksiği olan oyuncularımızın maç eksiğini gidereceğiz. Hem fiziksel, hem mental anlamda çalışmalarımız olacak. Kampımızı en verimli şekilde yapmayı düşünüyoruz. 3 hazırlık maçı oynamayı planlıyoruz. Ama rakiplerinde uygunluğuna da bakacağız. Tarihleri ayarlamaya çalışacağız. Belki bu sayı 4 olabilir ama en az 3 hazırlık maçı yapmayı düşünüyoruz. Uygun rakip bulunursak.”

*Sakatlıkların nedeni maç ve kondisyon eksiği…

“Sakatlıkları olan oyuncular, Serge Akakpo’nun maç öncesi bir sakatlığı oldu. Aslında haftaiçi böyle bir sakatlık geçirdi ama son 2-3 gün hiçbir sıkıntısı yoktu ama son anda öyle bir sürpriz çıktı. Sakatlığını tam olarak bilmiyoruz. MR çektirecekti. Daha tam bilgisini alamadık ama önemli bir sıkıntısı var. Bakamenga da depar attığı bir pozisyonda kasığının üst tarafında bir sıkıntısı olduğunu söyleyerek çıktı. Bakamenga’yla alakalı maç sayısı çok olmadığı için, çok hazır olmayan oyuncular olmadığı için maalesef bu tür sakatlıklar oluyor. Gönül isterki olmasın ama belli bir seviyeye çekmek adına oyuncularımıza antrenman yaptırıyoruz ama yapmazsanız olmuyor, yaparsanız bu tür sakatlıklar ortaya çıkabiliyor. Mümkün olduğu kadar az zayiatla önümüzdeki lig maçlarına çıkmaya çalışıyoruz. Ama dediğim gibi oynamayan ve kamp geçirmeyen oyuncu sayımız fazla olduğu için ister istemez bu tip sakatlıklar yaşıyoruz.”

*Hatayspor Maçı’nı kazanacağız…

“Alt sıralardaki herhangi bir takım ne kadar kümede kalma şansı varsa en az bizimde o kadar şansımız var. Herkes zorlu maçlar oynuyor. Kazanılmamış hiçbir maçı siz kenara yazamazsınız. Biz realiteye bakıyoruz. Önümüzdeki 2 takımla olan puan farkımız 5. Bizim bu puan farkını kapatmamız için ne yapmamız gerekiyor. Öncelikle bizim maç kazanmamız lazım. Biz maç maç gidiyoruz. Alabileceğimiz en erken puanda Hatay Maçı. Hatay Maçı’nı kazanıp ondan sonra biz işimize bakacağız. Rakiplerle açıkçası işimiz yok. Maç kazanmamız lazım. Ligde kalacak puan bandı da hafta hafta değişecektir. Biz bu hafta Hatay’ı yensek rakipler kaybetse 2 puan kalacak. Lige ortak olacağız. Dengelerin değişeceği haftalar olacak. Puan farklarının belirleneceği haftalar. Onun için hafta hafta gideceğiz.”

*8 Maç ve 24 Puanın hepsine ortağız…

“Son 4-5 maçlık periyotta da hem rakiplerimizle zorluk derecesi daha yüksek olacak ama kadro kalitesi anlamında da bu oynadığımız serideki daha aşağıda olan takımlarla da maç yapacağız. Bizim fiziksel veya kondisyon anlamında eksiklerimizi kapattığımız düşünürsek o maçların hepsine ortağız zaten. 8 maç 24 puan var. Alabildiğimiz maksimum puanları alıp inşallah ligde kalmak için çalışmalarımız sürdüreceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER