‘Sadece Bizim Kazanmamız Yetmeyecek!’

Elazığspor Teknik Sorumlusu Serhat Gülpınar alabildikleri maksimum puanı alıp rakiplerin kaybetmesini bekleyeceklerini söyledi…

‘Sadece Bizim Kazanmamız Yetmeyecek!’

Elazığspor Teknik Sorumlusu Serhat Gülpınar, kalan 8 haftada alacakları puanları alıp rakiplerin puan kaybetmesini bekleyeceklerini belirterek, Elazığsğor’un ligde kalacağına inandığını söyledi..

Antalya’da yapılan 8 günlük mini kampta oynadıkları hazırlık maçlarından memnun olduğu söyleyerek olumlu sinyaller aldıklarını söyledi.

Kampın genel anlamda iyi geçtiğine atıfta bulunan Gülpınar, yaptığı açıklamada; “Takım mental, fiziksel ve bizim oturtmaya çalıştığımız oyun planı anlamında gayet doğru gidiyor. Her gün üstüne koyarak gidiyoruz. Zaten 2 günlük bir kamp sürecimiz kaldı. Salı günü Rusya 2. Lig ekibiyle bir hazırlık maçımız daha olacak. İnşallah onu da en iyi şekilde sakatlıksız, kazasız, belasız oynayıp Elazığ’a döneceğiz. Biz geldiğimizde takımın başında çok kısa bir süre antrenman yapma fırsatımız olmuştu. Hazırlamadan ziyade hazır kadroyla mücadele etme durumumuz olmuştu. Şimdi burada oyuncuları geniş anlamda, detaylı bir şekilde görme fırsatımız oldu. Ona göre de ilk iki maçta kullandığımız oyunculara ek olarak farklı oyuncularla da devam edeceğiz gibi gözüküyor. Yeni oyunculara da şans vereceğiz. En ideal kadroyu sahaya yansıtmaya çalışacağız. Matematiksel olarak sonuna kadar devam ettiği sürece her türlü kovalayacağız. İlk derdimiz puan farkının açılmaması. Bu anlamda en kısa sürede ne zaman kapatabilirsek o kadar iyi olacak. İlk 3 puanı Hatayspor alıp bir an önce farkı kapatmak istiyoruz. Lig ne tarafa doğru yönelecek bilmiyorum. Rakiplerin durumu da bunda belirleyici olacak. Sadece bizim kazanmamız yetmiyor, onların kaybetmesi de gerekecek. Sonuçta 8 maç, 24 puanlık bir süreç var önümüzde. Biz alabildiğimiz puanları alıp, rakiplerin kaybetmesini bekleyeceğiz. İnşallah da sezon sonunda Elazığspor bu ligde kalacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER