ŞATIROĞLU'ndan destek çağrısı

Elazığspor Başkanı Akın ŞATIROĞLU basın toplantısı düzenleyerek Elazığspor’un mevcut mali tablosu ve yaşanan sıkıntılar ile ilgili bilgiler verdi.

SPOR 05.07.2011, 00:13 05.07.2011, 00:13
1935
ŞATIROĞLU'ndan destek çağrısı
Başkan ŞATIROĞLU zorlu bir dönemden geçtiklerini belirterek kamuoyundan Elazığspor’a maddi yardım talebinde bulundu…

Elazığspor’un mevcut mali tablosu ve yaşanan sıkıntılar ile ilgili bilgiler veren Başkan Akın ŞATIROĞLU, yapılandırılmış vergi borcunun taksitler hâlinde ödenmesi konusunda ETSO öncülüğünde Elazığlı İşadamlarından ve STK’lardan destek istedi…

Bu dönemde taşıma suya ihtiyaç duyduklarını ifâde eden Başkan ŞATIROĞLU, taraftara ve kamuoyuna da seslendi ve Elazığspor’un Yapı Kredi Bankası Harput Şubesi’nde açılan 86611491 No’lu hesabına 5 TL dahi olsa destek beklediklerini söyledi…

Bir basın toplantısı düzenleyen Elazığspor Kulübü Başkanı Akın ŞATIROĞLU, Elazığspor’un mevcut mali tablosu ve yaşanan sıkıntılar ile ilgili bilgiler verdi. Başkan ŞATIROĞLU, yapılandırılmış vergi borcunun taksitler hâlinde ödenmesi konusunda ETSO Başkanlığı’nın öncülüğünde Elazığlı işadamlarından ve sivil toplum örgütlerinden destek istedi…

Zorlu süreç ve destek çağrısı!..
Saat 13:00’te Elazığspor Tesisleri Toplantı Salonu’nda tertiplenen basın toplantısına; Futbol Şube Sorumluları Murat TURAN ile Nazmi YILDIZ, Elazığ Belediyespor Başkanı Serkan GÜLLÜ ve basın mensupları katıldılar. Elazığspor’u iyi bir yere getirdiklerini belirten Başkan Akın ŞATIROĞLU, ancak, Bank Asya 1.Lig’e çıkmalarının birşeyi değiştirmeyeceğini, Bank Asya 1. Lig’e yükselmeleri sonucu Elazığspor Kulübü’ne herhangi bir aktarım yapılmayacağını, vergi borcuna aktarım yapılacağını dile getirirken, taraftarlardan ve ETSO Başkanlığı’nın öncülüğünde Elazığlı işadamlarından ve sivil toplum kuruluşlarından yardımlarını beklediğini dile getirdi.
Elazığspor’un 7.5 Trilyon civarındaki vergi borcunun çıkan yasa sonucu yapılandırılarak 3.5 Trilyon gibi bir rakama düştüğünü hatırlatan Başkan Akın ŞATIROĞLU Elazığspor’un zor bir dönemden geçtiğini belirterek, bu zorlu süreçte Elazığlı işadamlarından, sivil toplum örgütlerinden ve kamuoyundan destek istedi…

Hesaba 5 TL de olsa destek!
350 Bin merkez nüfuslu bir şehir olan Elazığ’da yaşayan insanlardan Yapı Kredi Bankası Harput Şubesi 866 11 491 No’lu hesaba 5 TL tutarında da olsa destek beklediklerini ifade eden ŞATIROĞLU bu yardımı göremedikleri takdirde Elazığspor’un önünü açma noktasında yeniden değerlendirme yapacaklarını söyleyerek ince mesajlar verdi.
Kombine biletler, tesis, stad ve forma reklâmları ile kongre tarihi hakkında da bilgiler veren Başkan ŞATIROĞLU açıklamasında şunları söyledi…

Serzenişte bulunmadık, başarılar ortada…
“Göreve geldiğimiz günden bu yana küçük konulardan bahsetme dışında yönetim olarak ilk kongremizde söz verdiğimiz gibi, herhangi bir serzenişte bulunmadık. Bu serzenişte bulunmazken, aynı zamanda da taraftarlarımızı, tüm Elazığlıları sportif anlamda da mutlu ettiğimizi düşünüyoruz. Elazığspor’un bugün yakaladığı konum itibariyle Elazığlıların gurur kaynağı olması, bütün Elazığlıların Elazığsporla övünmesi tabiî ki yönetimde bizler varken bizleri de sonsuz derecede mutlu etmiştir. İlk sezon mucize denilen bir sportif bir başarı yakalama, 2. Dönem’de son sezonlarda yaşanan sıkıntıların üzerine bir şampiyonluk ekleme tabiî ki hem sevindirici, hem gurur verici ve bunun yanında da yönetimin omuzlarına yük yükleyici bir durumdur.”

İlk il dışı kampına başlayan Elazığspor!..
“Bizim üzüldüğümüz nokta alttan sayalım, üstten sayalım, destek anlamından 20-30’u geçmeyen değerli işadamlarımızın bize olan katkıları ben buradan bütün Elazığ adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Ama şimdi yeni bir sezon başlıyor. 3–4 yıldır hayal edilen, konuşulan Bank Asya 1.Ligi, şu anda Elazığspor bu ligde ve bu sezona girerken de yine geçen sezon olduğu gibi, yine erkenden hazırlıklarını tamamlamış, bir önceki teknik heyetiyle devam etmiş, transferlerini kamuoyuna söz verdiği gibi kamp dönemine yetiştirmiş ve dün itibariyle de ilk il dışı kampına başlayan bir Elazığsporla yine taraftarımızın huzurundayız. Biz transfer konusunda da seçici davrandık, iyi işler yaptığımıza inanıyoruz. Bunun da saha neticelerini 14 Ağustos’tan itibaren yine taraftarını coşturan, heyecanlandıran bir Elazığspor olduğuna inanıyoruz.”
9 yıl geçmiş, 70 Bin TL’lik borç var!
“Bundan önce biz hiçbir zaman yine ilk kongrede verdiğimiz söz gibi hiç kimseyle polemiğe girmedik, biz işimize bakacağız dedik. Elimizden geleni yapacağız, Elazığspor’un düze çıkması anlamında çalışmamız gerekiyor. O çalışmayı yapıp yolumuza devam edeceğiz dedik. Hiçbir kulüp başkanı, hiçbir yönetim ben inanmıyorum ki Elazığspor’da art niyetle çalışsın, kimsenin inanması da mümkün değil ama hatalar yapılmamış mıdır, yapılmıştır. Bunlar art niyetli değildir. Ama, bugün karşımızda önemli sorunlar var. Bunlardan birisi vergi durumu, mesela biz hep kurumsallaşmadan bahsettik. Elazığspor en borçsuz döneminde de kurumsallaşmadığını görüyoruz arkadaşlar. Geçen yıl federasyonla bir para konusunda görüşmemizde her zaman övgüyle bahsedilen, kendisi her bağlantısında Elazığ’daki her konuşmasında borçsuz kulüp devrettik diyen bir kulüp başkanımızın döneminden, mesela 70 Bin TL’lik bir borç var. Tam 9 yıl geçmiş, bir borçla tekrar karşı karşıya kaldık. Bunlar nedir suçu olmasa da kulübün iyi yönetilmemesi ve kurumsallaşmanın tam olarak olmaması anlamında. Hep söylüyoruz, biz gittikten sonra da Elazığspor’un bu dönemki yönetiminin eğer borcu varsa buraya gelen arkadaşlarımız muhasebe kayıtlarında görecekler. Kimse bir sürprizle karşılaşmayacak diye biz söz vermiştik.”

Elazığspor’un 40 kişiyle iyi noktaya gelmesi çok zor!
“Bu iyi yönetilmenin altında bir de en büyük sorun olarak bundan önce de açıkladık, Elazığspor 7-7.5 Trilyonluk bir vergi borcu ile karşı karşıya. Tabiî ki bu temlik ve icralar ile boğuşurken, çünkü biz bulunduğumuz konum itibariyle ve bize destek veren değerli Valimiz, değerli Belediye Başkanımız, değerli Ticaret Odası Başkanımızın ortak çalışmalarıyla Elazığspor’u sadece sportif anlamda değil, kurumsallaşma ve borçlar anlamında da belirli bir noktaya geldik. Bu konularla kendimizi mükellef gördük. Son yasayla Elazığspor’un vergi borçlarının yapılandırılması anlamında da girişimlerimizi ve çalışmalarımızı yaptık. 30 Haziran’da ödememiz gereken ilk taksitimizi de bugünkü maddi imkânsızlıklar nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Şu anda Elazığspor’un kaybetmiş olduğu bir şey yok. Bu erteleme bu yapılandırmayı bozmadı. Ama, artık konuşmamın ilk bölümünde bahsettiğim gibi sürekli daim çalışan 6-7 yöneticisi, Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz, ETSO Başkanımız bunları da kattığımızda 10 kişi ve destek veren de 30 kişi sayarsak, 40 kişiyle Elazığspor’un çok iyi bir noktaya gelmesi mümkün değildir demeyeceğim ama çok zordur.”

3 yılda bitecek temlik ve icra borcu, sezon sonunda bitecek!
“Şimdi ne yapmamız lazım, biz dün Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz, ETSO Başkanımızı davet ettik ve biraraya geldik. Vergi borçları birinci sırada olmak üzere Elazığspor’un bundan sonrası için, bu sezon için nelere yapabileceğini, bu ilk görüşmemiz değildi. Ama şu anda Temmuz Ayı başlamış 1 ay sonra lig başlayacak. Bu dönem zarfında tabiî ki ağır bir yükü var Bank Asya 1. Ligi’nin, şimdi Bank Asya 1. Ligi’ne çıkınca şu görüş oluştu. Gelirler iyi, kulübe para akacak. Yok arkadaşlar kulübe para akmayacak. Evet geçen yıldan belki 4-5 misli fazla olacak ama bu borçların ödenmesi yönünde kullanılacak. Gitmek zorunda, icralar ve temlikleri olan insanlar erken almış olacak borçlarını, bu da Elazığspor için kazanç mıdır. Evet, kazançtır. 3 yılda bitecek borcu bu sezon sonuna kadar inşallah temlik ve icra olarak bitecektir. Bu da alınan çok iyi bir yoldur.”

5 TL ile Elazığspor’da özlenen günler geri gelir...
“Ancak biz diyoruz ki şu günden itibaren Elazığspor’u seven, ben Elazığlıyım diyen herkesin bu çorbada tuzunun olması lazım. Düşünün 350 Bin merkez nüfuslu bir şehir, 5’e TL ile ne kadar bir katkı olacağını, 300 bin kişiden 5 TL toplandığında 1.5 Trilyon gibi bir rakam ediyor. 5 TL kimseyi zorlamaz ama, Elazığspor’u özlenen günlere getirir. Bakıyoruz yorumlarda internetlerde herkes transferleri takip ediyor. Herkes Süper Lig hedefini koymuş. Çok güzel tabiî ki burayı yöneten insanlar Süper Ligi istemez mi, hepimiz isteriz. Elazığspor’un amacı da hedefi de her zaman vardır. Bu sezon da vardır. Ama artık dediğim gibi herkesin bu çorbaya tuz atması lazım. Biz bunu paylaştığımızda şunun sözünü veriyoruz. Önümüzdeki sezonlarda Elazığspor bu şekilde kimsenin huzuruna çıkmaz. Destek anlamında çıkmaz. Geldiğimiz günden beri söylüyoruz. Elazığspor’da yaptığımız her icraatın mali ve sportif anlamda hesabını vermeye de hazırız. Elazığspor’a giren her kuruşun hesabını da veririz, harcanan her kuruşun hesabını da veririz. Şimdi destek istiyoruz arkadaşlar.”

Maddi konuda basına sitemimiz var!
“Siz değerli basınımız her zaman yanımızda oldunuz, bu sevgiden ve saygıdan dolayı bulunulan bir sitem. Her sezonlarda bir destek kampanyaları vardır. Manevi anlamında bu yönetime çok güzel destek verildi. Önü çok açıldı. Ama maddi konuda da değerli basınımız da sizlerden bu kampanyalar anlamında ve bunu tabana yayma anlamında destek istiyorum yönetim kurulum ve Elazığlılar adına. Bu 2 sezonda birlikteliğin neler yaptığını ortaya koyduk manevi de olsa. Sizler bize güvendiniz, biz de bize güvenen insanları da mahçup etmediğimiz için mutluyuz ve onurluyuz. Ancak, Bank Asya Ligi önemli, transfer giderleri geçen yıla göre farklı, geçen yıl en azından deplasman desteği vardı federasyondan bu ligde o da yok.”

Yapı Kredi Bankası Harput Şubesi’ne 5’er TL!..
“Büyük desteklerle değil, işte demin bahsettiğim gibi bir hesap numarası verelim, bir proje oluşturduk. Şu dönem için bu taşıma suya ihtiyacı var Elazığspor’un geleceğini görebilme adına, hesap numarasına 5 TL dahi yatırsa, bu rakamların büyük rakamlara ulaşacağına 3-4 ay Elazığspor’a rahat bir nefes aldıracağını ve Bank Asya 1.Ligi’nde ilk devresini rahatlatacağını düşünüyoruz. Yapı Kredi Bankası’nda Harput Şubesi’nde hesabımız var. 866 11 491 No’lu hesaba 5 TL dahi olsa bile desteklerini bekliyoruz. Bizim hemşerilerimiz şunu düşünmesinler benim 5 TL ile Elazığspor ne olur diye bir şey düşünmesinler. Elazığspor’un buna şiddetle ihtiyacı var. 2. Yarı için planlarımız, hesaplarımız, temliklerde belirli bir yol almış olacağız. Önü açılmış olacak. Biz de kendi içerimizde değerlendirmeler yapıyoruz. Yani bu desteği alamadığımız da ne yapabiliriz. Çünkü ligin 1 hafta 10 gün kala Elazığspor’un önünü tıkayacak işler yapmak istemiyoruz. Bu yönetimde yakışmaz, bize destek veren insanlara da yakışmaz. Ama, bizlerin de bir karar alması ve Elazığspor’un önünü kapatmama anlamında yeniden değerlendirmeler yapmak zorundayız.”

STK’ların maddi desteklerini bekliyoruz
“Bu tabana yayma konusunda sizlerin ciddi desteğini bekliyoruz. Bütün Elazığılar’ın da bu küçük rakamlarla Elazığspor’a destek vermesini istiyoruz. Her yıl yapılan kampanyalardan bahsettik. Bunların adını koyacağız. Bunlardan ilki kombine olarak başlayacak. Kombinelerde bu sezon geçen yıl yaşanan sıkıntıların yaşanmayacağını belirtmek istiyorum. Bütün koltuklar numaralı olacak. Kombine biletini alan taraftarımız, oturacağı yeri önceden bilecek. Bu düzende inşallah sezon sonuna kadar devam edecek. Sivil toplum kuruluşları ile ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum. Elazığ’da çok sayıda sivil toplum kuruluşu var. Bu sezon için manevi desteklerinin dışında maddi desteklerini de talip olmak istiyoruz. Çünkü bu sezon Elazığspor’un inanın en kritik sezonu. Hedeflediği noktaya gelmiş. Gelirleriyle borçlarını ve temliklerini ödeyecek konuma gelmiş bir Elazığspor’a bütün Elazığlıların sivil toplum kuruluşlarıyla destek vermesi gerekir. Çünkü bu Elazığspor, Elazığ’ın malı.”

Hakikaten zor bir dönem bizi bekliyor…
“Bunun yanında değerli Valimizin, değerli Belediye Başkanımızın, değerli ETSO Başkanımızın bu konuyla ilgili girişimleri var. Çözüm noktasına gelme durumu yakın bir zamanda var. Ama bunun yanında Elazığ’ın da desteğini bekliyoruz. Hem borcu ödeyelim, hem de taraftarlarını mutlu eden bir Elazığspor’u sahaya sürelim. Ondan sonrasını da biz zaten 2 yılda gösterdik. Yaptığımız, kurduğumuz takıma da güveniyoruz. Şimdi 2 ayda bir 110 Bin TL ödeme var derken, takımın 25 kişilik kadrosunda aylık peşinatlarla ilgili 3 ay boyunca net bir rakam önümüzde. Hem onların, hem verginin, hem kamp giderlerinin, hem de lig başladığında deplasman giderleri, hakikaten zor bir dönem bizi bekliyor. Bu yükün paylaşılmasını istiyoruz. Biz Sayın ETSO Başkanımız’dan buna öncülük etmesini rica ediyoruz. Buradan bir kıvılcım yakılırsa bunun çoğalarak artacağını düşünüyorum.”

4.5-5 Trilyon’a yakın borç ödedik.
“Bir oluşum oluşturulup ETSO Başkanımızın aracılığıyla işadamlarımızdan, organize sanayiden, dışarıdaki işadamlarımızdan bu yönetimin kaynaklarının dışında bir kaynak oluşturulmasını kamuoyundan talep ediyoruz. Belki bu 4 Trilyon, 2 sene daha Elazığspor’un önünü kesecek rakam. Güzel bir noktaya geldi Elazığspor hem temlikler noktasında, hem sportif anlamda iyi borçlar ödendi. Eski futbolcu ve teknik heyet alacakları 2.5 Trilyon civarında rakam ödendi. 2 Trilyon’dan fazla eski yönetimlere ve başkanlara, icralara faturalar kesildi iddaa’dan gelen paralarla, 4.5-5 Trilyona yakın borç ödendi. Bunun yanında bizim borçlanmamız yok mu var. Ama biz bulunduğumuz dönem içerisindeki borçlanmamızda bu temlikler ve icralar bittikten sonra gerek bağışlarla, gerek ödemesiyle bu yükü de Elazığspor’un sırtından almaya çalışacağız tabi gitmeden. Ama şu dönem desteğin, kümeye düşmemeye oynarken de, şampiyonluğa oynarken de o dönemlerden daha fazla bu ligde daha fazla desteğe ihtiyacımız var.”

Kongre tarihi, SMS Kampanyası, tesis ve stad reklamları!
“Lisans için şu anda 540 Bin TL görünüyor. Bu da Elazığspor’un önündeki transfer anlamında son engeldir. Bu ödendiği takdirde bir dahaki transfer döneminde Elazığspor’un böyle bir yükümlülüğü de olmayacak. Kongre ile ilgili olarak ta buradan bir çağrı yapıyoruz. Aramızda olmak isteyen değerli işadamlarımız varsa biz onların tekliflerini bekliyoruz. Görüştüğümüz 3–4 arkadaşla da olumlu sonuçlar aldık. Sayıyı biraz daha arttırıp, yakın bir zamanda kongreye gitmek istiyoruz. SMS Kampanyası ile ilgili çalıştık. Vergi olayı, getirisi götürüsünden fazla oluyor. Vergiye tabi bir dernek olduğu için Elazığspor adına bunu yapamıyoruz. Diğer dernekler için de operatörlerin bakış açısı biraz farklı, çok sıcak bakmıyorlar rakamlar yükseliyor. Tesis ve Stad reklâmları konusunda da bu sene biliyorsunuz tesislerden canlı yayınlar olacak, röportajlar olacak ulusal basında, bu anlamda da değerli Elazığlı esnafların ve işadamlarının katkılarını bekliyoruz. Bütün stad iç reklâmları kulübümüze ait. Bu konuda bir rağbet var, başvurular var. 0 541 802 80 63 No’lu telefondan bu başvurularını yapabilirler. Forma reklâmı konusunda daha önce açıkladığımız gibi Kolin A.Ş ile anlaştık. Sırt ve kollarda reklâm var bu konuda da görüşmelerimiz var ama teklifler olursa değerlendirebiliriz.”

TURAN; “Her 2 ayda bir 110 Bin TL’lik dilimler!"
Başkan Akın ŞATIROĞLU’nun konuşmasının ardından söz alan Futbol Şube Sorumlusu Murat TURAN ise ETSO Başkanı’nın öncülüğünde vergi borcunun ödenmesi konusunda çağrısını yineleyerek şu transfer döneminde yaptıkları çalışmaların yanında Elazığspor’un böyle bir borcu ödeyecek gücü olmadığını söyledi. 3.5 Trilyon’a düşen vergi borcunun her 2 ayda bir 110 Bin TL’lik dilimlerle ödeneceğini belirten TURAN konuşmasını şöyle sürdürdü;

Elazığspor’un vergi yükünü ödeyecek gücü yok!
“Şimdi bu vergi yapılandırılması ile ilgili bir şey ilave etmek istiyorum. Sayın başkanımıza ilaveten, vergi yapılandırılması ile ilgili Elazığspor’un önünde bir şans var. Biz geçen ay başından itibaren daha öncesinden bundan önce yönetimlerde görev almış hem yöneticilere hem kulüp başkanlarına çağrıda bulunduk. Yapılandırma konusunda bilgiler verdik. Şu anda Elazığspor’un önünde 7 Trilyonluk bir vergi borcu var. Bu yapılandırıldığı takdirde 3.5 Trilyona düşürülecek. Bu 2 aylık dilimlerle birlikte her 2 ayda bir 110 Bin TL ödeme yapılması gerekiliyor. Bu ödemeler yapıldığı takdirde, 7 Trilyonluk vergi borcu 3.5 Trilyona düşecek ve vergi borcu ortadan kalkacak. Şuan transfer dönemi yaşanıyor. Elazığspor’un geçen yıldan kalan ufak tefek ödemeleri var. Yeni yapılan transferler var. Bu transferlerin peşinatları var. Bunlarla ilgili ödemeler yapılırken, Elazığspor’un böyle bir vergi yükünü ödeyecek gücü yok. Net olarak yok.

ETSO Başkanımıza çağrıda bulunuyorum…
“Bunu ödeyebildiğimiz takdirde Elazığspor 4 Trilyonluk bir vergi yükünden kurtulmuş olacağız. Bu anlamda ben buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Özellikle ETSO Başkanımıza, zaten her konuda bize yardımcı, bu vergi borcunu her 2 ayda bir 110 Bin TL’yi biz kendi işadamlarımızdan bağlayıp Elazığspor’a hiçbir yük getirmeden bunu ödediğimiz takdirde Elazığspor’un 4 Trilyonluk bir geliri ortaya çıkacak. Bizim sıkıntımız bu dönem, hem esnafımızdan, hem halkımızdan, işadamlarımızdan, taraftarlarımızdan, bu dönemde bekliyoruz bu desteği, bu dönem önemli bir dönem.” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
18°
açık
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 04:47
Güneş 06:08
Öğle 12:19
İkindi 15:41
Akşam 18:20
Yatsı 19:36
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Karagümrük 3 7
2. Hatayspor 3 7
3. Galatasaray 2 6
4. Alanyaspor 2 6
5. Erzurumspor 3 6
6. Göztepe 3 5
7. Trabzonspor 3 4
8. Beşiktaş 2 4
9. Antalyaspor 2 4
10. Fenerbahçe 2 4
11. Kasımpaşa 3 3
12. Sivasspor 2 3
13. Kayserispor 3 3
14. Gaziantep FK 3 2
15. Konyaspor 1 1
16. Gençlerbirliği 2 1
17. Denizlispor 2 1
18. Malatyaspor 3 1
19. Ankaragücü 1 0
20. Çaykur Rizespor 2 0
21. Başakşehir 3 0
Takımlar O P
1. Ankara Keçiörengücü 3 7
2. İstanbulspor 3 6
3. Adanaspor 3 5
4. Samsunspor 2 4
5. Akhisar Bld.Spor 3 4
6. Adana Demirspor 2 4
7. Giresunspor 3 4
8. Tuzlaspor 2 4
9. Balıkesirspor 3 3
10. Bursaspor 3 3
11. Altınordu 2 3
12. Bandırmaspor 2 3
13. Ankaraspor 2 3
14. Ümraniye 3 3
15. Altay 2 1
16. Boluspor 2 1
17. Eskişehirspor 2 1
18. Menemen Belediyespor 2 1
Takımlar O P
1. Everton 3 9
2. Leicester City 2 6
3. Arsenal 2 6
4. Liverpool 2 6
5. Crystal Palace 3 6
6. Chelsea 3 4
7. Tottenham 2 3
8. Man City 1 3
9. Aston Villa 1 3
10. Leeds United 2 3
11. Brighton 3 3
12. Wolverhampton 2 3
13. M. United 2 3
14. Newcastle 2 3
15. Southampton 3 3
16. West Bromwich 3 1
17. Burnley 2 0
18. West Ham 2 0
19. Sheffield United 2 0
20. Fulham 2 0
Takımlar O P
1. Granada 2 6
2. Real Betis 3 6
3. Real Sociedad 3 5
4. Valencia 3 4
5. Real Madrid 2 4
6. Villarreal 2 4
7. Celta de Vigo 2 4
8. Getafe 2 4
9. Osasuna 2 3
10. Cádiz 2 3
11. Huesca 3 2
12. Eibar 2 1
13. Deportivo Alaves 3 1
14. Real Valladolid 2 1
15. Atletico Madrid 0 0
16. Barcelona 0 0
17. Sevilla 0 0
18. Levante 1 0
19. Athletic Bilbao 1 0
20. Elche 1 0
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@