“Sayın Valimiz Forma Parasını Ödeyerek Gitti!”

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, sosyal medyada Vali Çetin Oktay Kaldırım hakkında çıkan haberlerin doğru olmadığını belirterek, “Sayın valimizle ilgili bir sıkıntımız yok.” dedi…

SPOR 29.06.2020, 16:27 29.06.2020, 17:14 Günışığı Gazetesi
1307
“Sayın Valimiz Forma Parasını Ödeyerek Gitti!”

HABER: ÖZGÜR YILDIRIM

Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk ve Teknik Direktör Levent Eriş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’le birlikte Doğukent’te yapımında sona gelinen Butik Stadyum ve Yeni Şehir Stadyumu’nda  incelemelerde bulundu…

TFF 2. Lig’de mücadele eden Elazığspor ve TFF 3. Lig temsilcimiz Elazığ Belediyespor’un yeni sezonda iç saha maçlarına ev sahipliği yapacağı Doğukent Butik Stadı incelendi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren refakatindeki ziyarete Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca, Elazığspor Teknik Direktörü Levent Eriş ile basın mensupları katıldı.

Başkan Öztürk, Doğukent’te yapımı sona aşamaya gelen ve yeni sezonda ilimiz profesyonel takımlarının maçlarına ev sahipliği yapacak Butik Stadyumu’nda incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, böyle bir sahanın yapımında gecesini gündüzüne katan Gençlik ve Spor İl Müdürü Samet Eren’e teşekkür ederek; “Öncelikle sevgili müdürüme teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezon bizi sentetik sahada oynatabilme adına emek verdi. Genç kardeşimiz. Elazığ’da böyle koşacak bürokratlara ihtiyacımız var.” dedi.

*METİN BULUT’TAN TRİBÜN SÖZÜ…

Elazığ Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’un girişimleriyle Doğukent Stadyumu’na tribün sözü aldıklarının müjdesini veren Başkan Öztürk;  “Öncelikle sevgili müdürüme teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezon bizi sentetik sahada oynatabilme adına emek verdi. Genç kardeşimiz. Elazığ’da böyle koşacak bürokratlara ihtiyacımız var. Kendisiyle böyle bir gözlem yapalım dedik. Forma kampanyamıza da destek vermişti. Kendisine forma hediye ettik. Yeni sezonda bu sahada açlarımızı oynayacağız. İl Müdürümüzü destekleyen büyüklerimize de teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımız, milletvekillerimiz ve özellikle Milletvekili Metin Bulut’a teşekkür ediyoruz. Burası sentetik çim saha idi. Kendisinin doğal çim olması adına ciddi gayretler gösterdi. Bu arada Milletvekilimiz Metin Bulut bey ile görüştüm. Bir müjde daha verdiler. Burası tek tribün. Karşıda rakip tribün olacaktı. Metin beyin vereceği destekle bir tribün daha eklenecek. Ciddi bir ödenek aktarılacak. Şimdiden hayırlı olsun ve kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

*ÖNCELİĞİMİZ KULÜP LİSANSI…

Transfer tahtası ve kulüp lisansı çalışmaları konusunda da konuşan Başkan Selçuk Öztürk, Ağustos’ta yapacakları Mali Genel Kuru ile yönetim kurulu değişikliği yapacaklarını da ifade ederek şunları söyledi;  

“Transfer tahtası Eylül ayının 22’sine kadar uzatıldı. Bunun için çalışıyoruz. Öncelikle kulüp lisansı çalışmalarımız var. Puan cezası almamamız adına. Zaten lisans ile transfer tahtası örtüşüyor. Transfer tahtası konusunda 8 dosya var. Toplam borç 28 Milyon TL. Tabi bu rakamın tamamını verip açmayacağız. El birliğiyle bu sorunu çözmemiz gerek. Yeni vali beyle görüştük. Kendisi de futbola duyarlı. Levent hocamızı geçmişten tanıyan bir isim. Futbolun içerisinden bir valinin ilimize tayin edilmesi bizi mutlu etti. Belediye başkanımız zaten sporun içinden geliyor.”

*NAFİZ KOCA’YI SEVİYORUM…

 “Hem mali kongre hem tüzük değişikliği hem de yönetim kurulu değişikliği yapmayı düşünüyorum. Bu kapsamda Cemiyet Başkanı Nafiz hocamla bir ön görüşme yaptık. Kabul buyururlarsa cemiyetimizi temsilen Nafiz hocamızı yönetimde görmekten şeref duyarız. Bizlere her zaman destek veriyor. Tabi kalemi de hoşuma gidiyor. Birilerine çiziyor. Bazen bize de çiziyor. Bu memlekette çizmezseniz ileriye taşıyamazsınız. Eleştiri olmak zorunda. Yoksa herkes bize alkış tutarsa doğru yolu bulamayız. Herkes yanlışımıza doğru derse komple yanlışa düşeriz. Kendisini de seviyorum. Mali kongremiz Mayıs ayında idi. İçişleri Bakanlığı tarafından kongremizi Ağustos ayından öne yapamayacağız. Yönetim kurulunda da değişiklikler yapacağız. Eleştirilmeyi hazmedeceğiz.”

* KİMSE ARAZİ ÜZERİNDE PLANLAMA YAPMASIN…

Kulüp Lisansı için uzun süreli tesis kira sözleşmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Öztürk, Elazığspor Tesisleri üzerinden hesap yapanlara da ateş püskürdü.

“Yeni valimizin talimatıyla kira sözleşmemizi yapıp dosyamıza koyacağız. Kulağımıza çirkin söylentiler geliyor.” diyen Başkan Öztürk,  ayrıca forma kampanyasında şov yapanları da açıklayacağını belirtti. Öztürk; şunları söyledi; “Arazi ile ilgili dilekçemizi verdik. Kulüp lisansı ve transfer tahtasıyla ilgili bir durum. Müracaatımızı yaptık. Giden valimiz bunu imzalayamadı ancak yeni valimizin talimatıyla kira sözleşmemizi yapıp dosyamıza koyacağız. Kulağımıza çirkin söylentiler geliyor konteyner kentle ilgili. Bütün araziye ben kira sözleşme yaparım. Kimse heveslenmesin. Stadyum yıkıldı. Elazığspor’un düştüğü durum ortada. Kimse arazi üzerinde planlama yapmasın. 155 dönüm arazimiz var ve buna imza atarım.”

*FORMA KAMPANYASI’NDA ŞOV YAPANLARI AÇIKLAYACAĞIM…

“Forma kampanyasında taahhüdünü yerine getirmeyenler konusunda biz insanca davrandık. Neredeyse 1 sene oldu. Hala beklentimiz olan kişiler var. Onlara da ayıp etmeyelim diyoruz. Bugün piyasada bir krizi var. Bu aşamada her gün Elazığspor’a vefa gösteren bir isim bunu ödemediyse bunu açıklayıp rencide etmeyi doğru bulmuyoruz. Ancak orada şov yapan bazı isimleri açıklayacağım.”

*BENİM DERDİM 2.LİG DEĞİL…

“Şu an 32 oyuncuyla biz antrenman yapıyoruz. Kötünün kötüsünü düşünecek bir hocaya sahibiz. Kadir Bekmezci bir ameliyat oldu. Murat Ceylan annesi ve babasından ötürü katılamadı. Yiğitcan’ın sözleşmesi bitti ve kendisiyle temas halindeyiz. Bizim amacımız 2. Lig’de elimizi kolumuzu sallayarak oynamak. Deprem sorunu Covid-19’un etkisiyle unutuldu. Bizim konteyner kent sorunumuz da var. Bakanlarımızdan, devletimizden Allah razı olsun. Depremden biz etkilendiğimizi söylemiştik ve coronavirüs de bunu baltaladı. Benim derdim 2. Lig değil. Biz şu an mevcut kadromuzla maçlara çıkarız. Hocamız da bizleri sevdi. Bursaspor’dan teklif geldi ve Levent Eriş hocam gitmedi. Biz transfer tahtasını açmayız ve elimizi kolumuzu sallayarak 2. Lig’de oynarız ancak derdimiz bu değil. Her zaman söylüyorum. Hedefi şehir koyacak. Hedefimiz 2. Lig ise bu şehre yakışmıyor. Transferlerde abartı yapmayacağız. Gençlerimizi de bırakmayacağız. Neden şampiyon olmayalım? Elazığspor en büyük STK’sı ve ben her yerde konuşurum. Talep ederim Elazığspor için. Bu sezon 3 bin kişiye oynayacağız. 2021 yılında 33 bin taraftara oynayacağız. Bu önemli. Siyasilerimiz de bunu önemser.”

*GİDEN VALİMİZ İÇİN SOSYAL MEDYADA ÇIKAN HABERLER YANLIŞ…

Valilik kararnamesi ile Sakarya Valiliği’ne atanan Çetin Oktay Kaldırım için sosyal medyada çıkan iddiaların yanlış olduğunu, Vali Kaldırım’ın taahhüt sözünü verdiği forma parasını ödeyerek gittiğini aktaran Öztürk; “Öncelikle giden valimizle telefonda görüştük ve sevindik. Sakarya gibi bir ile gitmesi bizleri mutlu etti ve göğsümüzü kabarttı. Tanıdığımız bir insan. Elazığspor’a ciddi emekleri oldu. Benim bildiğim Milyonlarca TL desteği oldu. Bizim dönemimizde de sağolsun her zaman dertlerimizi anlatıyorduk. Sıkıntılarımızı paylaşıyorduk. Sosyal medyada paylaşımlar oldu ancak yanlış bir bilgi bu. Sayın valimiz forma parasını ödeyerek Elazığ’dan gitti. Sayın valimizle ilgili bir sıkıntımız yok. Hatta telefonda da konuştuk. Gideceği günde helalleştik. Altyapı forma malzemesi belediye meclisinden geçiyor. Sayın valimiz talimatı vermişti. Ek ödenek çıkması gerekiyordu. Meclis üyelerimiz de sağ olsunlar. O ödeme yapılacaktır. Giden sayın valimize de teşekkür ediyoruz. Sakarya’da ziyaretine gideceğiz. Sayın valimizle ilgili bir sıkıntımız yok yani. ”diye konuştu.

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ ABDULSAMET EREN; “KALE ARKALARINI KAPATMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.”

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise kale arkalarını kapatmayı düşündüklerini belirterek, yüklenici firmadan henüz daha sahayı teslim almadıklarını söyledi.

Eren; “ Stadyumda şu an çalışmalar devam ediyor. Yüklenici firma normal sürede bitiremedi ve biz deprem ve koronavirüs pandemisi nedeniyle firmaya uzatma vermiştik. 144 kişilik rakip takım tribünü devam ediyor. Çimde. Kale arkalarını kapatmayı düşünüyoruz. Kutu gibi bir sahamız olacak. Elazığspor geçici olarak burada oynayacak. Şehir stadyumu tamamlanınca bu sahayı amatöre bırakacağız. Sahamız şu anda hazır. Yüklenici firmadan teslim alamadık sadece. Bize mevzuat gereği bura teslim edilirse kalan çalışmaları tamamlayacağız. Yüklenici firmadan teslim alırsak burayı 15-20 gün içinde burayı teslim alırız.”dedi.

EBMC BAŞKANI NAFİZ KOCA; “ABDULSAMET EREN’E ŞÜKRANLARIMIZ SUNUYORUM…”

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M. Nafiz Koca, tribün müjdesi veren AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a teşekkür ederek; “Bugün burayı gezdik, gördük. Sayın kulüp başkanımız ve Gençlik Spor İl Müdürümüz ile birlikte. Buranın yapımına başlandığı günden beri takibimizi sürdürüyoruz. Bu konuda Sayın Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Abdulsamet Eren’e şükranlarımızı sunuyorum. Başladığı günden beri İl Müdürü gibi değil de taşeron firma yetkilisiymiş gibi ekibiyle önemli çalışmalar gerçekleşti. Makamı dışında bütün süresini bu sahalarda geçirdi. Ortaya böyle güzel bir saha çıkmasına vesile oldu. Sayın Öztürk’ün bahsettiği gibi yeni bir müjdeyle kamuoyunun karşısına çıkıldı. Sayın Metin Bulut’un girişimleriyle yeni bir tribün yapılacak. Bu vesileyle Sayın Milletvekilimiz Metin Bulu’a şükranlarımı sunuyorum. Elazığspor’u bundan sonraki süreçte daha iyi yerlerde görme temennisiyle başarılar diliyorum. ”şeklinde konuştu.

LEVENT ERİŞ; “SAHA İLE İLGİLİ TALEPLERİMİZ OLACAK…”

Sahanın çok güzel olduğunu ancak birkaç talepleri olacağını belirten Elazığspor Teknik Direktörü Levent Eriş ise; “Bugün buradayız ve sahaları inceliyoruz. Elazığ’da olmanın onurunu yaşıyoruz. Sahalarla ilgili bilgi birikimlerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Bu işte emek veren, gönül veren ve ter akıtan herkese şükranlarımı sunuyorum. Çünkü önemli değer bunlar. İnşallah geçici olarak bu sahayı kullanacağız. Sahanın güzelliğini söylemeden geçemeyeceğim. Bu sahayı bir deplasman haline çevirmek istiyoruz. Görüntü hoş ve güzel ancak bize lazım gelecek olanlar 3 puanlar. Bunun için saha ile ilgili taleplerimiz olacak. Yeni sezon çalışmalarımız devam ediyor. Biz felaketi 2 kere yaşadık. Gerçekten acılar içinde her şeyi unutmak istiyoruz. Güzel bir takım hazırlamak istiyoruz. Acılardan kavrulan bir şehrin çocuklarıyız. Her ne kadar profesyonel olsak da amatör olarak bakıyoruz çünkü insan evladıyız. O yüzden burada olmak önemli. Büyük bir mücadele ediyoruz. Bu şehri mutlu etmeyi planlıyorsak daha farklı tasarımlar içerisinde olabiliriz. Bu şehrin önemli isimlerinin desteklerini alarak inşallah Elazığ’ı tekrar ayağa kaldırırız.”dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
18°
açık
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 03:34
Güneş 05:11
Öğle 12:25
İkindi 16:15
Akşam 19:28
Yatsı 20:58
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 33 67
3. Chelsea 35 64
4. Leicester City 35 63
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 35 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Leeds United 35 50
10. Arsenal 34 49
11. Aston Villa 33 48
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 34 41
14. Newcastle 35 39
15. Brighton 34 37
16. Southampton 33 37
17. Burnley 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 35 77
2. Barcelona 35 75
3. Real Madrid 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 35 56
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Cádiz 35 43
12. Osasuna 34 40
13. Levante 35 39
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 35 32
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 35 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 34 26
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@