Serhat Gülpınar Resmen Elazığspor’da

Selçuk Öztürk Başkanlığı’ndaki Elazığspor, daha önce prensip olarak anlaşmaya vardığı Teknik Direktör Serhat Gülpınar ile sezon sonuna kadar resmi sözleşme imzaladı…

Serhat Gülpınar Resmen Elazığspor’da

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’un anlaşma sağladığı Teknik Direktör Serhat Gülpınar, dün Elazığspor Tesisleri’nde düzenlenen bir törenle kendisini Bordo-Beyazlı renklere bağlayan imzayı attı…

Denizlispor Maçı sonrası görevine son verilen Erhan Altın’dan boşalan Teknik direktörlük görevi için önceki gün ilimize gelerek takımla birlikte ilk antrenmanına çıkan Serhat Gülpınar, düzenlenen imza töreniyle resmen göreve başladı.

Saat 15:30’da Kulüp Tesislerinde gerçekleştirilen imza törenine Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ile Yönetim Kurulu Üyeleri Selami Öztürk, Zafer Yetiş, Selahattin Öztürk, Mustafa Gür, Av. Burhan Şener’in yanı sıra Sportif Direktör Mustafa Aksu ve basın mensupları katıldılar.

Öztürk; “Biz hocamıza güveniyoruz.”

Törende ilk olarak söz alan Başkan Selçuk Öztürk, hizmetlerinden dolayı Teknik Direktör Erhan Altın’a teşekkür ederken, Serhat Gülpınar’ın genç-dinamik ve ligi tanıyan bir teknik adam olduğunu aktardı. Gülpınar’a güvendiklerini ifade eden Öztürk, anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olması temennisinde bulunurken, Serhat Gülpınar’ın aynı zamanda takıma ağabeylik de yapacağını vurguladı.

Teknik Direktör Serhat Gülpınar ve yardımcılarının Elazığsğor’a maliyetini de açıklayan Başkan Öztürk’ün açıklamaları şöyle;

 “Erhan hocaya teşekkür ediyorum. Geldi emek verdi ama biz yönetim kurulu olarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Ben buradan da Erhan hocadan helallik almak istiyorum. Bilirsiniz Denizli maçından sonra biraz gergindim. orada hocamızdan istifasını isteyeceğim. Ondan dolayı kendisinden helallik istedim. Bunları sizinle paylaşmak istiyoruz. Yeni hocamız Serhat hocamız. Biliyorsunuz zaten transfer tahtasını açtıktan sonra yaptığımız çalışmalar sonunda Serhat hocamızla konuşup görüşmüştük. 3-4 gün misafir ettik. o gün kısmet olmadı. Erhan hocayla bir tercih yaptı. Erhan hocada 3 maça çıktı. Bir Karabük galibiyetimiz var. Bizde hoca değişikliğine gittik. Kararımızı Serhat hocadan yana verdik. Kendisi takımımıza abilik yapacak bir pozisyonda. Afyonspor’u birinci lige çıkardı artı Afyonspor’da devam ettiği sürede topladığı puanlara bakarsanız orada da ciddi bir başarı var. Hocadan sonra Afyonspor’da biraz tökezledi. Türkiye’de saygın Abdullah Avcı hocamızın yardımcılığını yapmış. Kariyeri pırıl pırıl bir hocamız. Gerçekten pozitif enerjiyi aldık. İnanıyoruz burada sırt sırta vererek oyuncularımızı derleyeceğiz toparlayacağız, takımımızı ligde tutma adına bir adımdır bu. Oyuncularımızdan da o pozitif enerjiyi aldım. Zaten hocamız birçoğunu tanıyor. Elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. 10 maç kaldı. Elazığspor’umuzu bu ligde tutmak için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz”

*Yardımcılar da dahil aylık 45 Bin TL…

 “Şimdiden sayın hocamıza başarılar diliyorum. Hocamızla sezon sonuna kadar anlaşma yaptık. Kalırız düşeriz kısmet. Sezon sonunda tekrar hocamızla oturup bunun değerlendirmesini yapacağız inşallah. Bu arada Erhan hocayla yapılan bir sözleşme var. Erhan hocanın peşinatı da ödenmemişti. Yani 20 gündür çalıştırıyor adam. Haklı olarak peşinatını istedi. Tabi benim getirdiğim bir hoca değil. Ben getirdiğim hocaların hepsine peşinatını veririm. Yaklaşık 300 bin civarında da bir sözleşmesi var. Bunu kongre delegelerimizde merak ediyordu. 100 bin lirada peşinatı vardı. Onunda ben şahsım olarak 75 bin lirasını ödedim. Yardımcılarıyla birlikte 45 Bin TL’ye anlaştık aylık. Hocamıza jest yaptım ben. Küme düşmememiz halinde 200 Bin TL daha prim ödeyeceğiz”

*Gülpınar: “Biz olan güveni boşa çıkarmayacağız…”

Teknik Sorumlu Serhat Gülpınar ise yaptığı değerlendirmede kendilerine olan güveni boşa çıkarmayacaklarını ifade ederken, kümede kalma yolunda genel bir hesap yapmadığını ve sürece hafta hafta bakarak hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

Ekibiyle ilgili bilgiler veren Gülpınar, 1 Kaleci Antrenörü, 1 Kondisyoner ve 4 yardımcı antrenörünün yanı sıra Elazığlı hocalar İlhan Aydın ve Muammer Sürmeli’den de faydalanacaklarını ifade eden genç teknik adam; “ “Elazığspor hem şehir, hem camia olarak süper ligi hak ediyor. Selçuk başkanıma teşekkür ediyorum, ben ve ekibimle alakalı düşüncelerinden dolayı. Biz 4 maç önce görüşmüştük normalde. O zaman olmadı, nasip bugüneymiş. Keşke o zaman olsaydı ama nasip, kısmet bugüneymiş. Antrenmanlarımıza başladık. Yetenek anlamında, futbolculuk anlamında üst düzey bir kaliteye sahibiz ama fiziksel anlamda bazı eksiklerimiz var. Onu da zamanımız az olduğu için geliştirme şansımız yok açıkçası. Maçlarda oynatarak, maç kondisyonu kazandırarak halletmemiz gerekiyor. Analizlerimizi, testlerimizi yapacağız. İnşallah Elazığspor’u 10 tane final maçından çıkartıp bu ligde bırakmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sayın başkanıma, yönetim kuruluma çok teşekkür ediyorum. Bize olan güvenlerini boşa çıkarmayacağız ve sezon sonu gülen taraf biz olacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Teknik Direktör Serhat Gülpınar kendisini sezon sonuna kadar Elazığspor’lu yapan sözleşmeyi imzaladı.  İmza töreni fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER