banner74

Şimdi dayanışma zamanı!

Elazığspor için gerçekleştirilen üst düzey toplantıdan Bordo-Beyazlı Takım’a destek sağlanması sonucu çıktı

SPOR 15.10.2010, 20:04 15.10.2010, 20:04
1462
Şimdi dayanışma zamanı!
Elazığspor için gerçekleştirilen üst düzey toplantıdan Bordo-Beyazlı Takım’a destek sağlanması sonucu çıktı…

Vali EROL, Belediye Başkanı SELMANOĞLU, ETSO Başkanı ŞEKERDAĞ ve Elazığspor Başkanı Akın ŞATIROĞLU ile kamu kurumlarının temsilcileri ile yöneticilerin katıldıkları yemekli toplantı Elazığspor Tesisleri’nde gerçekleştirildi…

Vali EROL ile Belediye Başkanı SELMANOĞLU’nun birer konuşma yaparak Elazığspor’a destek talep ettikleri toplantıda, Elazığspor Başkanı ŞATIROĞLU da mevcut mali bilanço hakkında bilgiler verdi ve herkesten destek olmalarını istedi…

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup`ta mücadele eden temsilcimiz Elazığspor’da Fethiyespor ve Pendikspor galibiyetlerinin ardından kazanılan büyük morâlle önceki akşam bir dayanışma yemeği düzenlendi. Elazığspor Tesisleri’nde gerçekleştirilen yemekli dayanışma toplantısına Elazığ Valisi Muammer EROL, Belediye Başkanı Süleyman SELMANOĞLU, ETSO Başkanı Ali ŞEKERDAĞ, Elazığspor Kulübü Başkanı Akın ŞATIROĞLU, kamu kurumlarının temsilcileri ile yöneticiler katıldılar…
 
Bank Asya hedefini yakalama gayreti
Toplantıda düşüncelerini dile getiren Vali Muammer EROL, başarıda ve kazanmada sürekliliğin başarıya olan isteğe bağlı olduğunu ifade etti. Vali EROL, şöyle konuştu; “Şurada olacağız ve şu puanda olacağız ve lig liderliği maçına çıkacağız deseydik kimse inanmazdı. Çarşamba günü biz lig liderliği maçına çıkacağız. İnşallah alacağız. Bırakmayacağız da sonuna kadar. Ben bunu başta Akın bey olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimizde gördüğüm gibi, futbolcu kardeşlerimizde de Pendik Maçı’nı gördük, izledik. Bu maçta futbolcu kardeşlerimizi hakikaten şehrin benimsediği Bank Asya hedefini yakalama konusunda bir gayretin içerisinde gördüm. İzlerken keyif veren bir futbol maçı oldu. Ben futbolcu kardeşlerimizi, Teknik Direktör Osman bey kardeşimizi tebrik ediyorum. Hakikaten güzel oldu. Bundan sonra da güzel olacak.
 
 Geçen yıl bu zamanlar ve tablo…
“Kazanmak hak etmeye bağlı. Hak etmeden kazanmanız olmuyor. Olsa da saman alevi gibi oluyor. Bir veya iki maçla sınırlı kalıyor ama, böyle bir hedefin peşine düştüğünüzde kazanmada sürekli ve ipi göğüsleyecek bir başarı istiyorsanız, hak etme konusunda da istikrarlı bir gayretinizin olması lazım. İşte geçen yıl bu zamanlar diye hatırladığımız, hatırlamak istemediğimiz aslında, tabloyu hepimiz biliyoruz. Oradan bugüne gelirken emekleri gayretleri olanlar bu tablonun oluşmasında, eğer bir başarı varsa, alkışlanacaksa bu başarıyı ve başarı için gelecek alkışı hak ettiler. Daire müdürü arkadaşlarımız da en zor dönemde birkaç defa yaptığımız toplantıda şehrin takımına sahip çıkma adına ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Bu tabi karınca kararıncaydı. Hayat öpücüğü gibiydi. Azdı, ama kıymetliydi. Onlar da bu başarının içerisinde hakikaten bir şeyler yaptılar diye düşünüyorum.”
 
Gakgoşluk kardeşlikse…
“Bundan sonrası için eğer bir başarı bekliyorsak, bu başarı şehir adına bir başarı olacaksa şehrin tamamının bununla birlikte dışarıda yaşayan Elazığlıların takıma sahip çıkma konusunda artık ileri sürebilecekleri, kendilerini geri durma konusunda haklı gösterebilecek hiçbir mazeretleri yok. Bunu buradan ilan etmekte fayda var. Onun için kendini herhangi bir şekilde Elazığlı hisseden, içerideki dışarıdaki, madem gakgoşluk kardeşlikse bu kardeşliğin hukuku kardeşe sahip çıkmaktır. Elazığ’da yaşayan, takıma futbola gönül veren kardeşlerimiz hiç olmazsa formaları alarak, takıma manen de, işte takım sahaya çıksa bütün stadın her tarafını Bordo Beyaz görse daha farklı olur, daha farklı bir motivasyon olur. Onun için ilk istediğimiz stada gelenler formaları giyinip de gelmeli.”
 
Fair-Play ve tarfatara çağrı!..
Futbolculara da seslenen Vali EROL, Bank Asya Ligi hedefiyle beraber “Fair-Play” hedefinin de bu takıma yakışacağını ifade ederek, oyunculardan bütün hırslarını hakemden, ya da rakip oyunculardan değil toptan çıkarmalarını istedi. Vali Muammer EROL taraftarlara da seslenerek, maçlarda gösterdikleri aşırılıklar konusunda da sükûnet çağrısında bulundu…
 
SELMANOĞLU; “Elazığspor iyi yolda!”
Daha sonra söz alan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman SELMANOĞLU ise Elazığspor’un iyi yolda olduğunu, özellikle son iki maçta takımın özlenen performansını yakaladığını kaydetti. Elazığspor’a verilen desteklerin yerinde ve zamanında yapıldığını belirten SELMANOĞLU, şöyle konuştu; “Elazığspor hepimizin. Zaten tribünlerde bunu görüyoruz, yaşıyoruz. Çok mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Zaman zaman deplasmanlara gidiyoruz ve görüyoruz. Tribünde oturmayan valileri, belediye başkanlarını görüyoruz. Ama Elazığımıza baktığımız zaman bu profilin muhteşem olduğunu, birlik ve beraberliğin fazlasıyla gerçekleştiğini görüyoruz. Elazığspor iyi yolda, özellikle son iki maçta Elazığspor özlediğimiz performansı yakaladı. Özellikle geçen çarşamba günkü maçta hakikaten çok beğendiğimiz, istekli, arzulu ve galibiyete susamış, seyirci ile bütünleşmiş güzel bir Elazığspor izledik. Bu başarı bize de moral oldu. Elazığspor’a verilen bütün desteklerin yerinde ve zamanında olduğunu gördük. Bundan dolayı çok mutluyuz.”
 
ŞATIROĞLU: “Borç, 1 Milyon TL düştü!”
Elazığspor Başkanı Akın ŞATIROĞLU ise toplantıda kulübün mali boyutuyla ilgili bilgiler vererek, takıma desteğin devam etmesini istedi. ŞATIROĞLU, şöyle konuştu; “Bildiğiniz gibi bu yönetim kurulu bir yıldır görevde. O günden bu güne mali bilançoya baktığımızda, hem geçen yılki o zorluğa rağmen genel bütçesinde 1 Milyon TL Elazığspor’un borcu düşmüş durumdadır. 2009-2010 sezonuyla ilgili biz mali bilançolarımızı hem aralıklarla hem de en son kongremizde kamuoyuna sunmuş olduk. Bugün de bu sezon şu ana kadar yapmış olduğumuz işlerle ilgili hem de bundan sonra yapabileceğimiz gerekli olan şeylerle ilgili bilgilendirmek istiyorum.”
 
Eski borç ve temliklere 141 Bin TL ödendi!
“Bugüne kadar yapılan harcamalar 2 Milyon 600 Bin TL. Bunun içerisinde 141 Bin TL eski borçlara temliklere ödenen paradır. Geçen dönemle ilgili futbolcularımıza ödememiz, kalan borcumuz olan 311 Bin TL de bu rakamın içerisindedir. Ve yine 485 bin TL Federasyona lisans çıkarmak için ödediğimiz rakamlar. Bunların toplamına baktığımızda 2 Milyon 600 Bin TL’nin 1 Milyon 200 Bin TL’si yine eski borçlarla ilgili bir problem olarak bu bilançoya yansıdı. Bu sezon harcadığımız rakam ortalama 1 Milyon 400 Bin TL civarında. Bunun içerisinde peşinatlar lisanslar, primler, mutfak giderleri, spor malzemesi giderleri bulunmakta. Bunlarla birlikte 1 Milyon 400 Bin TL civarında bu sezon için harcamamız var.”
 
Harcamasız 8 Sezon gerek!..
“Bundan sonrası için, sezon öncesi yaptığımız tahmini bütçede de ortalama 5,5 Milyon TL civarındaydı. Tabi bunun içerisinde eski 310 Bin TL gider de vardı. Yani bundan sonra bize gerekli olan rakam, ortalama 3 Milyon 600 Bin TL civarında. Bank Asya 1. Ligi’ne çıkma hedefini koyarken Elazığspor’un gerçeklerini göz önüne aldığımızda bu sezon bu ligde bulunduğumuz sure içeresinde Elazığspor’un ortalama geliri 800 ila 900 Bin TL civarında. Bunu yeni gelen vergi borcunu da katmadan söylüyorum 6 Milyon TL lik bir borcu Elazığspor’un ödemesi için, gelen gelirleri hiçbir harcama yapmadan ortalama 8 sezon bu ligde bulunması lazım. Bu da mümkün olmayacak bir şeydir. Bundan sonra, bu 3,5 Milyon TL ödendiğinde bu takım bu işi başarıp Bank Asya 1. Ligi’ne çıkabilecek bir takım.”
 
Kesilen fatura geçen yılın 3 katı!
“5-6 hafta sıkıntılar yaşadık. Yeni oluşan bir kadro, 14 yeni transfer, yeni bir teknik heyet sezona bu şekilde başlayan bir Elazığspor’du. Ama, son iki haftadır alınan hem skorlar, hem de takımın mücadelesi ve ortaya koyduğu oyun bizi hedefimize götürecek kapasitede diye düşünüyoruz. Şu ana kadar Elazığspor bu sezondaki başarısından dolayı geçen sene bu dönemde kesilen fatura 110 bin TL civarında, fakat bu sene Spor Toto isim hakkını vermesinden dolayı, hem de dış saha galibiyetlerinin ve beraberliklerinin olması, mağlubiyetimizin olmamasından dolayı, şu anda Federasyona, İddiaya keseceğimiz rakam geçen senenin üç katı, hemen hemen 30 Bin TL civarında. Yani bu da eski alacaklılara Elazığspor’un bir hizmeti oluyor. Yani bu rakam Elazığspor’a hiçbir şekilde gelmeyecek, temliklerle, direkt eski alacaklılara gitmiş olacak. Biz daha önceki çağrımızı tekrarlamak istiyoruz, hesap ortada yani. Geçen sene bu zamanlar 10 Bin TL alırken, bu sene Elazığspor’un bu mücadelesiyle bu rakam 300 Bin TL’ye çıkmışsa biz en azından bu rakamın yarısının kulübe geçici olarak da olsa, borç olarak da olsa verilmesini istiyoruz.”
 
Sürpriz borç ve kombine biletler…
“Tabi bunun yanında karşımıza çıkan büyük bir sürpriz oldu. 6 Milyon TL bir vergi borcuyla karşılaştık. Eski şikayetlerden dolayı ve yapılan hatalardan dolayı 6 Milyon TL bir borç. Bu borç da Sayın valimizin ve sayın defterdarımızın yoğun gayretleri ile bu rakamda hem bir iyileştirme, hem de ödeme şeklinde bir kolaylık sağlanmak üzere. Bunun için çalışmalar devam ediyor. Biz tabiî ki bu rakam belirlendikten sonra kulübümüzün hakkı olan davalar açılması gerekiyorsa, davalar açacağız. Kurumsallaşma adına adımlar atıyoruz. Muhasebemizi kurumsallaştırdık. Ve yine önemli bir adım olan, yıllardır konuşulan lisanslı ürünler satış mağazasını da açmış olduk. Son olarak geçen yıl aslında çok zor bir dönemde kombine biletlerle ilgili hepimizin çok büyük gayretleri oldu. İyi bir rakamda kombine bilet satmış olduk. Biz yönetim olarak bugüne kadar 140 Bin TL civarında kombine bilet sattık. Ama bizim hedefimiz 500-600 Bin TL civarındaydı. Şu anda onun çok altındayız. Eğer sizlerin de desteği olursa, biz bu rakamı kısa sürede takım bu seviyede iken satabileceğimize, bu hedefe ulaşabileceğimize inanıyorum. Bizlere güvendiniz. Biz de sizlere hem mali açıdan daha sistemli bir Elazığspor sunduk, hem de sportif anlamda 20 maçtır bileği bükülmeyen bir Elazığspor var.” Toplantıda daha sonra kombine bilet satışı konusunda kurum ve kuruluş temsilcilerinden destek talep edildi.

ÜNLEM!
Vali EROL, geçen sezon sonunda Elazığspor için “Bank Asya 1. Lig’i hedef” koymuş?..
Dün Mali Bilanço’yu duyan Vali’nin yeni hedefi “Fair-Play” olmuş!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Namaz Vakti 20 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 9 21
2. Hatayspor 9 19
3. Fenerbahçe 9 19
4. Beşiktaş 9 17
5. Karagümrük 9 17
6. Galatasaray 9 17
7. Alanyaspor 9 17
8. Altay 9 15
9. Konyaspor 9 14
10. Adana Demirspor 9 12
11. Kayserispor 9 11
12. Gaziantep FK 9 11
13. Sivasspor 9 10
14. Başakşehir 9 9
15. Antalyaspor 9 9
16. Öznur Kablo Yeni Malatya 9 9
17. Göztepe 9 8
18. Giresunspor 9 8
19. Kasımpaşa 9 6
20. Rizespor 9 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 9 21
2. Ankaragücü 9 21
3. Erzurumspor 9 18
4. Eyüpspor 9 17
5. Kocaelispor 8 16
6. Bandırmaspor 9 15
7. Tuzlaspor 8 14
8. Samsunspor 8 11
9. Gençlerbirliği 8 11
10. Menemenspor 9 11
11. İstanbulspor 8 10
12. Denizlispor 9 10
13. Altınordu 9 10
14. Adanaspor 9 9
15. Manisa FK 9 9
16. Boluspor 8 8
17. Bursaspor 8 8
18. Balıkesirspor 8 6
19. Ankara Keçiörengücü 8 4
Takımlar O P
1. Chelsea 8 19
2. Liverpool 8 18
3. Man City 8 17
4. Brighton 8 15
5. Tottenham 8 15
6. M. United 8 14
7. West Ham 8 14
8. Everton 8 14
9. Brentford 8 12
10. Wolverhampton 8 12
11. Leicester City 8 11
12. Arsenal 8 11
13. Aston Villa 8 10
14. Crystal Palace 8 8
15. Southampton 8 7
16. Watford 8 7
17. Leeds United 8 6
18. Burnley 8 3
19. Newcastle 8 3
20. Norwich City 8 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 9 20
2. Real Madrid 8 17
3. Sevilla 8 17
4. Atletico Madrid 8 17
5. Osasuna 9 17
6. Rayo Vallecano 9 16
7. Barcelona 8 15
8. Real Betis 9 15
9. Athletic Bilbao 8 13
10. Valencia 9 12
11. Espanyol 9 12
12. Villarreal 8 11
13. Mallorca 9 11
14. Elche 9 9
15. Celta de Vigo 9 7
16. Cádiz 9 7
17. Granada 8 6
18. Levante 9 5
19. Deportivo Alaves 8 3
20. Getafe 9 2
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@