'Son umudum Yanılmaz'

Elazığspor Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü, bir basın toplantısı düzenleyerek zehir zemberek açıklamalarda bulundu…

SPOR 09.07.2018, 17:37 09.07.2018, 17:37
5565
'Son umudum Yanılmaz'

Elazığspor Kulüp Başkanı düzenlediği basın toplantısında verilen sözlerin yerine getirilmemesi durumda Perşembe günü düzenleyecekleri basın toplantısıyla her şeyi açıklayacaklarını söyledi. Yümlü, ayrıca Tolga Ağar dışında hiçbiri milletvekilinin telefonlara çıkmadığını belirtti…

Elazığspor Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü, bir basın toplantısı düzenleyerek zehir zemberek açıklamalarda bulundu…
Saat 15:30’da Kulüp Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldılar. 
Başkan Yümlü, seçimlerden önce elektrik faturasının yapılandırma borcunu kendi cebinden ödediğini ancak Milletvekili Metin Bulut’a söz verdiği için bunu kamuoyu ile paylaşmadığını ifade etti. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’dan destek noktasında olumlu haberler beklediğini ancak destek olunmadığı takdirde istifa edebileceğinin sinyalini veren Başkan Yümlü, ayrıcakamuoyunda ismi başkanlık için geçen eski başkanlar Selçuk Öztürk ve Hayrettin Karamazı’ya da göndermede bulundu. 
Seçimden önce söz veren milletvekillerinden Tolga Ağar dışında kimsenin telefonlara bakmadığını ve Milletvekili Metin Bulut ile ilgili de sert açıklamalarda bulunan Başkan Yümlü, Milletvekili Ağar’a da desteklerinden ötürü teşekkür etti.
Başkan Yümlü’nün basın toplantısından satırbaşları şöyle; 

Gerçekten Elazığspor sevginin vardıysa daha önce neredeydiniz?
“Elazığspor’a 13 gündür başkan olarak hizmet ediyoruz ve bugüne kadar oturmadık. Ne yapabiliriz diye hep düşündük ve hesap yaptık. Tek başıma mali bilançoyla ilgili söz vermedim. Böyle algı yapılıyor. Tehditler alıyoruz, küfürler ve hakaretler ediliyor. Bize algı operasyonu yapanlar eski başkanlara yapabildiler mi? Elazığspor’un parasını lüks otellerde akrabalarıyla parasını harcayanlara yaptılar mı? Bütçe bu duruma gelirken bu algı yapıldı mı? Bizi istifaya zorlayanlara sesleniyorum; kongre süresince kendilerine engel mi koyduk? Gerçekten bu Elazığspor sevgisi vardıysa neden aday olmadınız? Neden talip olmadınız? Başkanlık sürecinden bir gün sonra algıya başladınız. Biz iki transfer yaptık. Birisi 100 Bin TL ve 10 Bin TL nakit, diğeri de aynı şekilde. Eski, futbolcularımıza ortalama 150 Bin TL para ödedim. Hiçbir oyuncuya ödemediğim para yok. Kulüp lisansına engel iki futbolcu var. Sanki Alpaslan’ı, Muhammed İldiz’i ben serbest kalmasına izin verdim. Öyle bir algı var ki sanki kulübü batırdık. 1 Milyon 250 Bin TL bu kulüp için para harcamışım. Belediye başkanımız da elini vicdanına koysun. Bütçem 4 Milyon TL dedim ve söz verdim. Kendisi de arkamızdan noksan kaldığımız yerde devreye girin dedim. Başkanımız da vali beyden randevu alarak aynı şeyi de sayın valimizle paylaştım. O da çok mutlu oldu. Bolu’ya kampa gideceğiz eski alacaklar önümüze geliyor. Malzeme, forma alacağız firmalara borcumuz olduğu söyleniyor. Biz nelerle uğraşıyoruz. Sanica Boru’ya gittik Yılmaz Vural ve Özgür Öztürk ismini önerdiler. Biz bu işin içinde olmayacağımızı söyledik.”

Kulüpten alacağınız faizleri silin ben önünüzü açayım…
 “Yöneticilerimiz aranıyor istifa edin diye. İstifa etmediler ben ettirdim. Selçuk Öztürk, Hayrettin Karamazı… Elazığspor’u çok mu seviyorsunuz? Kulübü sizler bu hale getirdiniz. Gelin kulüpten alacağınız faizleri silin ben de yolunuzu açayım. Ben Elazığspor’a hüviyet kazandırdım. Söz verenler için sustum şu ana kadar. Sayın vekillerimiz geldiniz yanımıza seçim öncesinde söz verdiniz. Elektrik parası için de bize umut verdiniz. Biz de size teşekkür ettim. Elazığsporlular da sizlere inandı ve oy verdi. Bugün Elazığ halkı milletvekillerine oy vererek parlamentoya gönderdiler. Fatura geldi elektrik borcu 850 Bin TL. Cuma günü elektrikler kesilecek. Kulübün elektriklerini biz açtırdık. Sayın Metin Bulut beni aradı ve medyayla paylaşmayın dedi. Birkaç güne kadar borcu ödeyip faturayı göndereceğini söyledi ancak kulüp yine kaderine terk edildi. Vekiller elektrik işini bile halledemiyorlarsa ne diyelim. Ankara’nın göbeğinde olan milletvekillerimiz bu sorunu çözemiyorsa ben nasıl çözeyim? Metin Bulut maddi ve manevi olarak arkamızda olacağını söyledi hep ancak elektrik borcu konusunda hiçbir girişim yapılmamış. Böyle olacaktı ise biz yapılandırma yapardık ve borcumuzu öderdik. Seçim öncesinde yapılandırma taksitini ben ödedim. Seçimden önce dekontları da elimizde biz elektrikleri açtırdık. Metin Bulut hemen hallediyorum dediği için biz bunu kamuoyuyla paylaşmadık. Faturayı da kulübe göndereceklerini söyledi. Takdirir Elazığ halkına bırakıyorum. Ben tek başıma 15 Milyon TL ödeyemem.”

Bana verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı…
 “Elazığspor için para harcıyorum. Bunu da Elazığspor sevgisi için yapıyorum. Bana verilen sözlerin hiç biri tutulmadı. Yarın Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı bekliyorum. Ya bize devam edin diyecek, ya da aslan gibi söz sözdür. Bana söz verenler sözünü yerine getirsin. %45’lik kısmı transfer tahtasının kendim halledeceğim. Kulüp lisansları ve tahta için geri kalanını iş adamları, söz verenler halletsin Allah rızası için. Yahu gelip şu tahtayı açın. Ben 4 Milyon TL koydum ama transfer mi yapayım, tahtayı mı açayım? Ben 15 20 Milyon TL çoluk çocuğumun rızkını nasıl koyayım ortaya? Her gelen yönetim belediye başkanının desteğini almış. Günlerdir bütün masrafları cebimden ödüyorum. Elazığ halkı milletvekillerine itibar etti. Onlar da herkesin gözüne bakarak elektrik parasını hallettik dediler. Sayın vekilim artık bir şey söylemek istemiyorum. Elazığspor’u sevenlerin takdirine bırakıyorum bunları. Yümlü’ye para verirsek bu paralar ne olur diye düşünebilirler. Biz böyle oyunların içerisinde hiç olmadık. Ben MHP’li olduğum için yıpratmaya çalışıp yardım etmediler. Bu suç mu? Benim ülkücü olmam suç mu? Namusum üzerine yemin ettim ve Elazığ’da ticaret ve siyaset yapmayacağım. Şerefim üzerine söz veriyorum. Ben Elazığspor’u seviyorum. Beni ağlatırlarsa ben de arkamda göz yaşı bırakırım. Beni linç etmeye çalışanları Allah’a havale ediyorum. Ülkücü olduğum için milletvekili adayları kulübe gelecekti yanlış anlaşılmasın diye izin vermedim. Eğer ben MHP’li isem haydi o zaman ülkücüler takıma sahip çıkın. Ben takıma zarar veriyorsam istifa etmeye hazırım. Perşembe günü son sözü söylüyorum. Aday olacak arkadaşlar buyurun önünüzü açıyorum. Aslanlar gibi çıkın ben de maddi manevi arkanızda olacağım. Birilerini telefonla üstüme salanlara sesleniyorum. Buyurun bütçenizi koyun. Ben de önünüzü açacağım. Elazığspor’u aydınlığa ulaştırmayı istiyoruz.”

 ‘Gürsel Erol bizi arayıp elektrik parası ödenmemişse biz ödeyeceğiz.’dedi.
 “Bir kulüp başkanı o şehirli değil ancak belediye başkanı, milletvekilleri, iş adamları arkasında durdu ve tahtayı açtılar. Biz para istemiyoruz ancak destek olun. Biz hiçbir karanlık paranın içerisinde olmayacağız. Sadece transfer tahtası için istiyorum. Elazığspor’u bugün bu durumlara getirenler, 7 sülalesine uçak parası alanlara algı yapılmıyor da bana mı yapılıyor? Bir şahsım adına uçak bileti mi yaptım? Otellerde kalıp fatura mı çıkartıyorum? Bugüne kadar bir TL fatura etmedik kulübe. Belediye başkanımızı umutla bekliyoruz. Umudumuz belediye başkanımızdır. Tolga Ağar da TFF ile görüşmeye başladı. Kendisine teşekkür ediyorum. Her telefonuma cevap verip destek olan Tolga Ağar’dır. Diğer milletvekilleri telefonlarımıza çıkmıyor. Tolga Ağar samimi bir duruş sergiledi. Bizim için yapabileceklerini her zaman sordu. Umudumuz kendileridir, dinamikliği ve vizyonudur. Diğer vekiller de bizleri bir iş adamına yönlendirsin biz de oraya gidelim. Gürsel Erol bizi arayıp elektrik parası ödenmemişse biz ödeyeceğiz dedi. Böyle bir cesaret örneği gösterdiği için de teşekkür ediyorum. Gürsel beyi de çok eleştirmiştik. Övdüğümüz vekiller de sözlerinde durmadılar. Söz böyle olmaz. Bizimle oynamayın. Size güven vermiyorsak güven duyduğunuz birilerini getirin. Son umudum ve inancım belediye başkanımızdır.”

Perşembe günü her şeyi açıklayacağız…
“Mehmet Ağar’ın yönetime güvenmiyor şeklinde algı yapıyorlar. Buna inanmıyorum.Sayın bakanımızın bize güven duymaması olağan ve normaldir. Eğer güven duydukları birileri varsa onlar gelsin. Bu algıyı piyasaya sürenler kaç defa Sayın Ağar ile görüştüler merak ediyorum. Ben Sayın Ağar’ı 25 yıldır tanırım. Yıllardır siyaset yaptım. Allah rızası için ilin dinamikleri vekilleri ve belediye başkanı kulübümüze destek ve yardımda bulunsun. Zerre kadar kapı açılmıyor. Bütün yönetici arkadaşlarımız aranıyor istifa edin diye. Başkanlık için birileri varsa buyurup gelsinler biz de destek olalım. Hukuki olarak da söz veriyorum; hukuk devreye girsin. İnsanlar elini vicdanına koysun. Sayın vekillerimizin vereceği cevabı bekliyorum. Metin Bulut’tan çok umutluydum ancak yüzümüze bile bakmıyorlar. Sayın başbakanım elinizi vicdanınıza koyun. Kulübün sahibi benim dediniz böyle mi sahibisiniz? Hukuki olarak yeri varsa ben de dava açacağım. Sayın Cumhurbaşkanımız asil ve güçlüdür. Ancak Sayın başbakanın verdiği sözün takipçisi lütfen siz olun. Diğer kulüplere yapılan yardımı Elazığspor’a da yapın. Perşembe günü daha derine ineceğiz. Bugün de söylemediklerimiz var.”

Biz yıpranmak için bu göreve gelmedik…
“Hayrettin Karamazı ya da diğer isimler aday olacaksa gelsinler. Bize tehdit mesajları attırmayın. Biz yıpranmak için bu göreve gelmedik. Ben kimsenin geçmişine inmedim. Elazığspor’u seviyorsanız buyurun hodri meydan. Elazığspor’a sevdalı olanlar Elazığlılar davet etsin ve gelip aday olsunlar. İçimiz dolu ancak Perşembe gününe saklıyorum. Perşembe gününe kadar görüşmelerimizi, söylenenleri tek tek açıklayacağım. Ben günah keçisi değilim. Yönetimdeki çatlak sesler de kötü niyetli inşalardır. İstifa edenlerin istifalarını ben istedim. İhracına kadar gidecektik ancak gerek duymadık. Bunlar istifa etmediler. Söz verip sözlerinde durmadıkları için istifalarını biz istedik. Veysi denen arkadaşımız bunları bizlerle tanıştırdı ve biz öyle tanıdık. Biz doğru insanlarla geldik ve onlarla dik dururuz. Bana zerre kadar güven vermiyorlarsa güven veren insanı ön plana çıkarsınlar.”

Cuma gününe kadar ödeme yapmamız gerekiyor…
“Cuma günü futbolcuların paralarının ödenmesi gerek. Elmar ve Tatos için 200 Bin ödeme var. Cuma gününe kadar aşağı yukarı 1 buçuk milyon ödememiz var. Bana daha fazla para ödetip kongre gününe kadar oyun düzen içerisine giriyorlar. Elazığspor’u yalnız bırakmasınlar. Tahta ve kulüp lisansları konusunda önümüze açsınlar. Destek ve yardım vermeyeceklerse biz kulübün önünü açmaya hazırız. Bize gönderilen mesajları savcılığa vereceğim. Elazığspor’u kirli oyunlarına alet edenler hukuk önünde hesap verecekler. Kime dayanırsa dayansın bunu böyle yapacağız. Beni linç etmeye çalışıyorlar. Açık açık kulübe sahip çıkmaya hazır olduklarını söylesinler. Yönetimde çatlak sesler olabilir ama benle gelen benle gider. Benle gelip hesaplar içerisinde olanları kamuoyunun takdirine bırakırım. Perşembe günü daha net ve samimi şeyleri sizle paylaşacağım. Biz netiz ve samimiyiz. Faydamız olmayacaksa algı yaptırtmayız. Yöneticilerimiz aranıyor istifa edin diye. Beni satmak isteyen varsa buyursun satsın. Bugün beni satan yarın başkasını  satar. Yarın da Elazığspor’u satar. Bizim bütün umutlarımızı söndürürlerse hangi kapıyı tek başımıza açalım? Görüştüğümüz iş adamları aranıyor ve yardım etmeyin deniyor. Para verecek arkadaşlarımıza para vermeyin diyorlar. Aday olacaklar geldi de ben mi önüne geçtim? Bolu bizim için uygundu ama kulübün borcu olduğu için oteller bize yer vermedi. Erzurum kampında paramızı ödeyip kampımızı yapacağız. Ödemelerimizi yapacağız. Bizden alacağı yok şu an için ne kadar borcumuz olursa da ödeyeceğiz. Cuma gününe kadar malzemelerimiz de geliyor. Sıkıntımız yok. Transfer bizim için zor değil. Daha önce yapılan bu konuda yanlışı yaptırtmayız.”
 

Yorumlar (0)
23°
açık
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:48
Güneş 05:23
Öğle 12:34
İkindi 16:23
Akşam 19:35
Yatsı 21:04
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@