“Tahtayı Açamıyoruz!”

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk düzenlediği basın toplantısında Bordo-Beyazlı Taraftarların en çok merak ettiği konuya son noktayı koydu…

SPOR 09.01.2020, 16:36 09.01.2020, 18:27 Günışığı Gazetesi
1135

Elazığspor Kulüp Başkanı Kulüp Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında transfere engel toplam borcu 17 Milyon 955 Bin TL olduğunu belirterek, 3-4 Milyon nakit parayla transfer tahtasını açabileceklerini ancak şu ortamda bu parayı bulmalarının çok zor olduğunu belirtti.

Transfer tahtasını açmayacaklarını ve taraftarları mevcut futbolculara destek vermeye davet eden Öztürk 48 oyuncuya toplam 17 Milyon 955 TL borç bulunduğunu ifade etti. FIFA’da en tehlikeli dosyanın ise 2 Buçuk Milyon TL’nin üzerinde alacağı bulunan Vranjes olduğu ve pazarlıkların sürdüğünü kaydeden Başkan Öztürk’ün basın toplantısından derlediğimiz satırbaşları şunlar;

"10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM"

"Malumunuz üzere uzun bir süreden beri basın toplantısı düzenlemedik. Sizlerin ve kamuoyunun mutlaka merak ettiği konular var. Bu arada yarın gazeteciler günü. Şimdiden gazeteciler gününüzü kutluyorum. Sizler önemli bir görev icra ediyorsunuz. Objektif habercilikte, kamuoyunu aydınlatma yönünde, İnsanları bilgilendirme yönünde gerçekten kutsal bir görev yapıyorsunuz"

"FIFA'DA 14, TRANSFER TAHTASINDA 48 DOSYA VAR"

"Transfer tahtamızda bir engel var. Ayrıca FIFA'da devam eden dosyalarımız var. Göreve geldiğimizden beri her fırsatta yazılı ve görsel basınla bunları paylaşıyoruz. Ben her zaman evrakla konuşurum, asla dedikoduyla konuşmam. Çünkü biz gittikten sonra yıllarca dedikodu yapıldı. Kimse bize bir evrak sunamadı. Şuan transfer tahtamızda 48 tane futbolcu ailesinden alacaklı var. Borç toplamı 17 Milyon 955 Bin 619 Lira 46 kuruş. Bu faizsiz ana para. Çünkü biz faizini göremiyoruz. Faizler ödendiği zaman görünür. Ben şuana kadar 37 dosyayı çözdüm. 37 kişiye herhangi bir para vermeden bizi yormadan sağ olsunlar hatır gönüle çözdük. Bu dosyaların 3 tanesi benim dönemime ait futbolcular. Geri kalan Belediye yönetimine ait. O dönem yaklaşık 104 Milyon tl gelmesine rağmen bugün bakın 17 Milyon transfer tahtasına borç var. Yani hiç bir şey ödememişler. FIFA'da ise 14 dosyamız var. Toplam 9 Milyon 103 Bin 649 lira 55 kuruş borcumuz var.   Bakın belge ile konuşuyorum. Bu belgeleri de zaten siz değerli basın mensuplarına dağıtacağım. Kulüpten ayrıldıktan sonra defalarca sizlerle toplantı yaptık. Canlı yayınlara katıldım. Ben gerçekleri anlattım. Ama kamuoyu ve taraftarlarımız maalesef o dönem yanılgıya uğradı"

"TRANSFER TAHTASINI AÇMAK İÇİN 3.5-4 MİLYON TL PARA LAZIM"

Transfer tahtasının açılıp açılmayacağına şehir olarak karar vermemiz lazım demiştik. En son yaptığımız toplantıda Milletvekillerimiz, Valimiz ve Belediye Başkanımızda vardı.Bu süreçte bir kaynak oluşturamıyoruz. Burada tahtayı açmak için 3,5 Milyon veya 4 Milyon TL para lazım. İçerideki oyuncuya da borcumuz var ama içerideki oyuncuyla ilgili fazla bir yükümüz yok. Örnek veriyorum; onlar Kadir Bekmezci'yi 900 Bin TL'ye oynatmış, ben 220 Bin TL'ye oynatıyorum. Murat Ceylan gibi ligde oynamış adamı ben 220 Bin TL'ye oynatıyorum. Ömer Yıldız'ı ben 200 Bin TL'ye oynatıyorum. İçeriye bizim fazla borcumuz yok. 1,5 Milyon TL'ye biz sezon sonunu bitiririz. Bunlarda büyük rakamlar değil. Şuanda 1,5 Milyon TL'ye bizim grubumuzda mesela Sakaryaspor sadece bir oyuncuya bu parayı vermiş.   Biz burada 1,5 Milyon TL için kıvrım kıvrım kıvranıyoruz.

"PIRIL PIRIL BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR"

Toplantılarda konuştuk. Belediyemiz maalesef batırılmış. Elazığ Belediyesi batırılmış durumda. Bugün 650 Milyon TL borçlardan bahsediliyor. Yani her sene Elazığ Belediyesi 100 Milyon TL borçlandırılmış. Sporun dışında bir konu ama sonuçta biz bir sivil toplum örgütüyüz. Bugün ETSO'nun 6 Bin üyesi vardır. Elazığsporumuz'un 50 Bin üyesi vardır. Biz tabi ki konuşacağız. Biz siyaseti de, ticareti de, Elazığ'ın sorunlarını da konuşacağız. Konuşmak zorundayız. Ben hiç bir zamanda susmadım. Hep dobra oldum. Düz oldum. Kimseye eğilmedim. Kimseye de yalakalık yapmadım. Yalakalık yapmış olsaydım belki farklı yerlerde olurdum. Şahin başkanla da konuşuyoruz. Nefes alamıyorlar. Çok iyi niyetli ve pırıl pırıl bir Belediye Başkanımız var. O yüzden bende bir Elazığlı olarak Belediyenin bu durumuna saygı göstermek durumundayım. Çünkü samimiyet var, bugün için imkân yok. Ben biliyorum, imkan olsa yağdıracak. En az benim kadar bir Elazığsporlu. Futbolun içinden gelen bir bir Belediye Başkanı. O yüzden bende Sayın Belediye Başkanımıza saygı duyuyorum. Üzerine de gitmiyorum. Gitmekte haksızlık olur. Ben bu konuda Şahin Başkanımızın her zaman yanında olacağım, destekleyeceğim ve Elazığspor'u da kendi adıma göğüsleyeceğim. Düşerse de bizim hepimizin, kalırsa da hepimizin. Şimdi bizim Elazığspor projemiz şudur. Ben geldim karşı grupların delegeleriyle seçildim. Ben bu takımı tarihte ikinci kez Süper Lige çıkaran Başkanım. Kazandığım Elazığspor kongresine ziyaretçi karıyla girdim. Bu utanç verici birşey. Bakın ben bir Kulüp Başkanını silmedim. 10-15 sene üye aidatını yatırmayan kulüp başkanları var. Ama bir tane kulüp başkanını silmedim. Onlar gelir gelmez hem beni hem de akrabam olan Suat Öztürk'ü sildiler. Suat beyde o dönemin parası 1 Milyon TL bire bir cebinden para veren birisi. Bunlar gibi onun bunun parasıyla müteahhitlerin parasıyla buralarda ağalık yapmadılar.”

"ELAZIĞSPOR'UN 4 HAFTASI KAYBOLDU"

Kongrede bir tane aday var mıydı? Karşımıza bir aday çıktı mı? Çıkmadı. Kongre ertelensin diye millete mesajlar atanlar hakkımızda dedikodular çıkartanlar vardı. Delegelerin çoğunu tanımıyorum. Ben önce yapılan delegeler, benden sonra yapılan delegeler var. Elazığspor zarar görmesin diye herkes oraya geldi ve tarihinde ilk defa ilk kongrede seçim yaptık. Kayyım döneminde 4 kez hoca getirdim. Almadılar. Elazığspor'un 4 haftası kayboldu.

" BU KULÜP YAŞASIN DİYE ZATEN YAPACAĞIMI YAPMIŞIM"

Biz kime yüklenelim. Bizimde yönetim olarak ekonomik gücümüz bir yere kadar. Biz başka Başkan ve yöneticiler gibi de domatesi biberi bu kulüpte konuşmadık. Kamuoyu şu sitemi yapabilir.  'Kardeşim sende başkansın bir şey vermemişsin' Ama ben geçmiş dönemde para vermiş miyim?' Vermişim. Tekrar geldim Başkan oldum. Yine para verdim mi? Verdim. İstemek hakkım mı? Hakkım. Ama bugün kü şartlar maalesef uygun değil. Bende kendi adıma bu ekonomik krizde tekrar 3,5 - 4 Milyon TL kaynak bulup tahtayı açamam. Bu kulüp yaşasın diye zaten yapacağımı yapmışım. Bakın, hedefi uzun soluklu koyuyoruz. Kısa vadeli hedefte yanılırız. Ben bu kulübü devraldığımda 45 Milyon TL borcu vardı. Bu ne demek, kül olmuş demek. Yakmışlar, sömürmüşler bir kenara atmışlar. İçim yanarak bunu söylüyorum. Biz kenara atılan, kül olan Elazığspor'u tekrar küllerinden doğurmaya çalışıyoruz. Bunu Sakaryaspor, Kocaelispor gibi takımlar becerdi. Nasıl becerdi? Herkesin desteğiyle tekrar küllerinden doğdular. Bu kulüplerin borçları da 300-350 Milyon TL idi. Bizim 45 Milyon TL. Ama birlik ve beraberliği sağlayarak borçlarını ödediler. Eskişehirspor, Bursaspor, Kocaelispor ve Sakaryaspor'a büyük destekler verildi.

"BENİM VİCDANIM RAHAT"

Ben bir kulüp Başkanı olarak vicdanım rahat. Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmüşüm. Kendilerine 4-5 dakika Elazığspor'u anlattım. Geçtiğimiz haftalarda eski Başbakanımız Binali Yıldırım bey geldi. Mollakendi Belediyesinde 4-5 dakika konuştum. Az önce söylediğim kulüplere nasıl destekler verildiğini kendilerine söyledim. Sayın Başbakanımıza sende bizim sahibimizsin dedim.  Kendisine bir liste verdim. İlgileneceğini beyan etti.

“12-12.5 MİLYON GİBİ YABANCI OYUNCULARA BORCUMUZ VAR…

“Tatos’un dosyası 11. Ay’da FİFA’ya gitmiş ama şuanda disiplin kurulan sevkedilmedi. Disiplin kurulan gidecek, disiplin kurulu inceleyecek. Ondan sonra bize bir ceza verilecekse verilir. O dosyadan da geçici transfer yasağı gelir. Sadece benim korkum Vranjes Dosyası. Bu dosya biraz sıkıntılı. Vranjes’le rakamlar konusunda pazarlıklarımız devam ediyor. Gelirse bu dosyadan bir dönem gelebilir. Ama pazarlıklarımız devam ediyor. İnşallah bizi üzmezlerde, tabi bunlarda kaynak bulmamıza bağlı. FİFA’da şuan 9 Milyon 103 TL borç var. Yani toplamda 12-12.5 Milyon gibi yabancı oyunculara borcumuz var. İnanın bana 3-3.5 Milyon TL’ye ben bu dosyaları çözerim. Yeterki kaynak oluşturalım. 3-3.5 Milyon’a kulübün borcunu çözdüğümüz zaman 12.5 Milyon’luk borç otomatikman toplam borçtan düştü. Zaten ben kulübü 45 Milyon borçla almıştım. Şuanda borcu 40 Milyon’a kadar düşürdüm. 3.5 Milyon kaynakla kulübün borcunu 12 milyon daha düşürdüğümüz zaman borç 28 Milyon’a düşer.”

 17 MİLYON KAYNAK SAĞLANIRSA BEN ELAZIĞSPOR’UN FUTBOLCU AİLESİNE OLAN TOPLAM BORCUNU BİTİRİRİM…

“Birileri her zaman Elazığspor’dan tırnaklarıyla birşeyler koparmaya çalışıyor. Şuan Elazığspor’un 30 Milyon TL’lik borcuna bakıyorum. Acil olan borçlar. Diğerleri ise zaten TFF’den sırası geldikçe alıyor parasını. Bizi riske eden şuan şu 30 Milyon. Şu 30 Milyon borçlular sadece benden -3 puan koparabilir. Önemlisi Kulüp Lisansı. Ya bizimle uzlaşacaklar. Bize totalde 17 Milyon kaynak sağlanırsa ben Elazığspor’un futbolcu ailesine olan toplam borcunu bitiririm. Tertemiz yaparım. Bu 16-17 Milyon içinde kimse Elazığspor’u ağzına sakız etmesin. Paramıdır bu Elazığspor için? Sen karşı tarafta rakiplerine bak. Samsunspor 2 sezonda 100 Milyon para harcamış. Bak çıkamıyorlar.”

BENZİKLİKLER SATILMASYADI ELAZIĞSPOR BU DURUMDA OLMAZDI…

“Bize verilen benzinlikleri 3 kuruşa sattılar. O benzinlikler kalsaydı şuan Elazığspor’un sırtı yere gelmezdi. Ben bu tesisleri için o zaman proje yaptım. 5 yıldızlı otel projem vardı. O zaman Akgün Otel sadece vardı? 500 kişilik Öğrenci yurdu yapalım devlete kiraya verelim dedik. Bu kaynaklar olsaydı. Elazığspor böyle yerle bir olurmuydu. Ben hep kalıcı gelir için mücadele ettim. Bugünde ediyorum. Burada Elazığspor bir değerin kendi tesisinin üstünde oturuyor. Ama bu tarafta Elazığspor çile çekiyor. Yine çile çekiyor. Benim Malatya’da ne farkım var. Bizim neyimiz eksik. Biz her proje sunduğumuz da onay görmedik. Hainlikten, dedikodudan projelerimiz onay görmedi.”

ŞEHİR OLARAK SABIRLI OLMALIYIZ…

“Benim karşıma aday çıkaramadılar. Kim gelir bu yıkıntının içine aday olur. Birtane başkan bulamadılar. Bu 45 Milyonluk borcun içine ben geldim yine. Bizlere iftira attılar. Bu kulüpte şuan paramı var. Benim derdim 2. veya 3.Lig değil. Benim derdim Elazığspor’un yaşaması. Bir kere taraftarlarımız, Elazığ kamuoyu bunu bilecek. Elazığspor küllerinden yine doğar. Şuan bu kulübü yaşatmak için uğraşıyoruz. Bizim hedefimiz sabır ve beklemek ve borcu düşürmek. Farzedelim çıktık PTT’ye 45 Milyon borçla çıkıp ne olacak. Bir daha borçlanacak zaten gelen gelirler icraya gidiyor. Durun sabırlı olalım. Şehir olarak sabırlı olalım. Bu çocuklarımıza ve takımımıza sahip çıkalım. Küllerimizden doğalım. Allah izin verirse teknik heyet ve yönetim kurulumuzla Elazığspor’un geleceğini kurtaracak oyuncuları çıkarmaya çalışıyoruz. Bugün İzzet, çocuk dönsün ben onu 4 büyüklere transfer ederim. Daha böyle kaç tane çocuğumuz var. Bugün ben 3.5 milyon tahtaya vereceğime yabancı oyuncuların borçlarını öderim. Biz burada onurlu bir mücadele veriyoruz. Belediyenin durumu iyi olsa, Şahin Başkan’ın durumu iyi olsa ben 5 dakika rahat bırakmam. Ama durumu görüyorum. Ona da saygı duyuyorum. Bizde onu yormak istemiyoruz.”

TARAFTAR GRUPLARIMIZIN SAYISINI 2’YE DÜŞÜRECEĞİZ…

“Ara transferde başarı yakalamak ta zor. Hatırlayın Süper Lig’e çıktığımızda futbol şubemiz transfer yaptı. 1 tane oyuncu tutmadı. Yine eski oyuncularımız çıkardı. Bizim eksik bölgemiz yok. Kadro derinliğimiz sıkıntılı. Bizim şuan mevcut onbirimiz oynasın biz her takıma kafa tutarız. Her takıma kök söktürürüz. Kolay kolay can verecek bir takım değiliz. O kırılganlığımız bitti. Taraftar gruplarımızla da konuştuk. 2 guruba düşeceğiz.  Tek ses ve tek yürek olacağız tribünde. Gelen rakiplere sahayı dar edeceğiz taraftarımızla. Küfür istemiyorum artık.  Küfürü bırakacağız bir defa. Son cezayı aldık. Bayburt Maçı seyircisiz. Bundan sonraki her cezada seyircisiz cezası alırız. Küfür yok. Ölüm kalım maçımızda taraftarımızdan yoksun oynayacağız. Bayburt Maçı. Biz kulübü yaşatmaya çalışıyoruz. Taraftarlarımız maça gelsinler.”

 BİZ FERİKROM’DAN BEKLENTİ İÇERİSİNDEYİZ.

“Sayın Valimizle görüştük. Önümüzdeki hafta gidelim görüşmelere dedi. Birevimle görüşeceğiz. Birevim kısmı Sayın Valimizde. Biliyorsunuz geçen dönemde Sayın valimizin girişimleriyle destek oldular. Sayın valimizin, belediye başkanımızın ve vekillerimizin de olacağı bir toplantıda biraraya geleceğiz. Herkesin olduğu bir toplantı istiyorlar. Etikrom’a cephesinden de herhangi bir dekont gelmedi. Biz bekledik. Kendi muhasebemizde kayıtları inceledik. 2010’dan buyana herhangi bir yardımda bulunulmamış. Suat Öztürk döneminde 150 bin TL bir yardım yapılmış o kadar. Son 10 yılda herhangi bir kaynak aktarılmamış. Müze yapılsın diye 2 Milyon 500 Bin civarında valiliğe oara gönderilmiş bana gönderdikleri hesaplarda. Onunda 1 Milyonu Murat Zorluoğlu Valimizin döneminde geri gönderilmiş diyorlar. Bizim Elazığ valiliğinde şuanda 1.5 milyon TL paramız var diyorlar. Bunda Elazığspor’a aktarsın diyorlar. Onlar Elazığspor’a yardım yapıldığını biliyorlar. Ben bunu Sayın Valimize ilettim. Sayın Valimiz inceletecek. Bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılır heralde. Biz kendi kayıtlarımızı gönderdik. Biz Ferikrom’dan beklenti içerisindeyiz.

VARIMIZLA, YOĞUMUZLA, ONURUMUZLA, ŞEREFİMİZLE, PARAMIZLA MÜCADELE EDECEĞİZ.

Ben gitmişim bankalardan kredilerimi kullanmışım, getirmişim vermişim. Yüzde 42 faiz ödemişim. Kullandığım kredinin faizini de kulübe yazmamışım. Normalde yazılır. Almışım kredi, getirmişim bu kulübe vermişim. Adamlık yaptım. Bize faizci dediler. Kuru TL verdik. Adamlık yaptık. Biz para veren bir yönetimiz. Geçmişte de verdik, istedik. Bugün de verdik, istedik. Şimdi o altın veren arkadaş, geldi takımı kayyuma düşürdü. Takımın vebali günahı boynuna olsun. Takımın hali odur. O yaşta kalktı dedi ki 'Ben bir projeymişim.' O yaştaki bir adam kalkıp diyor ki Belediye Başkanı beni proje yapmış. Meğerse ben bir projeymişim. Vah, vah, vah. Kendisi kaç lira vermiş. Hesaplar ortada. Delikli kuruş vermiş mi bir yıl boyunca. Ama ona karşı Ticaret Odası Başkanı Asilhan Arslan'dan 28 Bin Dolar almış, Kolin'den 1,5 Milyon Lira almış, Valilik'ten 350 Bin Lira kıyafet parası almış. Geçen sene bu kulüp 580 Bin liraya giyinmiş. Ben 210 Bin Liraya giydirdim. 2010 Bin Lira'nın 35 Bin Lirası da kayyum döneminin. Yani ben 180 Bin Lira'ya giydirmişim. 580 Bin Lira'yı nereye harcamış? Bunlara da destek vermişler, ben deli oluyorum. Biz geleceğiz burada varımızla, yoğumuzla, onurumuzla, şerefimizle, paramızla mücadele edeceğiz. Deli oluyorum; Benim mi şansım arkadaş. Kimseye de saldırmıyoruz. Eskiden saldırırdık. Ama şimdi pamuk baba gibi olmuşum. Biz burada düzgün bir iş yapıyoruz."
FORMA KAMPANYASI

“Forma kampanyasında kritik isimler vardı. O yüzden açıklamadık. Bize yakışmazdı. Çünkü sağolsun destek vermişler. O gün imkân yoktu, yarın verir. Bu kritik isimler bittikten sonra açıklayacağım. Sitemizde yayınlayacağız. Biraz bekleyeceğim. Çünkü gerçekten samimi insanlar var. Adam taahhüdünü vermiş, bugün imkanı yok, yarın verecek. Vermeyenler var. Birileri şov yaptı. Bunları açıklayacağız. Listeyi açıkladıktan sonra forma kampanyasından gelen gelir raporunu Sayın Valimize vereceğiz. Mali kongremizde de bu raporu paylaşacağız. Burada gerçekten iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Biz şeffafız.”

ALTYAPIYI LEVENT HOCA’YA TESLİM EDECEĞİM…

“Derdimiz, kulübümüzü yaşatmak. Bu kulüp 3. Lige düştü diye Elazığspor'u terk mi edelim. Biz aynı gemideyiz. Elazığspor bizim sevdamız.  Amatör de olsu sevdamız. Biz göreve geldiğimizde takımın ligde kalma şansı yüzde 10'du. Kurtarırsam ben kurtarırım diye geldim. Şimdi biz transfer tahtasına gitsek eminim masada 3,5 Milyon da olsa, yine bu iş son günlere kalacak. Burada 48 tane adam var. Hepsinden bir ses geliyor. Sona geleceğiz. Bulduğumuzu alacağız. Tek isteğim var kamuoyundan; bu çocuklarımız hata yapsın. Hata yapa yapa öğrenecekler. Bu arada altyapıda ciddi bir operasyon yapacağım. Böyle altyapı olmaz. Bu çocuklar bir şey öğrenmemiş. Yetenek var, pırıl pırıl çocuklarımız var ama maalesef bir şey öğrenmemişler. Çift kaleden başka bir şey yok. Altyapıyı revize edeceğim. Üniversiteden akademisyenlerle yapacağım. Böyle olmaz. Uzun soluklu başkan olmazsa böyle olur. İlgilenen yok. Üniversiteden akademisyenler, psikologlar, spor hocaları var. Altyapıya güçlenme lazım, beslenme lazım. Kondisyon, fizik özgüven lazım. Çocuğu atıyorsun maça 10 dakika nefes nefese kalıyor. Heyecan yapıyor. Özgüven yok. Tamamıyla altyapıyı Levent Eriş Hocaya teslim edeceğim. Tek baş olacak. O yönetecek, o idare edecek. Levent Hocamla da Allah izin verirse uzun süre çalışmak istiyoruz. Bu kulüp nasıl yaşar? Borcunu eritirsin. Daha fazla borçlanarak yaşamaz. 17 Milyon para bu şehirde dağ gibi. O zaman biz borcu küçülteceğiz. Kendimizi de küçülteceğiz. Özümüze döneceğiz. Hain insanları maçta istemiyoruz.  İçlerinden dua ediyorlar yenilelim. Bunların Elazığspor sevdası yok. Onlar parmağında oynatacak başkan geldiğinde Elazığsporlu olurlar.  Ben kimsenin parmağında oynamam. Oynatamadığı adamlar geldiğinde Elazığspor sevdaları bitiyor. Gelip maç izlemesinler.”

ARA TRANSFERDE FUTBOLCULARA TEKLİF GELDİ Mİ?

“Futbolcularımıza teklif geldi. Ama göndermediğimiz için isimlerini açıklamayalım. Hem yerli oyuncularımıza, hem içerideki hem dışarıdaki. Birinci ligden ve PTT Liginden de geldi birkaç tane. Ama şuan göndermeyeceğimiz için... Yiğitcan'la görüştüm. Sağolsun bize birkaç gün süre verdi. Yigitcan şuan boşta. Dün halledemedik. Kardeşimiz bizi seviyor. Birkaç gün içerisinde inşallah halledeceğiz. Kardeşimizle uzun yıllar çalışmak istiyoruz. Bizim için değerli, dik duruşu olan bir kardeşimiz. Karşılık birbirimize söz verdik: o da sözünü tutar, biz de sözümüzü tutarız. Yiğitcan hem abi hem adam olarak bize lazım Yigitcan. Başka da Federasyona veren oyuncu yok.”

Yorumlar (2)
Nuri 2 yıl önce
Selçuk sen Elazığsporu batırdın Allahta seni batırsın inşAllah.
Alihan 2 yıl önce
listeye bakıyorum da hepsi senin yaptığın transferler şu takımın yakasını bir bırakmadın gitti ...
30°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:03
Öğle 12:21
İkindi 15:48
Akşam 18:30
Yatsı 19:47
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 7 16
2. Trabzonspor 7 15
3. Altay 7 15
4. Beşiktaş 7 14
5. Hatayspor 7 13
6. Konyaspor 7 13
7. Alanyaspor 7 13
8. Kayserispor 7 11
9. Karagümrük 7 11
10. Galatasaray 7 11
11. Sivasspor 7 9
12. Adana Demirspor 7 9
13. Antalyaspor 7 8
14. Gaziantep FK 7 8
15. Başakşehir 7 6
16. Kasımpaşa 7 6
17. Malatyaspor 7 6
18. Göztepe 7 5
19. Giresunspor 7 2
20. Rizespor 7 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 7 19
2. Ankaragücü 7 15
3. Erzurumspor 7 15
4. Eyüpspor 7 13
5. Bandırmaspor 7 12
6. Tuzlaspor 6 11
7. Samsunspor 6 10
8. Kocaelispor 6 10
9. Manisa FK 7 9
10. Menemenspor 7 8
11. Gençlerbirliği 7 8
12. Boluspor 6 7
13. İstanbulspor 6 7
14. Altınordu 7 7
15. Adanaspor 7 6
16. Denizlispor 7 6
17. Balıkesirspor 6 6
18. Bursaspor 7 5
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Liverpool 6 14
2. Man City 6 13
3. Chelsea 6 13
4. M. United 6 13
5. Everton 6 13
6. Brighton 6 13
7. West Ham 6 11
8. Aston Villa 6 10
9. Brentford 6 9
10. Arsenal 6 9
11. Tottenham 6 9
12. Watford 6 7
13. Leicester City 6 7
14. Wolverhampton 6 6
15. Crystal Palace 6 6
16. Southampton 6 4
17. Newcastle 6 3
18. Leeds United 6 3
19. Burnley 6 2
20. Norwich City 6 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 7 17
2. Real Sociedad 7 16
3. Sevilla 6 14
4. Atletico Madrid 7 14
5. Rayo Vallecano 7 13
6. Barcelona 6 12
7. Real Betis 7 12
8. Valencia 7 11
9. Osasuna 7 11
10. Athletic Bilbao 7 10
11. Villarreal 6 8
12. Mallorca 7 8
13. Celta de Vigo 7 7
14. Espanyol 7 6
15. Cádiz 7 6
16. Elche 7 6
17. Levante 7 4
18. Granada 7 3
19. Deportivo Alaves 6 3
20. Getafe 7 0
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@