TFFHGD’den Hakeme Saldırıya kınama!

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Elazığ Şubesi, Karakoçanspor – Maliyespor Maçı’nın Hakemi Ozan Bozkurt’a yapılan saldırıya sert tepki gösterdi…

TFFHGD’den Hakeme Saldırıya kınama!

Kısa adı TFFHGD olan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Elazığ Şubesi, Elazığ 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde geçtiğimiz haftasonu oynanan ve 81. dakikada hakem Ozan Bozkurt’a yapılan saldırıdan dolayı tatil edilen Karakoçanspor – Maliyespor maçının ardından bir kınama mesajı yayımladı. Dernekten yapılan açıklamada istenmeyen olayların yaşanmasının üzücü olduğu belirtilerek, yasal işlemlerin sonuna kadar takipçisi olunacağı bildirildi.

TFFHGD Elazığ Şubesi’nden yapılan açıklama şöyle;

“Geçen haftasonu oynanan 1. Amatör mücadelelerinde bazı istenmeyen olayların yaşanması spor kamuoyunu derinden üzdüğünü dile getirmek istiyoruz. Bizler hakem camiası olarak, her zaman futbolun Fair Play ilkeleri içerisinde oynanmasını sağlamaya çalışacağız. Futbol sevgi, barış, dostluk ve kardeşliktir. Gelişen olaylar sonucunda bu tür seviyesiz ve fütursuzca yapılan saldırıyı gerçekleştiren kişileri TFFHGD ELAZIĞ ŞUBESİ olarak, Hakemlerimiz adına şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Hakemlerimize geçmiş olsun dileklerimizle; her zamanki hakkaniyet ve disiplinden taviz vermeden bu olaya adı karışanlarla ilgili idari ve yasal işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olacağız. Spor Kamuoyuna Saygı ile duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER