Triatlon Şampiyonası sona erdi

İlimiz ev sahipliğinde yapılan ve Türkiye dahil 6 ülkenin katıldığı şampiyonada millilerimiz 5'i altın toplam 13, Bulgaristan 3, Romanya ise 2 madalya kazandı.

SPOR 17.08.2014, 20:27 17.08.2014, 20:27
1270
Triatlon Şampiyonası sona erdi
 Elazığ Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Ticaret Odası Başkanlığı ile Fırat Üniversitesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliği ile 16-17 Ağustos  2014 tarihlerinde Elazığ’ın ev sahipliğinde yapılan Balkan Gard Prix 2014 Triatlon Şampiyonası sona erdi… 
Türkiye Triatlotlon Federasyonu ile Avrupa Triatlon Federasyonu ETU'nun 2014 yılı programında yeralan Balkan Gard Prix 2014 Triatlon Şampiyonası 6 ülkenin katılımı ile Elazığ'ın Sivrice İlçesi’ndeki Galaksi Tatil Köyü’nde yapıldı...
 
6 Ülke’den 62 triatlet katıldı…
Türkiye, Makedonya, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya ve Yunanistan’dan toplam 62 sporcunun katıldığı Balkan Grand Prix 2014 final yarışları 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet sürüşü ve 5 kilometrelik koşu ile tamamlandı. Yarışmalarda Türkiye'den 5 sporcu altın, 4 sporcu gümüş, 4 sporcu da bronz madalya kazandı.
 
16 Ağustos Pazar günü başlayan Şampiyonaya Elazığ AK Parti Milletvekili Şuay Alpay, Elazığ Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, Jandarma Alay Komutanı Albay Resul Seferoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ, Sivrice Kaymakamı Sultan Doğru, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cumali Yavuz, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi GÜNEŞ, Federasyon Yöneticileri ile STK Temsilcileri, Elazığ ve Sivrice'den  sporseverler katıldı. 
 
İşte dereceler…
Türkiye'den altın madalyayı yıldız erkeklerde Hüseyin Almaç, yıldız kızlarda Damla Alkımölmez, genç erkeklerde Ali Atlan, elit bayanlarda İpek Öztosun ve elit erkeklerde Ali Mutlu kazandı. Gümüş madalyaları ise yıldız kızlarda Elif Polat, genç erkeklerde Kutlhan Konuk, elit bayanlarda Ece Bakıcı, elit erkeklerde Melih İlker Gücüyener; bronz madalyaları da genç bayanlarda İlayda Kara, genç erkeklerde Caner Algün, elit bayanlarda Ceren Orhanlı ve elit erkeklerde Muhammet Onay kazandı.