TÜRFAD Futbol Okuluna Anlamlı Ziyaret

Türkiye Futbol Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Binali Kartal, ilimizde faaliyetlerine başlayan TÜRFAD Futbol Okulu’nu ziyaret etti…

TÜRFAD Futbol Okuluna Anlamlı Ziyaret

Haber: Özgür YILDIRIM

Kısa adı TÜRFAD olan Türkiye Futbol Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Binali Kartal, ilimizde faaliyetlerini sürdüren TÜRFAD Futbol Okulu’nu ziyaret ederek Başkan C.Lütfi Bektaş’tan çalışmalar hakkında bilgiler aldı…

Elazığ Hakem ve Gözlemci İl Eğitimcisi Celalettin Lütfi Bektaş Başkanlığı’nda 29 Ekim 2018 tarihinde 19. Şubesi’ni ilimizde açan TÜRFAD Elazığ Şubesi Türkiye tarihinde bir ilke imza attı. Türkiye Futbol Adamları Derneği’nin isteği doğrultusunda ilimizde açılmasına karar verilen TÜRFAD Futbol Okulları 3 aydan buyana faaliyetlerini yoğun şekilde sürdürüyor. Çocuklarının fiziksel ve psikolojik gelişimleri için sporsal ve zihinsel faaliyetleri en iyi şekilde düşünerek oluşturan ve uygulayan TÜRFAD Futbol Okulu’nda 06-15 yaş grubu gençler futbol eğitimi alıyorlar. Türkiye ilk olarak açılan TÜRFAD Futbol Okulu’nda eğitim alan gençler yeni kurulan Harput23 Spor Kulübü’nde U-13-14-16 ve 17 kategorilerinde resmi maçlara oynayarak vitrine çıkacaklar. Öte yandan aylı periyotlarda Türkiye’nin tanınmış spor adamları Elazığ’a gelerek futbol okullarına ziyaretlerde bulunacak. Ziyaretler kapsamında ilk olarak TÜRFAD Yönetim Kurulu Üyesi Binali Kartal incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geldi ve futbol okulu hakkında Başkan C.Lütfi Bektaş’tan bilgiler aldı.

TÜRFAD Yönetim Kurulu Üyesi Binali Kartal öğrenciler ve veliler ile sohbet ederek her türlü desteğin verilmesi noktasında kendilerine daima yakın olduklarını bildirerek ara ara sürpriz ünlü spor adamları ile futbol okuluna ziyaretlerini sürdüreceklerini belirtti. Okulda eğitim gören çocukların TÜRFAD’a bağlı olmalarının önemine değinen Kartal; “Gerek hocaları gerekse antrenman malzemeleri olarak tüm donanıma sahip bir okuluz. “Bu spor adamlarının okulumuzun bünyesinde bulunduğu TÜRFAD’a bağlı olmaları yarın okulumuzda yetişecek olan çocuklarımızın dışarıdaki profesyonel takımlara gidebilmelerini kolaylaştırmış olacak. Antrenörümüz Engin Katı ve UEFA B Belgeli  Beden Eğitimi Öğretmeni Eski Futbol Hakemi Ve Faal Türkiye Futbol Federasyonu Elazığ Hakem ve Gözlemci İl Eğitimcisi Spor adamımız Celalettin Lütfi Bektaş Hocanın Elazığ çocukları için hizmet vermesi güzel ve mutluluk verici.”dedi.

Rıdvan Dilmen Elazığ’a gelecek…

Öte yandan spor servisimizin edindiği bilgilere göre CNN Türk Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen ve Eski Hakem Mutlu Çelik’in önümüzdeki günlerde Elazığ TÜRFAD Okulları’nı ziyaret edeceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER