Verilen sözlerin bittiği noktadayız!

Başkan Selçuk Öztürk kalan 2 maçta hakemlere ve kulüplere seslenerek “Temiz Futbol, Temiz Hakem, Temiz Futbolcu ricasında bulundu

SPOR 07.05.2014, 22:04 07.05.2014, 22:04
5399
Verilen sözlerin bittiği noktadayız!

Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk Elazığspor’da en yalnız bırakılarak en başarılı olan da yönetimin kendileri olduğunu belirterek Kimlere ne yardımlar yapıldı ben biliyorum. Bizi sahipsiz bırakanlar da günahkâr. Sahipsiz bırakanlara sesleniyorum; Sahiplensinler artık bu işi.” dedi.
 
Kamuoyunda çıkan Elazığspor’un 70 Milyon TL borcu var dedikodularına da açıklık getiren Öztürk “Böyle bir şey yok. Bu tür dedikodulara taraftarlarımız itibar etmesin. A Takımdaki Futbolcular ve teknik heyet de dahil olmak üzere borç 8 milyon 200 Bin TL.” şeklinde konuştu…
 
günışığı- Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, küme düşmeleri durumunda bile takımın başında olacaklarını, onur mücadelesine devam edeceklerini söyledi. Öztürk, "Günahıyla, sevabıyla eğer takım bugün buradaysa, tek günahkâr biz değiliz. Bizi sahipsiz bırakanlar da günahkâr" dedi.
Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Çarşamba günü saat 18:30’da Elazığspor Kulüp Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında takıma sahip çıkmayan yerel yöneticilere sitem etti. Her şeye rağmen kalan 2 maça da gururla çıkacaklarını belirten Öztürk, kulübün küme düşmesi halinde bile yönetim olarak göreve devam ederek onur mücadelesini sürdüreceklerini söyledi. Spor Toto Süper Lig'in son haftasındaki Çaykur Rizespor maçına kadar ligde kalmak için savaşacaklarını belirten Kulüp Başkanı Öztürk, şöyle konuştu:
 
Onurlu bir savaş veriyoruz…
“18 kulüp bizim için kardeş kulübümüzdür. Geçen sene düşen kulüplerimize bakın ligde. 3 tane kulübümüz düştü değil mi. bunların bütçelerini, yapılarını geçen seneki bizim Elazığsporla karşılaştırın. Tahmin ediyorum 2 -3 kat bütçelerle düştüler. Bakın bu sene iki tane kardeş kulübümüz düştü. Elindeki bütçeye bakın. Bunları analiz edin. Bizim normal şartlarda bu pozisyonda olan Elazığspor’un bu işi 10 hafta önce bırakması, 10 hafta önce düşmesi lazımdı. Ama biz burada teknik heyetimiz, oyuncularımız, yönetimimiz, gecemizi gündüzümüze katıp burada onurlu bir savaş veriyoruz. Bir bütün halinde onurlu bir savaş veriyoruz. Bizim yerimizde başkası olsa 10 hafta önce kaçar giderdi, bu takım da 10 hafta önce düşerdi. Ama biz aile olarak birbirimize söz verdik. 34. Haftaya kadar mücadele edeceğiz. Varsa da bizim yoksa da bizim.”
 
Düşsekte yönetim olarak devam edeceğiz…
" Şundan hiç kimsenin şüphesi olmasın bizler son Rize maçımıza kadar bu iş için savaşacağız. Sonuna kadar kümede kalmak için savaşacağız. Allah'ın izniyle de ligde kalacağız, tek derdimiz bu. Ama bugün takımımız buradaysa tek günahkâr biz değiliz. Bu da böyle biline. Bize verilen hiçbir söz tutulmadı. Verilen vaatler yerine getirilmedi. 2,5 senedir ciddi manada sahipsiz kaldık. Elazığspor’da en yalnız bırakılan ve en başarılı olan da yönetim biziz. Ben Elazığspor’un son 10 yılını biliyorum. Kimlere ne yardımlar yapıldı ben biliyorum. Bizi sahipsiz bırakanlar da günahkâr. Ben buradan bizi sahipsiz bırakanlara sesleniyorum; Sahiplensinler artık bu işi. Bu takım Allah muhafaza düştüğü zaman 15 gün konuşulup unutulacak bir olay değil. Hepimiz bunun vebali içerisindeyiz. Buradan rica ediyoruz. Birlikten, dirlikten, bütünlükten yanayız ama yüreğimizde de şu yatar; Fatih Sultan Mehmet Han'ın çok güzel bir sözü vardır; Biz umudumuzu sadece Allah'a bağlarız. Gerisi teferruat. Rabbim de nasip etmedi mi ligde kalmayı? Arkadaşlarımızla karar almışız. Bu onursal savaşa, mücadeleye de devam edeceğiz, bırakmayacağız kardeşim. Bunu da bugünden ilan ediyorum. Tersini de düşünmek lazım. Biz bu onursal mücadelemize ister sahipli, ister sahipsiz, ki umarım inşallah sahipli olacaktır, devam edeceğiz arkadaşlar. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın."
 
Taraftara davet..
Başkan Öztürk, Beşiktaş maçında passolig uygulamasına uymayacaklarını taraftarların ekonomik durumunu göz önüne alarak bilet fiyatlarını olabildiğince düşük tuttuklarını anlatırken, şöyle devam etti:
"Bu onurlu mücadelede değerli taraftarlarımız takımlarını, bizleri yalnız bırakmasın. Passolig uygulamasını kaldırdık, bilet fiyatlarımız da uygun.  Beşiktaş taraftarları kendileri için ayrılan biletleri hemen hemen bitirdi. Taraftarlarımızın da tribündeki yerlerini alacaklarına inanıyorum. İnşallah Beşiktaş maçını da alarak yolumuza devam edeceğiz. Burada da desteklerinizi istiyoruz."
 
Hakemlerimiz dikkatli olsunlar…
* “Ben buradan seslenmek istiyorum. Kalan 2 maçta görev yapacak değerli hakem kardeşlerimize ve ağabeylerimize, kulüp yöneticilerimize ve bizim takımımızda dahi Süper Lig’de oynayan bütün değerli oyuncu kardeşlerime sesleniyorum. 2 maç kaldı. İnanıyorum ki herkesin adalet, hak ve hukuk için üzerine düşeni yapacaktır. Bu çok önemli. Her takım tam kadrosuyla çıkacaktır. Her takım inanıyorum 34. Hafta’ya kadar onursal mücadele verecektir. Niye? Diğer takımın hakkı, hukuku Allah için yenilmesin. Çünkü bütün kulüplerimiz ve bizlerde dâhil olmak üzere çok ciddi emekler veriyoruz. Bu emeklerde ufak tefek duygusallıklar uğruna harcanması ve harcatılmasın. Buda bir vebaldir. Bunu değerli kesimlerimizden rica ediyoruz. Temiz Futbol, Temiz Hakem, Temiz Futbolcu. Buradan rica ediyoruz.”
 
Serdarlar bizim sözleşmeli oyuncularımız…
“Birde kamuoyunda çıkan dedikodulara cevap vermek istiyorum. 2 Serdar’la ilgili bir Ulusal Medya’da bir gazete yayınlamış “Efendim Serdar’lar gelin oynayın. Bizi kurtarın gidin.” Niye hayırdır burası neresi. Burası Bir Elazığspor. Burada ciddi bir yönetim var ve ciddi bir kulüp. Öyle bir şey yok. İkiside bonservisi bizim elimizde olan ve uzun yıllar bütün hakları bizde olan oyuncularımızdır. Bu tip haberlere taraftarlarımız itibar etmesin. Biz onların alacaklarını da yatıracak ta güçteyiz. Çocuklarımız başarılı. Sezon sonu bu çocuklarımıza teklifler olur. Bizde yönetim kurulu olarak oturur değerlendiririz. Kulübün ve oyuncuların menfaati göz önüne alınarak transfer olmaları gerekirse müsaade ederiz. Yoksa bu oyuncular bizim oyuncularımız.”
 
Kulübün Futbolculara 8 Milyon 200 Bin TL…
Elazığspor'un futbolcular ve teknik heyete toplam borcunun 8 milyon 200 bin lira olduğunu açıklayan Başkan Öztürk, şöyle devam etti:
“Şimdi çıkarmışlar Elazığspor’un 70 milyon borcu var. Yani bunu kim hesaplıyor, bu dedikoduları kim çıkarıyor. Bu şehirde mali müşavirler mi muhasebeciler mi sokakta kahvede oturanlar mı? Ayıp bunlar. Efendim Elazığspor batmış, 70 trilyon borcu olmuş. Bizim yerimizde başkası olsaydı olabilirdi.  27 milyon borç vardı 65- 70 olurdu, nasıl olsa lige çıkarmışız, geçen sene de ligde kalmış. Her zaman bunu söylüyorum kongreye gitsem 70 trilyon borç çıkarsam, başarılı başkan süper ligde kaldı el kaldırıp 70 trilyon el kaldırılıp geçerdi. Bu takımın 70 milyon borcu yok. Ayıptır. Burada 20 gün sonra mali kongremiz olacak. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, orada herkes Elazığspor’un kaç lira borcu olduğunu görecek. Bir örnek vereyim, bugün antrenmana çıkan, en basit bir rakam vereyim. A takımdaki bütün oyuncularımız, teknik heyetimiz dâhil son 4 maç başı hariç borcumuz 8 milyon 200 bin lira. 70 milyon borç var diyenler de utansın. Hele birde o Şansal Bey var, Şansal Büyüka Lig Tv’de. Allah onu ıslah etsin. Sen bir Elazığspor’u geldin gördünmü. Elazığ’ı görmüş mü bilmiyorum. Birde yorum yaparken herkes aklını başına toplayıp haddini bilecek. Konuşurken de insanları zan altında bırakacak. İnsanları aşağılayacak. Kulüpleri küçümseyecek, kulüp yöneticileri küçümseyecek tavırlarda hoş değil. Şimdide fazla cevap vermem yaşına hürmeten. Kalkıp açıklama yapıyor. Yayından bunu aldın şunu aldın. Kardeşim araştır bir. Bizden veya kulüpten bilgi al."
 
Valimiz ve Belediye Başkanımızdan destek bekliyoruz…
“Biz arazi konusunda derneğe döndüğümüzü beyan ettik. Biz derneğiz zaten biz hiç şirkete geçmedik ki hiç. Sayın Valimize bunu beyan ettik. Otobüs hatları şuanda halen Elazığspor bünyesinde satışa konuldu. Müşteri çıkarsa satacağız. Şuana kadar elimizi tutan olmadı. Bizde yok pahasına vermek istiyoruz. Burada Elazığspor’un menfaati sözkonusu. Alıcıda olursa gelsinler pazarlık yapalım. Değerli Valimiz ve Değerli Belediye Başkanımızdan destek bekliyoruz. Arsa konusunda biz dik durduk ve bize verildi. Biz Elazığspor bütçesine bunu koymuşuz. Çünkü bize söz verildi. 2. Planda İl Genel Meclisi’nden geçti. Sayın Muammer Vali’nin tayini çıktı. Bütün işlemleri bitti ve satışa çıkacaktı. Yeni gelen Valimiz talimat verip onu durdurdu. Dedi ki “Siz şirketsiniz, şirkete kamu malı olmaz.” dedi. Bizde dedik zaten Sayın Valim adımız şirket geçmemişiz biz. Derneklerin ticaret yasağı var. Bir şey alıp satamaz. Biz bunu mecbur şirket olarak alacağız. Oradan gelen gelir neyse derneğe aktaracağız. Biz dernek olarak devam ediyoruz. Derneğe yardımcı olun dedik. Ondan sonra yine bir gelişme olmadı. Bekliyoruz. Her şey iki dudak arasında. Sözler bitti. Her şey bir mücadele vermek ister Elazığspor için. Ama artık sözlerin bittiği noktadayız. Çünkü Elazığspor’un düzgün bir şekilde gelen 2.5 senelik bir mazisi var. Bu mecralardan yardım edilmedikten sonra yarın Allah nasip ederse ligde kalacağız. Tam tersi düştüğü zaman yardım edilip çıkarılmaya çalışılmadıktan sonra benim için sözlerin bir anlamı yok. Söz uçar. ” 
Yorumlar (0)
-3°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:00
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 19 41
2. Fenerbahçe 19 39
3. Galatasaray 19 36
4. Gaziantep FK 19 34
5. Alanyaspor 19 31
6. Hatayspor 19 31
7. Trabzonspor 19 30
8. Karagümrük 19 27
9. Malatyaspor 19 27
10. Göztepe 19 25
11. Antalyaspor 19 25
12. Sivasspor 19 24
13. Rizespor 19 24
14. Başakşehir 19 23
15. Konyaspor 19 22
16. Kasımpaşa 19 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 19 19
19. Ankaragücü 19 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 19 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Chelsea 19 29
9. Southampton 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 16 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Burnley 18 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 17 44
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 19 33
5. Sevilla 18 33
6. Real Sociedad 19 30
7. Granada 19 28
8. Real Betis 19 26
9. Cádiz 19 24
10. Getafe 18 23
11. Celta de Vigo 19 23
12. Levante 18 22
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 19 20
15. Eibar 19 19
16. Real Valladolid 19 19
17. Deportivo Alaves 19 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 19 16
20. Huesca 19 12
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@