Ya Kendi Paranla Yap, Ya da Bırak

'Ben babamın parasından daha kıymetli olan fakir fukaranın parasını bu saatten sonra vermem...

SPOR 15.05.2021, 01:22 16.05.2021, 12:22 Günışığı Gazetesi
2808
Ya Kendi Paranla Yap, Ya da Bırak

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kanal 23, Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarının ortak canlı yayınında Elazığspor ile ilgili önemli  açıklamalarda  açıklamalarda bulundu....

Başkan Şerifogulları; Yaparsa kendi parasiyla yapacaklar yoksa bırakacaklar dedi biz yaşatacaz kulübü..."

Başkan Şerifoğulları: Bu Başkanının Bu Tavrıyla Elazığ Belediyesi'nin Tek Kuruşunu Elazığspor'a Vermeyeceğim!

Elazığspor'a 2 yıl içinde toplamda 11 milyon TL destek verdiğini ifade eden Şerifoğulları bundan sonraki süreçte Elazığspor'a tek kuruş vermeyeceğiz mevcut yönetim bu işi yaparsa kendi kaynakları ile yapacak desteği devam ettirmemiz söz konusu değildir imkanları yoksa bırakacaklar biz takımımızı yaşatacağız Elazığ güçlü bir şehirdir bu işin altından kalkmasını bilir.

Geçmiş dönemlerde Elazığspor'a verilen paralar ile yeni bir Harput ihya edilirdi. İmardan, hatlardan, benzinliklere kadar ne gerekiyorsa verilmiş ama hâlen kulübün 50 milyon borcu var bunu sorgulamak gerekir görev yapan yönetimlerde suç yok tüm suç siyasilerde demek mi? Çözüm yoludur?

Karakoçan FK kulübü ile isim değişikliğine giderek devam etmemiz şu anda gündemimiz de yok küme düşerken göz yaşları ile eve gittiğimiz Elazığspor kulübümüzün sevdası aşkı her zaman başkadır.

Başkan Şahin Serifogulları'nın aciklamasindan satir başları sunlar:"Elazğspor söz konusu olduğunda her siyasetçi yada siyaseti düşünen her vatandaş tarafından aynı cümleler sarf edilir. Elazığspor bizim göz bebeğimiz, Elazığspor bizim aşkımız. Tabi bizde aynı şeyleri söyleyeceğiz. Elazığspor bizim göz bebeğimiz, Elazığspor bizim aşkımız. Ben büyüklerimden özür dileyerek şunu söylemek istiyorum. Benim söyleyeceğiz söz farklı. Ben ömrümü spora ömrümü vermiş biriyim.

“BAŞKANIN ONLARI SÖYLEMESİ BİZİ ÜZDÜ”

Geldiğimiz günden beri Elazığspor’a destek vermişiz. Elazığspor gerçekten de bizim aşkımız, sevdamız, göz bebeğimiz. Elazığ’ın en büyük reklam kaynağı. Tanıtım noktasında hem ulusal hem uluslararasındaki en önemli argümanı Düşmüş olduğu bu durum bizim canımızı acıtıyor. Biz bu kadar gayret sarf ederken, Elazığspor’un sorunlarına çözüm ararken bizim kapımıza geldiklerinde biz çözüm ararken son maçta ikinci golle birlikte başkanın onları söylemesi bizi üzdü.

Biz bunları yaparken biz mevcut başkana, mevcut yönetime yapmadık. Yarın olsa yine yapacağız Elazığspor’u düşmüş olduğu bu durumdan kurtarmak için ne yapmamız gerekiyorsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

“ELAZIĞSPOR’A 10 MİLYON DESTEĞİMİZ OLDU”

O sporcuları o gün elimizde tutsaydık o gün küme düşmeyecektik. Prim destekleri, yardımlarla bugün kadar getirdik. Küme düşmeden önce Ankara’da valimizin başkanlığında toplantı yapıldı. Bu takımın kümede kalması adına ne yapılabilir istişaresini yaptık. O gün benim üzerime düşen ne varsa o gün yıkım istenmişti. Elazığspor’a verdik. O kasaya girdi. 26 tane personeli Elazığ Belediyesi bünyesine aldık. 2 yıllık bedeli 3 milyon TL’dir. O personelleri EBUAŞ bünyesine aldık. Yine Elazığspor’a hizmet ediyorlar. Sadece forma kampanyasını çıkalım 10 milyon desteğimiz oldu. Forma kampanyasında herkesin desteği oldu. Biz kampanya yaptık. Güvendiler. Bütün iş adamları hemen hemen kampanyamıza katıldılar. 2 milyon 500 bin TL’si Elazığspor’un kasasına girdi. Deprem olmasaydı belki diğer taahhüt verenler de verecekti. Bu kadar iş yapmışız, destek olmuşuz, yanlarında olmaya çalışmışız.

“LİGDE KALMAK İÇİN BAŞKANDAN FAZLASINI BEN YAPMIŞIM”

Kulübün ligde kalması için başkandan fazlasını, yönetiminden fazlasını Elazığ Belediye Başkanı olarak ben yapmışım. Milletvekillerim destek vermiş, siyasilerimiz destek vermiş. Milletvekillerimiz ceplerinden para vererek destek vermişler. Herkes elini değil bedenini taşın altına koymuş. Ama geldiğimiz bu noktada küme düşmüşüz.

Ayrıntılar Geliyor…

“SAHİPSİZ ELAZIĞ DENİLİYOR. BUNU KİM HANGİ KAFAYLA SÖYLER BUNU BİLMİYORUZ”

Yarın FİFA dosyaları var, transfer dosyaları var. Biz bunun için tekrar para veririz. Bunu diyemeyiz. Bunu deme şansımız yok. Bu takımın küme düşmesinden siyasiler sorumlu tutuluyorsa hiçbir sorumluluğu yokken üzerine düşen her şeyi yapan siyasiler, üzerine düşen her şeyi yapan belediye başkanları Hamza Bey, Süleyman Bey, Mücahit Bey ben üzerimize düşeni yapmışken sahipsiz Elazığ deniliyor. Bunu kim hangi kafayla söyler bunu bilmiyoruz.

“ELAZIĞSPOR’A VERİLEN PARALARLA ELAZIĞ YENİDEN İNŞA EDİLİR”

Süreci baştan sona kadar Elazığspor’a kadar ne kadar minibüsler verildiğini, ne kadar imardan rantlar verildiğini herkes çok iyi biliyor. Elazığspor’a verilen paralarla Elazığ yeniden inşa edilir. Elazığ inşa edilmezse Harput ihya edilir.

“YÖNETİCİLER SORGUNLANSIN”

Başkanlar bir defa sorgulansın, yöneticiler bir defa sorgulansın kimin suçu varsa. Elazığspor sevdalıları bunları sorgulasın. Her şeyi yaparsın, üzerine düşen vazifeyi fazlasıyla yaparsın takım düşer suçlu siyasiler olur. Bunu kabullenmiyoruz. Ben çok net konuşmayı severim. Bu başkanın bu tavrıyla ben bu saatten sonra Elazığ Belediyesi’nin tek kuruşunu Elazığspor’a vermeyeceğim. Taraftar grupları diyebilir kardeşim babanın parasını mı veriyorsun. Ben babamın parasından daha kıymetli olan fakir fukaranın parasını veriyorum. Bu saatten sonra tavrım nettir. Bu saatten sonra devam edebilirler. Sizin paranıza ihtiyacımız yok diyebilirler.

“BİZİM DERDİMİZ ELAZIĞPSOR’UN YAŞAMASI”

Bu saatten sonra devam edebilirler. Sizin paranıza ihtiyacımız yok diyebilirler. Kendi parasını kurtarabilmek için. Elazığspor’un yaşatılması noktasında parasını kendisi getirir koyar. Transfer tahtasını açar, Elazığspor kurtulur. Bizim derdimiz ne Elazığspor yönetimini almak. Ne bizim derdimiz meclis üyelerimizden birisi gitsin istediğimiz gibi at koşturalım değil. Bizim derdimiz Elazığpsor’un yaşaması.

Kesinlikle yaşaması lazım. Bizim gönlümüz bu şekilde. Dünde bugünde yarında biz gerekli desteği vermeye hazırız. Bu şehir büyük bir şehir. Bu cenazeyi ortadan kaldıracak güce de sahiptir. Bu ortam oluşursa biz Elazığ Belediyesi olarak primini de yemeğini de veririz. Ama kimsenin eline götürüp fakirin garibin hakkı olan 10 milyon TL’yi vermeyiz. Yine kimsenin eline parayı direk vermedik. Deplasman parası bellidir. Sporcuya prim dedik, sporcuya verdik. Elektrik parasını verdik. Personelin maaşlarını ödedik. Bu şekilde biz yine yardım ederiz. Bu şekkilde biz valimizle oturup istişare edeceğiz.

Yorumlar (13)
emrullah 1 ay önce
helal olsun şahin başkanım.. elazığspor başkanı hiç destek vermeden başkanlık yapıyor..yemin ediyorum siz belediye başkanı olarak, elazığspor yönetiminden daha çok destek verdiniz. buna şahidiz..inkar edenler nankördür..çalışanları belediyeye alıp maaşlarını verdiniz, mutfak masraflarını sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeklerini verdiniz. ısınma için kömür ve elektrik parasını verdiniz..sizden önce elektrikler kesikti, ısınma günlük 100 tl lik mazot alınarak bir kaç saat ısıtılıyordu tesisin sadece bir kısmı..kömür yoktu sizden önce..siz geldiniz primleri verdiniz, deplasman giderlerini, giyim su parası elektrik parası tesis bakımı çimlerin bakımını ve kamp giderlerini verdiniz..elazığsporun tüm ihtiyaçlarını karşıladınız..ancak bu kadar verilen paraya rağmen hala 50 trilyondan fazla borç var..benzinlikler dolmuş hatları forma paraları nereye verilmiş elazığspor yöneticileri açıklasın..yazıktır elazığspora verilen para ile yeni bir elazığ inşaa edilirdi..sonra çıkıp şahin başkan yüzünden bu takım düşmüştür diyenlere ben söyleyecek söz bulamıyorum..birde tüm borçlu klüpler isim değiştirip borçsuz klüple yola devam ediyor..örneğin malatya 200 trilyon borçlu klübü kapatıp yeni malatyaspor adında yeni borçsuz bir takımla yola devam ediyor..bizimkiler bunuda beğenmiyor.yok efendim biz elazığsporu kapatmayız..ee getir 50 trilyonu kapatma klübü..bu nasıl bir mantık..biz borçlandıralım, sonra hesapta vermeyelim belediye vali milletvekilleri para versin bizde başkanlık yapalım yok öyle dünya..taraftar gruplarının provakasyonlarına gelmeyin şahin başkanım arkandayız..fakirin hakkını elazığspora yedirmeyin..
MEHMET KAYA 1 ay önce
50 trilyon borcu kimse bu saatten sonra 3. liğde çekemez. Akıllı olun.Aklın yolu birdir .Karakoçansporu yapın bir kongreyle YENİ ELAZIĞSPOR, iyi 5-6 futbolcuyu da oraya aktarın.3-2-1 gelsin.Malatya ,Manisa,Ordu...v.s. birçok takım böyle yaptı.Bakın Malatya Süper Liğde..Atın bu başkanı da , temiz bir yönetim...Hepsi bu..Yoksa bu borçla sittirsene ne tahta açılır, nede takım olur..
Gakko Murat 1 ay önce
Selçuk denen cahil cühela çocuk Elazığspor’u batırdı Allahta onu batırsın inşAllah.
Nevin Dinç 1 ay önce
Belediye Başkanımız sonuna kadar haklı
Ziya 1 ay önce
Başkanımızın o cümlesi yüreklere su serpmistir."Bu saatten sonra Elazığspora tek kuruş vermem"Allah razı olsun.Iste bu.Super ligden al,3. Lige düşür,utanmadan da hala orada otur.Emsali görülmemiş bir musibet.
FAZIL Mustafa ÖKTEM 1 ay önce
#ElazığBelediyeBaşkanıŞahinŞerifoğlunu yürekten kutluyorum.
Mustafa 1 ay önce
Bu konuda Sayın Başkana katılıyom parası yoksa yapmasın aldığı destekleri nereye harcadığının cevabını versin yoksa yönetimde kuruş vermeyen insanlar var reklamlarını Elazığspor üstünden yapmasınlar.Rant için geldiler ama iddaalrla ceplerini doldurdular herkesin 4 veya 5 attığı takım buradan iddialar için yenilidiler.İnsanlarımız çok özür dileyerek enayi değiliz herkes yönetimin amacının farkında
arif Akalın 1 ay önce
bu işte her kes bir birini sucluyor , kimse kimseyi suclamasın, bunda her kesin sucu var elazığ spor başkanından tutun , elazığ miletvekilerine kadar , bürokatlarına kadar , ileri gelmiş iş adamlarına kadar , ve siz belediye başkanına kadar ,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:00
Güneş 04:51
Öğle 12:28
İkindi 16:23
Akşam 19:56
Yatsı 21:38
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@