'Yeni sezonda hedef Süper Lig; ancak'

Elazığ Sosyal Yardımlaşma Hentbol Spor Kulübü Antrenörü İsmail Bayraktar geçen ve gelecek sezon konusunda spor servisimize değerlendirmelerde bulundu.

'Yeni sezonda hedef Süper Lig; ancak'

2017-2018 Sezonu Ankara Metropl galibiyetiyle kapatan Sarı-Siyahlı Temsilcimiz Elazığ Sosyal Yardımlaşma Hentbol Spor Kulübü’nde Antrenör İsmail Bayraktar geçe sezon konusunda değerlendirmelerde bulunurken, yeni sezonda ki hedeflerini spor servisimize anlattı…
Hentbol 1.Liginin kendileri açısından büyük önem taşıdığını ve bu ligde kendisinden kat kat bütçeli takımlara karşı özverili bir mücadele örneği sergileyen sporcuları ile gurur duyduğuna vurgu yapan tecrübeli teknik adam İsmail Bayraktar altyapı da oynayacakları maçlarla sezonu tamamlayacaklarını belirtti. 
Yeni sezonda gerekli maddi destek sağlanması durumunda Süper Ligi hedefleyen bir takım kurmayı arzu ettiklerinin altını çizen Bayraktar bölgenin ve ilin tek temsilcisi olan Elazığ Sosyal Yardımlaşma Hentbol Spor Kulübü’ne destek çağrısını yineledi. 
Bayraktar’ın açıklamaları şöyle; 

Kendi yetiştirdiğimiz sporcularla mücadele ettik…
“Prestij açısından ligin son maçını evimizde kazanmak istiyorduk. Sporcularımı çok iyi bir performans gösterip rakibini evlerine elleri boş göndermeyi başardılar. Aldığımız bu galibiyetle puanımızı 19’a çıkardık ve sezonu 8. Sıra’da tamamladık. Hentbol Kadınlar 1.Ligi bizim için önemli bir lig. Biz bu ligde kendi yetiştirdiğimiz sporcularla mücadele ettik ve Allah’a şükür bu senede ligde kaldık.”
 

Altyapı Turnuvaları ile sezonu kapatacağız…
“Baktığınız zaman birçok transfer yapan takımlar ligden düştüler. Özellikle Uşak gibi Bursagücü gibi takımlar ligden düştüler. Şimdi artık altyapıdaki maçlarımızı oynayacağız. Özelikle Amasya’da düzenlenecek Mini Miniler Türkiye Şampiyonası ve Alanya’da yapılacak Minikler Şampiyonası’na hazırlanacağız. Biz bu turnuvalara çok önem veriyoruz. Bu gibi turnuvalara bizim geleceğimiz için çok önemli. Haziran Ayı’nda oynanacak bu maçları tamamlayarak 1 aylık bir ara vermeyi düşünüyoruz.”
 

Gerekli maddi desteği bulursak hedef Süper Lig…
“Önümüzdeki sezon ne yapacağımız konusunda yönetim kurulu ile toplanıp karara bağlayacağız. İnşallah yeni sezon için istediğimiz desteği buluruz. Yeni sezonda daha kaliteli bir takım oluşturarak Süper Lig’i hedefleyen bir takım oluruz. Ben buradan tekrardan özverili ile mücadele eden sporcularımı canı gönülden kutluyorum. Hiçbir menfaat gözetmeden kendilerinden çok daha bütçeli takımlara karşı mücadele ettiler. Bu takımları dize getiren sporcularımla gurur duyuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER