Yeni Stadyum 2023’te

Sezon içerisinde yıkılarak yenisinin yapılması için çalışmalar başlatılan Elâzığ Stadyumu’ndaki gelişmeler bir kez daha Elazığ’ın sahipsizliğini ön plana çıkarttı.

Yeni Stadyum 2023’te

Sezon içerisinde plansız bir şekilde yıkılarak Temsilcimiz Elazığspor’un küme düşmesine en önemli nedenlerden biri olarak gösterilen stadyum için şu ana kadar yıkmaktan başka bir gelişme olmazken, gelinen süreçte yaşananlar, tam bir hayal kırıklığı ve fiyasko oldu.

Yıkılmasının ardından Mart ayı içerisinde temel atılması planlanan ve ihalesi yapılarak yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan yeni stadyum için, bırakın bir adım atılmasını; 2019 yılı için gelen ödenek te başka stadyumların yapımına aktarıldığı iddia edildi.

Stadyum ödeneği sahipsizlikten başka illere aktarıldı…

Karaman Stadyumu için 15 milyon TL ve İzmir Alsancak Stadyumu için 10 milyon liralık ödenek olmak üzere Elâzığ Stadyumu’na ayrılan 30-35 milyon liralık 2019 yılı ödeneği sahipsizlikten dolayı bu stadyumların harcamalarına aktarıldı. Gençlik ve spor genel müdürlüğü bünyesindeki spor genel müdürlüğü yapısında yapılan atamalardan sonra yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda yeni yönetimin Elazığ Stadyumu için ayrılan 30-35 milyon liralık 2019 yılı ödeneğini başka illerdeki stadyumlara tercih ettiği iddia edildi.

Yeni Stadyumun Temeli 2020’ye kaldı…

Yaşanan bu gelişmelerin ardından yeni Elâzığ Stadyumu için ödenek olmaması nedeniyle 2019 yılı sonuna kadar temel atılmasının çok zor olduğu, en iyimser 2020 yılı Mart veya Nisan aylarında atılacak olan temel atmanın ardından 2021 yılında kolonların ancak çıkabileceği, 2022 yılı sonu itibariyle de stadyumun ancak biteceği ve ardından da serilecek olan çimler ve sonrasındaki beklemelerle yeni Elâzığ stadyumunun 2023 yılının ikinci yarısında ancak maç oynanır hale gelebileceği iddia ediliyor.

Bingöl ilk tercih…

Bilindiği üzere yeni Elâzığ Stadyumuyla aynı dönemde yapılması planlanan Erzincan ve İzmir Alsancak Stadyumlarında hummalı çalışmalar dikkati çekerken, bu stadyumların kısa bir sürede tamamlanarak hizmete girecekleri ifade ediliyor.

Yaşanan bu olumsuzlukların ardından Elazığ’ın profesyonel takımları olan Elazığspor ve Elaziz Belediyespor’un maçlarını oynayacakları alternatif stadyum arayışlarına hız verildiği ve butik bir stadyum yapılabilmesi için çalışmalar başlatıldığı, bunun da gerçekleşmemesi halinde Elazığspor’un iç saha maçlarını büyük bir ihtimalle Bingöl ilinde oynayacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 15:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Marazali
Marazali - 6 gün Önce

Bu saatten sonra o stadı yaparsanız Allah sizin belanızı versin!!!

Faysal öcek
Faysal öcek - 6 gün Önce

Sahipsiz memleket dediğimizde bazılarının zoruna gidiyor.......

Burak keskin
Burak keskin - 6 gün Önce

İyi olmış bu sayede yeri konusunda aklıbaşında birisi çıkarda şehrin dışına alır stadyumu..

elazıgspor
elazıgspor - 6 gün Önce

mıllet vekıllerımız cıkın ugrastık ama bızı kımse takmadı dıyın barıde sızı kotu bılmıyelım

Ehmet gul
Ehmet gul - 5 gün Önce

Yapmayacaktiniz madem neden yiktiniz milletvekillerimiz zaten Allaha emanet biz herseyi hakediyoruz

cemşit raşit  atacan
cemşit raşit atacan - 3 gün Önce

böyle işmi olur kardeşim madem yapmayacaktınız niye yıktınız ayıp günah yazık batırdınız elazığ sporu yazıklar olsun miletin stadı hemen yapılır bizimkisi geç yapılır

Özkan
Özkan - 4 gün Önce

Yazık ya gerçekten Elazığlı ları çok kandirdilar. bir malatyalı olarak çok üzüldük

suat
suat - 2 gün Önce

burada yorum yapanları tümü ak partiye oy vermitir.aglamanıza gerk yok.

SIRADAKİ HABER