Yümlü şartlı aday!

Elazığlı İşadamı Hacı Murat Yümlü mevcut yönetimin borçlar konusunda önlerini açmaları halinde yönetime aday olduklarını açıkladı…

SPOR 18.06.2014, 14:13 18.06.2014, 14:13
5668
Yümlü şartlı aday!

Elazığspor’da geçmiş dönemlerde aktif olarak görev yapan ve birçok yönetimde 2. Başkan ve Asbaşkanlık görevlerinde bulunan Elazığlı İşadamı Hacı Murat Yümlü dün Kahve Diyarı’nda düzenlediği basın toplantısında yönetime aday olduğunu açıkladı…Selçuk Öztürk Başkanlığı’ndaki Elazığspor Yönetim Kurulu’nun 4 Haziran 2014 Tarihinde yapılan Mali Genel Kurul Toplantısı’nın ardından Olağanüstü Kongre Kararı alması ve  gerekli desteği görmediği takdirde aday olmayacağını açıklamasının ardından yaşanan belirsizlik sürerken Elazığlı İşadamları’ndan Hacı Murat Yümlü istediği şartlar yerine getirildiği takdirde yönetime aday olduğunu belirtti…

Elazığ Yerel Yönetimlerinin ve mevcut kulüp yönetiminin borçlar konusunda önlerini açması gerektiğini ifade eden Yümlü; “Tabii ki arkadaşlarımızın alacakları vardır, haklılardır. Bu her zaman, her yönetimde olmuştur ama fedakârlıklar yapılması, önümüzün açılması gerek çünkü Elazığspor artık Bank Asya’da oynayacak. Gideri çok, geliri az bir kulüp oldu şu an. Gelen yönetimler hakikaten zor bir taşın altına koymuş olacak. Bizde bunu bile bile, bu zorluğu bilerek aday olduk.” dedi.

Elazığspor’un siyasete bulaştırılmadan işi bilen birisine teslim edilmesi gerektiğinin altını çizen Yümlü tecrübe ve donanım olarak futbolu bilenbir insan olduğunu belirterek göreve gelmeleri halinde Teknik Direktör Adayları’nın ise Ziya Doğan olduğunu kaydetti.

Yümlü açıklamasında şunları söyledi;

Elazığspor sahipsiz kalmayacak…

“Adaylığımı açıklamak olayı her zaman benim için sürpriz olmuştur. Elazığ’a her gelişimde Elazığspor’un sıkıntılı günlerine denk geliyorum. Ne hikmetse hep de böyle bu süreçte görev bize düşmüş oluyor. Elazığ’a ailemin rahatsızlığından dolayı geldim ama arkadaşlarımla yaptığım toplantı sonrası Elazığspor’un sahipsiz kalmayacağını kamuoyu bilsin istedik.”

 Mevcut Başkanın aday olmaması kulübün sahipsiz kalacağı anlamına gelmez…

“Şu an mevcut bir yönetim vardı. Başkan da tabii ki bizim dostumuz, arkadaşımız; Allah razı olsun hizmetlerinden dolayı. Bu takıma hizmet etmiştir. Şu an başta olan mevcut başkanımızın aday olmaması, Elazığspor’umuzun sahipsiz kalacağı anlamına gelmez. Şartlar oluşursa, şartlar bizim için olumlu gelişirse Elazığspor’a her zaman gönül vermişizdir. Daha önceki dönemlerde de Elazığspor’da 4 yıl görev yaptım, Elazığ basını ve kamuoyu da bunu yakinen bilir.Şu an Elazığpor’a başkan adayıyız diyoruz. Belediye başkanımızla, valimizle, Selçuk Başkanımızla görüşeceğiz. Şu an bizim çıkaracağımız yönetim kurulu önemli değil. Bizim için önemli olan Elazığspor’un borçları ve federasyonla olan sıkıntılardır. Bu sıkıntıları aştığımız zaman Elazığspor’u daha iyi bir noktaya getirmek için hizmet edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

Yanlış transfer politikası nedeniyle küme düştük…

“Elazığspor yanlış politikalar ve transferlerle yani bilgisizlikle bugün bu noktaya geldi. Takımın bu duruma gelmesinden dolayı ben çok üzgünüm. Elazığspor düşecek bir takım değildi. Fakat işte yanlış politikalar Elazığspor’u bugün bu duruma getirmiştir. Bu hataları, bizler de dahil olmak üzere gelecek hiçbir yönetimin yeniden yapmaması adına bu açıklamaları yapıyoruz.”

Elazığspor’u siyasete bulaştırmamamız gerek…

“Yarın İstanbul’a döneceğim. İstanbul’daki işadamı arkadaşlarımızla bir toplantı yapacağız. Cumartesi günü tekrar Elazığ’a döneceğim inşallah. Belediye başkanımızın, valimizin, sivil toplum örgütlerinin görüşlerini alacağız. Yani herkes bunu bir Elazığ sevgisi olarak görmeli. Herkesin bir siyasi görüşü olabilir, tuttuğu bir takım olabilir ama mülki amirlerin böyle görmemeleri gerekir. Böyle görmedikleri sürece biz Elazığspor’a faydalı olacağımıza inanıyoruz.”

Zorlukları bile bile aday olduk…

“Tabii ki yerel yönetimin de mevcut kulüp yönetiminin de önümüzü açması gerekiyor. Tabii ki arkadaşlarımızın alacakları vardır, haklılardır. Bu her zaman, her yönetimde olmuştur ama fedakârlıklar yapılması, önümüzün açılması gerek çünkü Elazığspor artık Bank Asya’da oynayacak. Elazığspor’un geliri belli. Gideri çok, geliri az bir kulüp oldu şu an. Süper Lig’de olsak büyük rakamlar telaffuz edilecekti. Bu da takım için büyük bir güçtü. Fakat Elazığspor artık bu güçten mahrum. Gelen yönetimler hakikaten zor bir taşın altına koymuş olacak. Bizde bunu bile bile, bu zorluğu bilerek aday olduk.”

Parası olmayan başkan bu işlere girmesi doğru değil…

“Bütçe olarak şunu söyleyeyim. Takımın şuan transfer ihtiyacı var. Ben veya hangi yönetim olursa olsun öncelikle kendisine güvenmesi gerek. Bütçesini sağlam koyması gerek. Yarın bir sıkıntı yaşamaması adına iyi bir yönetim oluşturması gerek. Ancak borçlar konusunda mevcut başkanımızın önümüzü açması gerek. Önümüzü açarsa bizde faydalı oluruz. Başkanda yükünü hafifletmiş olur. Bütçesi olmayan bir başkanın böyle bir işe talip olması doğru değil. Elazığspor hep böyle finansmanı dışarıdan bulurum veya Belediye’den, Vali’den alırım, sivil toplum örgütlerinden, kamuoyundan destek alırım diyerekten yola çıkan yönetimler hep Elazığspor’u geriye götürmüştür. Tabiki önce Allah’a sonra kendime güveniyorum. Bütçe tabiki benim için önemli değil. Yola çıkacağımız bütçeyle benim sıkıntım yok. Yönetimle sıkıntım yok. Sıkıntımız önümüzde bulunan ve bizi bekleyen borçlar. Bu borçları hafifletip önümüz açılırsa sıkıntının olacağınız sanmıyorum. Çünkü Elazığspor’a TFF’den gelecek bir bütçe yok. Cüzi bir para var. Bu parada bu takımın çok gerisinde. Biz bu bütçeyi sağlayacağız. Öncelikle borçların ne kadar olduğunu tam olarak bilmiyoruz. Selçuk Kardeşimiz benim dostum ve arkadaşımdır. Onunda görüşünü alacağız. Onunda desteğini alacağız. Belediye Başkanımız ve Valimizle bunu paylaşacağız. Çünkü sorun Elazığspor.”

Elazığspor için bu sezon çok önemli…

“Elazığspor bu akan yarayı durdurmazsa gelecek sene bunları konuşamayacağız. Daha zor şartlarda daha zor bir Elazığspor’u konuşacağız. On un için bu sene Elazığspor için çok önemli. Kamuoyu da böyle bilsin. Elazığ’ın ileri gelenleri Belediye Başkanımız, Valimiz, Sivil Toplum Örgütlerimiz, basınımız Elazığspor için bu sezon çok önemli. Önünün açılması gerek. Ben veya kim gelirse aynı şeyler onlar içinde geçerli. Borç konusunda fedakârlık yapılması gerek.”

Dolu bir insanım…

“Benim ağırlılık verdiğim işadamları genellikle İstanbul’da. Ben İstanbul’da yaşıyorum. Orada da kulüp başkanlığı yaptım. Orada da spor tesisleri işletmekteyim. Oradaki arkadaşlarımızla görüşüp iyi bir yönetim yaparız. Yönetim de bizim bir sıkıntımız yok. Tecrübeliyiz. Bu birikime sahibiz. Dolu bir insanım. Futbolu biliyorum. Yola çıkacağımız insanların nereye kadar devam edebileceklerini biliyorum. Futbolun gerisinde bir insan değilim.”

Hocamız Ziya Doğan…

“Ben göreve gelirsem Ziya Doğan’la bu işe başlayacağım. Ziya Hoca benim dostum, daha öncede görüşmelerimiz oldu ama Okan Hoca’yı getirmişlerdi. Bende o zaman demiştim Okan Hoca’yla başarının zor geleceğini söylemiştim.”

 Elazığspor kendi özüne dönmek zorunda…

“Projelere gelince, sürekli hat almaktansa kalıcı projelerden yanayım. Elazığspor’un spor kompleksleri, oteli, benzin istasyonları olmalı, kulübün aşağı yukarı 200–300 Milyar gibi aylık bir girdisi olursa bu takım rahatlıkla kimseye muhtaç olmadan, sıkıntı çekmeden, hangi yönetim gelirse gelsin bu işin üstesinden gelecektir. Bunlar olmadığı sürece Elazığspor hep böyle kalacaktır. Öncelikle Elazığspor’un en büyük noksanları Altyapısının olmaması, Avrupa Kanadının olmaması, Avrupa’nın gerisinde kalmamız. Avrupa’da çok yetenekli kardeşlerimiz var. İstanbul ayağı çok önemli. Bal Liglerini, 3. Liglerini takip edecek bir ekip kurarız. Altyapı’nın başına iyi bir hoca getiririz. Elazığspor kendi özüne dönmediği sürece hiçbir zaman bu sıkıntılar giderilmeyecek.”

Elazığspor’un aklını kullanarak karar vermesi lazım…

“ Ben kongre delegelerine ve kamuoyuna şunu söylemek istiyorum. Elazığspor daha aklını kullanarak karar vermesi gerek. Futbolu bilen futbolun içinden olan insanlara destek vermeleri gerek. Yeni bir oluşum da olabilir. Ben her oluşuma destek vermişimdir. İçinde olurumda. Bu oluşum gerçekleşmedi. Belediye Başkanımız bir havuz koyar, işadamlarını çağırı ve herkese bir bütçe koyar, Elazığspor’u seven Elazığ’da ticaret yapan insanların bugünkü süreçte taşın altına elini koyması gerek diyebilir. Böyle bir oluşumda olabilir. Bu bir alternatif. Sonuçta Elazığspor’un menfaati. Ben bu oluşuma da destek veririm.”

İstanbul’da yaşadığımdan dolayı 1. adam olamadım…

“Ben kendi paramla birinci adam da olurdum geçmiş dönemlerde. Kendi paramla yönetim kurup başkan yaptığım adamlar var. Elazığ kamuoyu bunu çok iyi bilir. Fakat ben burada yaşamadığım için başkan adayımızın Elazığ’da ticaret yapması ve burada oluşu Elazığspor’a daha çok faydalı olacağından dolayı birinci adam durumunda olmadım. Elazığspor’a gelecek başkan ve başkan adaylarına hayırlı olsun diyorum. Hakkımızda hayırlısı ise Rabbim nasip eder. Önümüzü açacak destekler olursa biz bu işe talibiz. 

 

 

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@