VE KÖTÜ SON!

Sezona oldukça kötü başlayan ve sezon içerisinde 4 yönetim, 5 hoca değiştirip, 23 transfer yapan Elazığspor’da korkulan oldu ve yaklaşık 12 yıl sonra Türkiye futbol liglerinin 3. sırada ki ligi olan, 2. Lig’e düştü. Rabbim hayırlara vesile kılar inşallah..

Elbette ki Türk futbol takımları içerisinde oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Elazığspor’un, küme düşüşünün farklı farklı hikâyeleri ve sebepleri var. Bu sebepleri gün geldikçe tek tek yazıp söyleyeceğiz. Zira şuan olay henüz çok temiz, üstümüzdeki şoku atlatmış değiliz henüz. Belki birileri yaşanan bu kadar kriz ve sıkıntı içerisinde siz bu takımın kümede kalacağına mı inanıyordunuz, diye bilir. Özellikle rakiplerin bu kadar ikramı elbette bizi ümitlendirmişti. Ya da biz takımımıza yakıştırmıyorduk..

Bu 12 yıllık sürece, hiç şüphesiz ki uzun süre kulüpte yöneticilik ve başkanlık yapan ve halen daha bordo beyazlı kulübün mevcut başkanı olan Selçuk Öztürk, damgasını vurdu. Selçuk başkan sportif olarak takımı ikinci kez süper lige çıkartan başkan olarak Elazığspor tarihinde yerini aldı. Yine Süper Ligden 1. Lig’e ve 1. Lig’den de 2. Lig’e düşüren başkan oldu. Dün basına yapmış olduğu açıklamada eski belediye başkanı Mücahit Yanılmazı ve bu sezon siyasilerin gazı ile bir süre başkanlık koltuğunda oturan, İrfan Yumakgil’i suçladı.

Selçuk başkanın konuyla ilgili açıklaması şöyle; Elazığspor’u şahsi menfaatleri için süper ligden düşmesine sebep olan tekrar çıkaracakken önümüze set çeken, sonra imar revizyonuyla şehri sömüren, sözüm ona fakir fukara hakkını kollayan Elazıgspor’u 45 milyon, Elazığ Belediyesini 700 milyon borçla bırakıp, benim ismim başkanlığa geçtiğinde aman dönmesin deyip aylarca kulübe geçici başkan bulan, 70 yaşında meğerse ben bir projeymişim deyip tahtayı açamayan, içerdeki oyuncuları bir bir dağıtan son vuruşta da şehrin Valisini bile gizli kapılar arkasında ticaret odası temsilcileri aracılığıyla aldatarak, ben geri dönmeyeyim diye takıma 5 hafta zaman kaybettirenler, hem bu dünyada hem ahirette hesabını vereceksiniz. Benim vicdanım rahat kapattırmadım sizlere o kulübü kapattırmayacağımda 2. lig de olsa varlığını sürdüren bir ELAZIGSPOR’UMUZ var. Yaşanan birçok yıllar da 2 ligde varlığını sürdüren bir ELAZIGSPOR’UMUZ yok muydu, yiğit düştüğü yerden kalkmasını bilendir. Ben Allah a şükür bütün hayatımda yiğittim yiğit olarak ta öleceğim. Sizlerin adı ise her daim bu şehirde Elazığspor’a ihanet ile anılacaktır.

Elbette ki Mücahit başkanın ve İrfan başkanın hataları oldu! Fakat Selçuk başkan kendisinin ve çevresinin yapmış olduğu hataları es geçip sadece başkalarının hatalarını değerlendirir ise, biz tüm yaşananlardan ders çıkartmamışız demektir.

Bu takım bugün küme düşmüş ise, bunda başta şehri yönetenler olmak üzere hepimizin de kusuru ve hatası var. Şehrin trilyonlarını Elazığspor’a aktaranlar sadece siyasetlerini düşündüler. Bir gün de dönüp aktarılan kaynakların nerede ve nasıl kullanıldığının hesabını sormadılar. Çünkü kulübe aktarılan para kendi ceplerinden çıkmıyordu ki?

Haramın helalin biri birine karıştığı, bir ortamda şans ve mucize bekleyip, hep üst düzey liglerde kalmayı hayal etmek de sadece safiyane bir durumdan ibarettir. 

Artık işimiz daha zor.

Selçuk başkanın önünde onlarca sorun var. Yabancı futbolcu dosyaları biran önce çözüme kavuşturulmalı.

Yaşanan bu ekonomik kriz ve ilgisiz siyasiler döneminde nasıl çözülecek bilemiyorum, ama 2. ligde de devam edeceğini belirten Selçuk Öztürk’ün Allah yardımcısı olsun…

YORUM EKLE
YORUMLAR
mete
mete - 2 hafta Önce

Elazığspora en büyük ihaneti Selçuk denen şahıs yapmıştır. Elazığsporun bütün gelirlerine icra koyup cebine indiren Selçuk değilmiydi. Adam bu ihanetini unutturmak için başkalarını suçluyor. Zannediyor ki ne kadar bağırsam o kadar temizim. Ama yemezler Selçuk efendi.