Allah'ın yardımına nasıl layık olabiliriz?

Kur’an’da İslam düşmanlarının oyunlarına karşı Müslümanlara şöyle garanti veriliyor:
“Onlar ne zaman savaş için bir ateş yaksalar, Allah o ateşi söndürür…”
“Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir? Mü’minler, ancak Allah’a güvensinler!” 
İslam dünyasında düşmanın ateşini körükleyen İslam ülkeleri!
Bugün Türkiye’ye ve İslam dünyasına karşı Haçlı savaşı gittikçe yoğunluk kazanıyor ve önü alınması zor bir hale geliyor. 
Bugün ABD’nin ve İsrail’in başını çektiği Haçlı Savaşının iki boyutu var: Görünen-açık boyutu ve görünmeyen-gizli boyutu. 
Bu savaşın açık boyutu devamlı gözlerimizin önünde cereyan ediyor. Bu boyutta, düşman saflarında yer alan İslam ülkelerinin başında Suudi Arabistan ve Mısır bulunuyor. 
O Arabistan ki, yıllardan beri bütün İslam dünyasının ortak değeri olan hac ibadetinde ev sahipliği yapıyor, bunun için gereken şartları ve mukaddes mekanlarını elinde bulunduruyor. Arabistan buna rağmen, bugün düşmanın İslam’la savaşında İslam düşmanlarının yanında olmayı tercih ediyor.
Savaşın gizli boyutunda ise düşman, İslam dünyasında çok büyük bir nüfuza sahip bulunan Türkiye’yi bu savaşta baş hedef yapıyor, memleketimizin ele geçirilmesi, parçalanması ve işgal edilmesi için, bin bir çeşit oyunlar oynuyor.
Bunun için Türkiye, düşmanın dünya savaşındaki bu amacına ve planına karşılık çok yoğun bir şekilde hazırlık yapmalı ve tedbir almalıdır.

BAZI İSLAM ÜLKELERİNİN
DÜŞMANLA YAPTIĞI İŞ BİRLİĞİ 

Suudi Arabistan basınında yer alan haberlere göre, ABD ile Suudi Arabistan arasında askeri ve nükleer ilişkiler için anlaşmalar imzalandı.  
Bu savaşın arkasında yer alan İsrail, Türkiye ile ilişkilerini hayli germiş bulunuyor. Öyle ki, Türkiye, İsrail'in Ankara Büyükelçisi'nin ve İstanbul Başkonsolosu'nun bir süreliğine ülkemizden ayrılmasını istemiştir. Bunun üzerine İsrail Büyükelçisi Naeh, ülkemizden ayrılmıştır.  
İlişkiler bununla da kalmadı: Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ Gazze'de yaralanan Filistinlileri tedavi etmek için Türkiye'ye getirilmesinin planlandığını, ancak İsrail ve Mısır'ın bu konuda Türk ekiplerine izin vermediğini söyledi.  
Bu konuda İsrail daha da ileri gitti: İsrail Adalet Bakanı AyeletShaked, İsrail askerinin 60 sivili öldürmesinden bir gün sonra İsrail güçlerinin Filistinlilere yaptığı muameleyi, “çok çok iyi bir davranış” olarak nitelendirdi.  
Ayrıca İsrail Turizm Bakanı YarivLevin, İsrail vatandaşlarına 'Türkiye'ye gitmeme' çağrısında bulundu.  
Bütün bunlara ek olarak, ABD’de Kongre’de hazırlanan bir yasa tasarısı ile Rusya'dan S-400 füze sistemi alan Türkiye'ye uluslararası baskı yapılması hedeflendi.  

İSLAM’A SAVAŞ AÇAN DÜŞMANA 
EV SAHİPLİĞİ YAPAN MÜSLÜMANLAR!

Bilindiği gibi, Peygamberimiz Efendimiz (SAS) zamanında Medine’de sahabe arasında Müslüman gibi gözüken, ama gerçekte Müslüman olmayan ve daima İslam düşmanlarıyla ittifak içinde bulunup onlarla işbirliği yapan münafık denilen ikiyüzlü insanlar varmış. Onlar gibi, bugün de kendileri Müslüman olduğu halde, İslam’a savaş açtığını açıkça söyleyen, İslam düşmanlarıyla işbirliği içinde bulunan ve üstelik onlara ev sahipliği yapan bazı Müslüman ülke yöneticileri var maalesef.
Suudi Arabistan ve Mısır’ın başını çektiği bu ülkeleri nasıl değerlendirmek ve nitelendirmek gerekir? 

KUR’AN’IN “HIRİSTİYANLARI DOST EDİNENLER 
HAKKINDA VERDİĞİ KESİN HÜKÜM

Bu tür yanlış davranışlarda bulunanlar hakkında Yüce Mevla’mız Kur’an-ı Kerim’inde şöyle buyurmuş:
“Ey îman edenler, Yahudileri de, Hıristiyanları da kendinize dost (ve üstünüze hakim) edinmeyin. Onlar (ancak) birbirinin dostudurlar, içinizden kim onları dost (ve hakim) edinirse o da onlardandır.”  
“Ey iman edenler! Bu yıldan sonra müşrikleri (Yahudileri ve Hıristiyanları) Mescid-i Haram’a (Kabe’ye vs) yaklaştırmayın!..”  
Bugün bazı İslam ülkeleri maalesef bu son Kur’an ayetine ters hareket ediyorlar. İslam’a karşı savaş açan İslam düşmanlarını, dolaylı olarak Kabe’ye (Mescid-i Haram’a) ve Mescid-i Nebevi’yehakim hale getiriyorlar.

DÜŞMANLARIMIZA KARŞI YÜCE 
ALLAH ŞÖYLE GARANTİ VERİYOR

Yazımızın son sözleri Kur’an-ı Kerim’in şu ayetleri olsun:
“Ey iman edenler siz kendinize bakınız! Siz doğru oldukça sapıtmış olanlar (Hıristiyanlar ve Yahudiler) size zarar veremez!…”  
“Onlar (İslam düşmanları) ne zaman savaş için bir ateş yaksalar, Allah o ateşi söndürür…”
“Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir? Mü’minler, ancak Allah’a güvensinler!” 
Sözkonusu Kur’an-ı Kerim ayetlerinde vaat edilen müjdeleri Müslümanlar olarak hak etmemiz için bir şart var: 
O şart da, elbette Yüce Mevla’nın, yardımlarına ve müjdelerine biz Müslümanların layık olmasıdır, hak etmesidir.
Yüce Allah öncelikle Türkiye olarak bizleri bu yardımına ve lütfuna layık eylesin!
Sevgiler, saygılar…
herden1950@hotmail.com
Hasan Erden

YORUM EKLE