Haçlı Savaşının, Müslümanların hiç farkına varamadığı tarafı

ABD: “Türkiye güçlü bir devlet haline gelmeden durdurulsun!” 
Bir zamanlar ABD Başkanı Birleşik Devletler Harp Akademi’sinde yaptığı bir konuşmada “Şu sırada, 344 ekibimiz 47 ülkede iç savaş taktikleri öğretiyor.” demiş. İnşallah baş düşmanımız ABD, bugün göz görmeyen bir yerlerde ülkemiz aleyhine böylesine faaliyetlerde bulunmuyordur…
Türkiye ile savaşanlar uydu ve uyduruk örgütler, asıl düşman pusuda!
Düşman, Peygamber Efendimiz zamanındaki samimi ve ihlaslı Müslümanlar olan sahabe topluluğuna karşı münafıkların yaptığı gibi, bugünkü Müslümanlara karşı çok karışık, çok sinsi ve maskeli yöntemlerle dolu bir haçlı savaşına girmiş bulunuyor.
2002 yılının Eylül ayında, Amerikan yönetimi, tehdit olacağını düşündüğü hedeflere önceden önleyici saldırılarda bulunma “hakkı”nı kullanacağını, yayınladığı 35 sayfalık bir metinle ilan etmiştir. 
The National Security Strategy of the United States başlığıyla yayınlanan Amerikan Milli Güvenlik Stratejisi belgesinde şöyle denmiştir: 
“ABD, haydut devletleri ve onların terörist dostlarını, bizi ve müttefiklerimizi kitle imha silahlarıyla tehdit eder hale gelmeden önce durdurmaya hazır olmalıdır.”   
Buna göre; Türkiye de müstakbel “Haydut devlet” olarak tanımlandığı için, ABD için “tam tehdit haline gelmeden” vurulabilecektir.
KILIKTAN KILIĞA GİREN DÜŞMAN AJANLARI
Geçmiş senelerde Türkiye üzerinde oynanan düşman oyunlarından örnekler verelim bugün de bu oyunların çok gizli ve kamuflajlı bir şekilde yine olabileceği, yine tekrarlanabileceği ihtimali üzerinde dikkatle duralım ve devamlı bu konuda uyanık ve dikkatli olalım! 
2003 ve 2004 yıllarında GAP İdaresi başkanlığı, 10 İsrail firmasının bölgede çeşitli projeler yürüttüğünü açıklamış. İdarenin bildirdiğine göre İsrail’li uzmanlar sık sık GAP yöresine gelip bölge halkına “eğitim” vermiş, bir bölümünü de İsrail’e götürerek “eğitim”e tabi tutmuştur.  
Bu gizli savaş hazırlıkları bugün de çok karmaşık ve kamuflajlı bir şekilde devam etmiyor mudur? 
Aynı doğrultuda örneklere devam edelim:
GAP’ta faaliyet gösteren kuruluşlar arasında kısa adı CINADCO olan İsrail Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı Uluslararası Tarımsal Kalkınma İşbirliği Merkezi ve MASHAV (İsrail Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Merkezi) başta geliyor. MASHAV bölgeye geldiğinden beri 216 kişiyi ‘eğitim programından’ geçirmiş.   
2004’lerden bu yana bir yerlerde bu sayının çok gizli olarak herhalde daha çok büyümüş olması gerekir.
MEŞRUİYET GÖRÜNTÜLÜ DÜŞMAN AJANLARIN ARKA PLANI
Burada söz konusu tarım eğitim faaliyetlerinin ne sakıncası olabilir, diyebiliriz. Tarım konusunda eğitim faaliyetlerinde ilk bakışta bir sakınca görülmeyebilir. Ancak olayın arka planı araştırılmalıdır.
İsrail’in, ülkelerle gerçekleştirdiği tarımsal işbirliği ilişkileri ve anlaşmaları, Yahudi devletinin o ülkelere siyasi, sosyal ve askeri yönden nüfuz edebilmesi için bir kamuflaj görüntüdür. 
Daha açık bir ifadeyle, MOSSAD’ın ve İsrail’in gizli askeri birimlerinin faaliyetlerini gizleyen meşruiyet örtüsüdür. Bu konudaki delillerden bazılarını sıralayalım: 
DİPLOMAT GÖRÜNTÜLÜ DÜŞMAN AJANLARI
Eski MOSSAD ajanı Victor Ostrovsky şöyle demiştir: 
‘MOSSAD, diğer bütün Afrika ülkelerinde olduğu gibi Güney Afrika'ya da askeri danışmanlar, tarım uzmanları, ya da diplomat görüntüsü altında ajanlarını yerleştirdi.’ 
2004’de The New Yorker’da gazeteci Seymour M. Hers’in yayınlanan makalesine göre, Irak’ın Kürt bölgesinde peşmergelere komando ve diğer askeri eğitimleri veren, ayrıca Irak dışında İran ve Suriye’nin Kürt bölgelerinde operasyonlar düzenleyen İsrail gizli servisi MOSSAD ve askeri birimleri, bu faaliyetlerde daha çok işadamı ve bilim adamı kimliklerini kullanmışlardır.  
İSRAİL ORDUSUNDAN EMEKLİ OLANLARIN 
GİZLİ HAÇLI SAVAŞINDA YAPTIKLARI…

İsrail’in önde gelen gazetelerinden Yedioth Ahronot, Kuzey Irak’ta son bir buçuk yıldır gizlice Kürt güvenlik güçlerini eğiten İsrailli komandoların, Irak’a amaçlarını gizlemek suretiyle Türkiye üzerinden, İsrail pasaportlarıyla, mühendis ya da tarım uzmanı kisvesi altında giriş yaptıklarını yazmıştır. 
Gazete, İsrail komandolarının mühendis, ya da uzman olarak temsilcisi gözüktükleri İsrail şirketlerinden birisinin kurucuları arasında, İsrail parlamentosu üyesi ve güvenlik danışmanı olan, İsrail istihbarat teşkilatı MOSSAD'ın eski başkanı Dani Yatom'un da bulunduğunu kaydetmiştir.  
Yine İtalya'da yayımlanan La Stampa Gazetesi de, aynı konuda bir haber vermiş, İsrail ordusundan emekli olan onlarca askerin, tarım uzmanı ve mühendis kimliği altında Kuzey Irak'a gittiğini bildirmiştir.  
ABD: “47 ÜLKEDE İÇ SAVAŞ 
TAKTİKLERİ ÖĞRETİYORUZ”

ABD’nin, dünyaya hakim olmak için başlıca metodu, hedefindeki ülkeleri iç savaşa sürüklemek, bu ülkelerde parçalanmalara yol açmaktır. 
Yarım asırdan fazla bir zaman önce ABD Başkanı olan Johnson, 1964’te, Birleşik Devletler Harp Akademisinde yaptığı bir konuşmada şeyle demiştir:  “Şu sırada, 344 ekibimiz 47 ülkede iç savaş taktiklerini öğretiyor.”  
İnşallah düşman bugün göz görmeyen bir yerlerde ülkemize karşı aynı yıkıcı faaliyetlerde bulunmuyordur.
TÜRKİYE İÇ SAVAŞ BÖLGESİ
Avusturyalı Avrupa Parlamentosu parlamenterlerinden olan Andreas Mölzer, 1,5 milyon trajlı Kronen Zeitung Gazetesi'nde yazdığı bir yazısında Türkiye'nin bir iç savaş bölgesi olduğunu iddia etti   ve bunun için yapılan hazırlıklardan söz etti.
SONUÇ
Kısaca diyebiliriz ki, düşmanın Haçlı savaşında iç savaşa sürüklemek istediği İslam ülkelerinin en başında Türkiye geliyor. Onun için düşmanın ülkemizde iç savaşı körükleyen fitne ve fesat oyunlarına karşı son derece uyanık olmalıyız.
Allah bu konuda yardımcımız olsun!
Düşmanlarımıza fırsat vermesin!
Sevgiler, saygılar…
Hasan Erden
herden1950@hotmail.com

YORUM EKLE