Türkiye'nin tarihte zaferlerle coşan milli ruhu bugün yine şaha kalkıyor!

Müslüman Türk milletinde Milli Mücadele ruhu hala yaşıyor. Yaklaşık bir asır önce memleketimizi işgal eden sömürgeci güçlerin bugünkü mirasçıları olan sivil işgal ordularına karşı, millet olarak yeni bir Milli Mücadeleyi daha kazanabilmemiz için bu ruhun, en güzel şekilde görevini icra edebilmesini sağlayacak rehberlere, yöneticilere çok büyük ihtiyaç vardır. 
Göz yaşartıcı şahane örnekler: 
Allah milletimizin bu harika inancını devam ettirsin! 
Bugün İslam’a karşı Haçlı Savaşı yapan ABD’nin Türkiye ile arasının pek iyi olduğu söylenemez. Ama iyi olduğumuz eski dönemlerde Türkiyemizde bulunan İncirlik Üssü'ndeki koalisyon karargahında, bir madalya töreni düzenlenmişti. 
Tören sırasında ABD'li albay Kevin Leahy, 'Koalisyon' güçleri karargahında görev yapan bir Türk subayına üstün başarılarından dolayı ona madalya takdim etmişti.
Terör uzmanı Abdullah Ağar'ın aktardığına göre; bu sırada bir konuşma yapan o Türk subayı: 
"-Bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir, çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanlarım ile işbirliği içindedirler. 'Onurum' bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir" demiş, madalyayı iade ederek törenden ayrılmıştı.  
Tarihimizin ana omurgasını ortaya koyan, milli ve manevi ruhumuzu yansıtan bunun gibi harika olaylardan başka örnekler de verelim.
ERASLAN SOYADLI BİLİM ADAMIMIZIN ARSLANCA KONUŞMASI
Örnek olarak, hemen hafızalarımızda çağrışıveren bir olayı hatırlayıverelim:
1965 yılında ABD’de NASA’nın Ay’a giden Apollo Projelerinin yazılımını yapan Türk bilim adamı Prof. Dr. Arsev H. Eraslan, NASA’nın, 'Bu adam bize şart' dediği Türk Bilim Adamıdır ve Türkiye'nin ilk uçak mühendisi Prof. Dr. Necdet Eraslan'ın oğludur.  
Eraslan, NASA’nın Apollo projesine katılırken başından geçen bir olayı şöyle anlatmıştır: 
"NASA 1965'de Apollo projesine beni aldı. O dönemde Türkiye’de park cezası yediğim için diplomamı bile alamıyordum. Pasaportum geçmiş ve vizem bitmişti. Çok gizli projelere katılmam için “ABD vatandaş formunu” doldurmamı istediler. “Doldurmam!” dedim, ikna edemediler...”
Eraslan neden Amerikan vatandaşı olmadığını şöyle açıklamıştır: 
“-ABD vatandaşı olsam, dedelerim mezarında ters dönerdi."   
BAŞKA BİR TÜRK BİLİM ADAMININ HERKESİ ŞAŞIRTAN DAVRANIŞI
2012’de ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un düzenlediği Dijital Adli Tıp Yarışması'nda, 52 ülkeden tam 1147 grup yarışmacıyı geride bırakarak birinci gelen, Amerikalıların "LoneWolf" (Yalnız Kurt) adını taktığı takma adlı Can Yıldızlı, Pentagon'un tüm savunma sistemini alt üst etmiş, en gizli dosyalara bile kısa sürede ulaşmıştır. Can Yıldızlı’nın, ABD'nin birçok uzmanını şaşkına çeviren bu başarısından daha harika olan ve Türk kamuoyu tarafından takdirle karşılanan bir davranışta bulunmuştur. ABD’nin vatandaşlık önerisini reddetmiştir. 
DÜŞMANIN VAATLERİNE BOYUN EĞMEYEN YÜZ ÇEVİREN TÜRK
Can Yıldızlı, 24 Ocak'ta Atalanta'da yapılacak ödül törenine davet edilmiştir. Zekasıyla herkesi dize getiren genç adam, ödülünü almak için ABD'ye gittiğinde mükemmel bir davranışta bulunmuştur.. 
Ödül töreni öncesinde Amerikalı yetkililer, Can Yıldızlı'ya: 
"-Gel, ABD vatandaşı ol da hayatın kurtulsun!" demişler. 
Fakat Yıldızlı, bu teklifi elinin tersiyle itmiş, 
"-Ben Türküm. Amerikan vatandaşı olmak istemiyorum" diyerek herkesi şaşırtmıştır.   
Şüphesiz Türkiye vatandaşı olmaktan vazgeçmeyen ve başka bir ülkenin vatandaşı olmayı reddeden böyle pek çok değerli insanlarımız olmuştur. 
GELELİM BUGÜNKÜ ŞAHANE ÖRNEKLERE…
Şırnak Küpeli Dağı'nda PKK'lı teröristlerle savaşta şehit olan Amasya'nın Merzifon ilçesine bağlı Yeşiltepe Köyünden Piyade Er Ramazan Cuma, iki gün önce ağabeyi Erol Cuma ile görüşmelerinde, kendisinden önce şehit düşen yarbay, binbaşı ve erle aynı bölgede görev yaptıklarını söylemiş ve “Sıra bende. Hakkınızı şimdiden helal edin” demiş.    ve şehit olmuş.
“ŞEHİT ANASI OLDUĞUM İÇİN HER NAMAZDA RABBİME ŞÜKREDİYORUM”
Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde, 21 Ekim tarihinde PKK’ya karşı operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın annesi Nefise Uysal, 25 yıl önce de bir oğlunu şehit verdiğini söyleyerek: “-Rabbime her namazdan sonra, şehit anası olmayı nasip ettiği için dua ediyorum, şükrediyorum” demiş.   
“ŞEHİT OLDUĞUMDA CENAZEM GELDİĞİNDE KİMSE AĞLAMASIN!
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK’lılar tarafından şehit edilen 5 aylık asker Bursalı Jandarma Komando Er Samet Saraç'ın, Ağustos ayında dağıtım iznine geldiği memleketinde arkadaşları ve komşularına: “-Hakkınızı helal edin, şehit olacağım, cenazem geldiğinde arkamda kimse ağlamasın!” demiş. 
İki ay sonra da şehit olmuş…  
OĞLU VATANA BORÇLU KALMASIN DİYE    
20 GÜNLÜK ASKERLİĞE MÜRACAAT EDEN BABA

Şırnak’ta şehit düşen Komando Er Sıddık Küçükgöz’ün babası Hamit Küçükgöz, Uğurludağ ilçesine bağlı Aşılıarmut köyünde oğlunu toprağa verdikten sonra, oğlu Sıddık’ın, terhisine 20 gün kala şehit düştüğünü söyleyerek, “-Oğlumun vatana borçlu kalmasını istemiyorum!” demiş ve oğlunun adına 20 gün askerlik yapmak için Askerlik Şubesi’ne başvurmuş.  
ASKERLİK YAPABİLMEK İÇİN HASTALIĞINI GİZLEYEN ASKER
Vatanımızda bölücü faaliyetlerin en çok olduğu Şırnak’ta PKK’ya karşı operasyonlarda görev yapan Şehit Jandarma Komando Er Recep Karaca'nın Gebze'de yaşayan annesi Havva Karaca ve Babası Orhan Karaca’nın anlattığına göre, oğulları, askerlikten geri çevrilmemek için, kalbinin delik olduğunu saklamış.   
Vs.
SONUÇ
Kısacası Müslüman Türk milletinde tarih boyunca zaferleri kazandıran o milli ruh hala yok olmamış Elhamdülillah!
Türk milletinde o dinamizm hala bütün canlılığıyla ortada duruyor, çok şükür!. 
Müslüman Türk milletinde Milli Mücadele ruhu hala yaşıyor. Yaklaşık bir asır önce memleketimizi işgal eden sömürgeci güçlerin bugünkü mirasçılarına ve onların içimizde kol gezen sivil işgal ordularına karşı, millet olarak yeni bir Milli Mücadeleyi daha kazanabilmemiz için bu ruhun, bu inancın, en güzel şekilde görevini icra edebilmesini sağlayacak rehberlere ve yol göstericilere çok büyük ihtiyaç vardır. 
Yeni zaferlerin kazanılabilmesi için, Müslüman Türk milletinin bu potansiyel gücünü, Allah’ın yardımıyla yeniden şaha kaldıracak rehber birileri elbet olacaktır. 
Sevgiler, saygılar… 
herden1950@hotmail.com

YORUM EKLE