Abdullahpaşa hizmet bekliyor

Abdullahpaşa Mahallesi, yeni kurulmasına rağmen bazı problemleri nedense çözülemiyor. Ciddi adımlar atılmadığından meseleler kör düğüm oluyor.
Bütün Elazığ bilir ki her yağmur yağışında Malatya asfaltını sel basıyor. Menfezler işe yaramadığından sular taşıp yolunu, yönünü değiştiriyor. Mahallemiz Hindistan’a dönüyor, Ganj deltasını aratmıyor. Trafik başka istikamete yönlendiriliyor. Çözüm ise galiba düşünülmüyor. Mağduriyetimiz görmezden geliniyor, ya da umursanmıyor.  
İşgüzarlık etmek istemem ama bu problemin çözümü, bence zor değil. Ama yetkililerimizin vurdumduymazlığı yüzünden mesele kangrene dönmüş vaziyette. Yağmurlu havalarda Malatya asfaltını geçmek, Fırat’ı geçmek kadar zor. Her sene, aynı şeyleri birkaç defa yaşamaktan bıktık artık. İhmal edilen probleme, el atılmasını bekliyoruz.
Bir ay kadar önce yağan yağmurların oluşturduğu selde komşularımızdan yaşlı bir kadın, saatlerce yolun ortasında mahsur kaldı. Telefonla bizlerden yardım istedi. Ama sular çekilinceye dek bulunduğu yerden ayrılamadı. Abdullapaşalılar için rahmetin rezalete dönüşmesi, sadece ve sadece cehalet. Bu hal şehrimiz için, şahsımız için utanılacak bir durum. Karayolları mı, belediye mi… Kimin hizmet alanına giriyorsa konuya eğilsin artık.
İkinci mesele gezi yolumuzun vaziyeti… Eğim verilmediği için yağan yağmur suları birikiyor, orta kısımlar suni baraja dönüşüyor. Sular çekilse bile sel artıkları, ortamı kirletiyor. Yaz boyu tortulardan yükselen tozlar, soluğumuzu kesiyor. Seneler geçmesine rağmen bu problemimiz de aynı şekilde duruyor. Hâlbuki zemin biraz yükseltildikten sonra işlem yapılsa mesele çoktan halledilmiş olacaktı, bizler de yakınmaktan kurtulacaktık.
Üçüncü husus, geçen günlerde selin, yol kenarına yapılan tahtadan köprücükleri yıkması... Görevliler enkazları alıp götürünce dolmuştan inip mahalleye gitmek, yolun yanındaki kanaldan geçmek zorlaştı. Hele yaşlıların inişi çıkışı, azaba dönüştü. Hem Abdullapaşalılara hizmet için, hem şehir girişinin daha güzel görünmesi için bahse konu aksaklıkların giderilmesini bekliyoruz. Talebimizi yetkililere iletiyoruz.
Şu kadarını söylemek gerekir ki Malatya yolu üzerindeki yeşillendirme çalışmaları çok güzel. Yani yapılanları görmezden gelmiyoruz ama ortadaki kusurların da azımsanamayacak kadar çirkin olduğunu belediyeye hatırlatmak istiyoruz. Takibinin yapılmasını bekliyoruz.
İddiam şu ki şehrimiz güzel, insanımız mükemmel. İstenen her hizmet, hemşerilerimiz tarafından takdir ediliyor. Yeter ki onlara doğru bir adım atılsın.   

YORUM EKLE