Katil işgalcilerin koltuk değnekleri

Hani meşhur bir söz var; hırsız içerden olursa kapı kilit tutmaz. İşte tam da hırsız içerden. 
İngiltere'nin desteğiyle Filistin topraklarında terör estirerek kendisine alan bulan Siyonistler, emperyalist ülkelerin desteğiyle 1948'de İsrail Devletini kurdular. Ellerinde masum kanı olan bu teröristler, işgal ve katliamlarına devam ettiler.
İsrail, başta ABD olmak üzere emperyalist ülkelerden aldığı destekle her geçen gün güçlenmiş, yapılan savaşlarda Arapları yenmiş ve işgal alanını genişleterek bugüne gelmiştir. 
Dün İsrail'e karşı savaşan Arap liderler, bugün İsrail'in müttefiki ve koltuk değneği olmuşlar. 
Bu ittifaklar önceleri gizliydi. Çünkü halkın tepkisinden korkuyorlardı. Mesela Şubat 2006 yılında yapılan seçimlerde HAMAS zaferle çıkmıştı. Bu durum kral ve emireri çok korkuttu. Çünkü demokrasi talebi kendilerine sıçrayabilir ve saltanatlarını kaybederler diye, HAMAS'a karşı İsrail'le gizli iş tuttular. Fakat bugün gizlemeye gerek yok. Çünkü dünyevileşen, lüks içinde yüzen halkın, buna ses çıkarmayacağını çok iyi biliyorlar.
Trump'un Arap ülkelerine yaptığı ziyareti ve dört Arap liderle (Suud, Mısır, BAE ve Bahreyn) dünya küresi önünde verdikleri fotoğrafı sanırım hatırlamayan yok. İşte hem Amerika büyükelçiliğinin Kudüs'e nakli ve hem de bugün Gazze'de yapılan ve daha da yapılacakların habercisi bu fotoğraftı. 
Trump, bu dört liderin İsrail'le ittifakını sağlamıştı. Hemen Suud, İran tehdidi bahanesiyle hava sahasını İsrail'e açtı. Çünkü Trump, prens Muhammed'e hakkı olmayan veliahtlık yolunu açmıştı. O da ülkede İsrail aleyhine yazı yazılması ve haber çıkmasını yasakladı. Amerika gezisinde de, "Filistinliler ya İsrail'in dediğini kabul etsin veya sussunlar" demişti. 
İnsanlıktan zerre kadar nasip almamış terörist İsrail'in, bugün Filistin'de, özellikle Gazze'de yaptığı tüm bu soykırımdan bu Arap liderler de mesuldür. Leyla bebeklerin ahı, iki cihanda da bunların yakasını bırakmayacaktır. İki günlük dünya saltanatı için tüm bu olanlara ses çıkarmayan petro-dolar şımarığı Körfez zenginlerine de bu saltanat kalmayacak. Bu dünyada olmasa bile ahiretleri çok kötü olacak. Kur'an'da, müşriklerin diri diri toprağa gömdükleri kız çocuklarına, "hangi günahınız sebebiyle öldürüldünüz" diye sorulduğu gün, Leyla bebeklere de, "hangi günahınız sebebiyle katledildiniz" diye sorulacak. İşte o hesap günü sadece Trump, Netenyahu ve adamları değil, bu Arap liderler ve şımarık Arap zenginlerin de, Kudüs ve Filistin'e ses çıkarmayan Müslümanların da hesap vereceği kanaatindeyim.
Unutmayalım ki, bu koltuk değnekleri olduğu sürece daha çok Filistinlinin canı yanacak. Birçok ülkesi aymaz liderlerle yönetilen İslam ülkelerinin, Filistin ve Kudüs için bir şey yapacaklarını beklemek beyhudedir. Maalesef Türkiye yalnız bırakılıyor. Hal böyle olunca iş ümmete düşüyor. Ümmet, sesini yükseltmeli ve elinden geleni yapmalı.
 

YORUM EKLE