Kukla Veliahtlar

Bölgemiz, tarihin her döneminde dikkatleri üzerinde toplamış, emperyalistlerin iştahını kabartmıştır. Bu yüzden bölgemizin başı beladan kurtulmamış.
    Ancak güçlü olduğumuz zamanlarda, mesela Raşid Halifeler, Emevi, Abbasi, Büyük Selçuklu ve nihayet Osmanlı Devleti dönemlerinde bölge huzura kavuşmuş. Fakat Osmanlının çekilmesinden sonra bölge yangın yerine dönmüştür. O yangın hala devam ediyor.
    Diyeceksiniz ki, tüm bunlar, kukla yöneticiler yüzündendir. Bunların hepsi doğru ama halkın, onların yıldızları mesabesindeki alimlerin, fikir adamlarının, kanaat önderlerinin, akademisyenlerin, aydınların, yazar ve çizerlerin hiç mi suçu yok? Onlar görevlerini yaptılar da, Allah Müslümanları mı cezalandırıyor? Haşa, bin kere haşa. Biz görevimizi ihmal edince, bu yaşadığımız zillet ve katliam kaçınılmaz oldu. 
    Emperyalistler, iki Arap veliahdı geleceğe, daha doğrusu gelecekte oynayacakları rollerine bugünden hazırlıyorlar. İkisinin ipi de, ruhu da İsrail-Amerika-İngiltere Şer İttifakı'nın elinde.
    Şer İttifakı, Türkiye'ye karşı Arap alemini harekete geçirin diyor, onlar da hemen işe koyuluyorlar. 15 Temmuz hain darbe girişimi için BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) para verdi. Şimdi de Suud'la beraber PKK-YPG terör örgütüne para ve lojistik destek veriyorlar. Tabii ki suç ortakları darbeci Sisi ve Bahreyn'i de unutmayalım.
    Kaşıkçı'yı öldürmek için İstanbul'daki Başkonsolosluğun seçilmesi planlıydı. Planları, Kaşıkçı'yı öldürüp cesedini yok ederek İstanbul'da kayıp oldu süsü verip Türkiye'yi suçlamaktı. Konsolosluktan çıkardıkları Kaşıkçı dublörü, bu planın en açık deliliydi. Fakat planların üstünde planı olan Mevla'm, 15 Temmuz hainlerine fırsat vermediği gibi, bu pisliklere de izin vermedi. Bu kirli oyunu, onların hesaba katmadıkları Kaşıkçı'nın nişanlısı bozdu. Lakin ertelemeleri de mümkün değildi. Çünkü ekip cinayet için gönderilmişti. 
    Veliaht Prens, Kaşıkçı vahşetiyle Türkiye'ye tuzak kurarken elimize düştü. Türkiye süreci akıllıca idare ediyor. Veliaht ve adamlarının manevra kabiliyetleri kalmadı. Hatta küçüklüğünden beri Mossad tarafından ajan olarak yetiştirilen, Ortadoğu'daki her suikast ve kirli işlerde parmağı olan, Filistin ve Türkiye düşmanı, iki veliahdın da danışmanı Muhammed Dahlan bile, temize çıkması için Veliahda yardım etmemiş. Bu nedenle hastanelik edildiğine dair haberler duyuyoruz.
    Başta bu iki uşak olmak üzere Türkiye aleyhinde olan Arap liderlere sorarım; yahu Türkiye size ne yaptı? Başta petrol olmak üzere kaynaklarınızı mı sömürdü? Birinize tank, diğerine tanksavar vererek sizi savaştırdı mı? Yoksa cetvelle ülkelerinizi bölüp, aranızda anlaşmazlık bölgeler mi oluşturdu? Filistin, Irak Libya ve Suriye'yi mi işgal etti, yoksa bu yerlerde iç savaşı Türkiye mi çıkardı? Iraklı, Libyalı, Suriyeli milyonlarca insanı mı öldürdü? Merkez bankalarınızı mı talan etti? Ülkesine gelen Suriyeli mültecileri içeri almayıp katil Esed'in işini mi kolaylaştırdı?
    Soruyorum, Türkiye size iyilikten başka ne yaptı? Demek ki, ağababalarınız böyle istiyor. Ne siz, ne de ağababalarınız şunu asla unutmayın; bu coğrafyada bin yıldan beri biz varız ve Allah'ın izniyle var olmaya da devam edeceğiz. Şımarıklığı bırakın, devlet idaresi bedevi çadırına benzemez. Akıllı olun, yoksa emperyalistlere yem olursunuz.
 

YORUM EKLE