Oh be! Helal olsun size...

Sezon başından itibaren çok iyi oynayamasakta bazı maçlardan puan yada puanlar çıkartabilirdik. En azından sıralamada 1-2 basamak daha üstte olabilirdik. Ama bizlerin gördüğü yer yalnızca stadyumdaki maçlar, birde madalyonun diğer yüzü var elbette… Bırakın primleri, maaşları beslenme ve barınma sıkıntısı yaşayan beş ayda, dört başkan değiştiren bir kulübün futbolcusu olmak hiçte kolay değil.
Elazığspor’un geleceğinin ne olacağı konusunda iyimser düşünmek istiyoruz. Her Elazığspor sevdalısı gibi  bende takımın bu olumsuz sıkıntılardan biran evvel kurtulmasını istiyorum. Ama gelin görün ki; bu iş hiç kolay değil ve olmayacakta…
Elmar ve Tatos istedikleri an serbest kalabilirler. Yönetim tarafından şifahen verilmiş sözlere ne kadar itibar edebilir, aylardır verilen hangi söz yerine getirilmiş. Ayrıca bugün Elmar ve Tatos, yarın diğer futbolcular da bu kaos ortamından kaçıp gidecekler.
Umarım aralık ayına kadar FİFA’dan olumsuz bir durum gelmez. İnsanın dili varmıyor ama; oradan -6 gelirse, işte O zaman havlu atarız. Tam anlamıyla şu başkanlık işini trajediden, komediye çevirdiler. Allah aşkına ya gelmeyin ya da geliyorsanız hakkını verin. Bu memleket çok küçük ve herkes herkesi az çok tanır. Bu işin yarınını da düşünelim.  
Bu beş ay içerisinde Hacı Murat Yümlü dışındakiler olmadık yere hakaret ve istenmedik sözler işittiler. Başkanlığa aday olacak adaylar eğer bu olumsuz durumları bertaraf edemeyecekse yarın kendi düşen ağlamaz derim. 

Bakın çok değerli okurlarım, bu hafta hayatı önem arz eden Eskişehirspor maçını kazanmışız. Bir türlü maçı konuşamadık. Ben hep yazdım, bu yıl arşivde tüm yazılarımda da vardır mutlaka “ Bu çocuklara sahip çıkalım” İsim isim bakıldığında  derin bir kadromuz yok ama; kaliteli ayakların olduğu on bire sahibiz... 
Ve nihayet direk rakibimiz olan Eskişehir maçında “Ohh bee!!!” dedik. Rahat bir nefes çektik içimize, “Helal olsun çocuklar size” Osmanlıspor maçı öncesi şu çocuklara primler mutlaka dağıtılmalı. Duyduğum kadarıyla Sayın Mücahit Yanılmaz prim sözü vermiş. Ayrıca başkan adaylarından Sayın Necati Erdem beyefendi her galibiyet için  ellibin türk lirası prim sözü vaad etmişti. 
İlk yarıya kadar kalan önümüzde maçlarımızı direk rakiplerimizle oynayacağız, bu süreye kadar pek umudumda yok aslında ama; inşallah karakterli ve verdiği sözleri tutan bir yönetim hasıl olurda, bir maçlık için değil, bir sezonluk “ohh bee!” deriz.
Selam ve saygılarım ile hoş çakalın...
YORUM EKLE