Başlangıç Olsun

Elazığspor, 2018-2019 futbol sezonunun ilk galibiyetini, Lig’in 6. haftasında kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Kardemir Karabükspor’u farklı mağlup ederek elde etti. Sezonun ilk karşılaşmasında deplasmanda Adanaspor ile berabere kalarak ilk puanını elde eden ve o tarihten bu güne arka arkaya 4 mağlubiyet alan bordo beyazlılar, tabiri caiz ise şeytanın bacağını kırarak haftalar sonra ilk galibiyetini elde ederek, az da olsa bir moral buldular. Alınan bu galibiyet ile Elazığspor. puan tablosunda da bir basmak yükselerek 6. hafta sonunda 4 puan ile 16. sırada yer aldı. Temennimiz o ki bu galibiyet Elazığspor için artık yükselişin başlangıcı olsun!
Evet, rakip çok zayıf bir takımdı fakat Elazığspor bundan önce oynadığı 5 karşılaşmayı da ezilmeden başa baş bir futbol oynayarak kazandı. Karabükspor ise gecen hafta kendi sahasında Eskişehirspor’a aynı skor ile 4 -0 mağlup olduktan sonra bu sezon ikinci kez 4-0 gibi farklı bir skor ile mağlup oldu. Kaldı ki oynadığımız takımlar bu ligin üst düzey takımları idi Balıkesirspor hariç.
Geçtiğimiz Cumartesi günü oynanan karşılaşmaya, maalesef taraftarlarımız ve şehri yönetenler gerek ilgi ve alakayı göstermemişlerdi. Taraftar grupları da olmasa Atatürk Stadyumu tamamen yalnızları oynayacaktı. İl protokolünden Milletvekili Gürsel Erol tribündeki yerini alırken, vali bir ara adeta “ci” dercesine geldi bir iki fotoğraf çektirerek tekrar gitti. Neden geldi, neden gitti anlayamadık? Sağ olsunlar iktidar milletvekilleri mobilya fuarında görünmedikleri gibi Atatürk stadyumunda da görünmediler. 
Ama şundan eminim, yakında İstanbul’da gerçekleşecek olan Elazığ günlerinde kesin görüntü verirler..
Belediye başkanımız neden gelmemişti diye sorarsanız, onunkisi tamamen duygusal! 
Taraftarın bu kötü günlerde takımın yanında olması ve bu takıma destek olmayanlara gelip Atatürk stadyumunda yapacağı tezahüratlar ile tepki koyması lazım. Çünkü bu kötü gidişata dur demenin tek yolu, bu sıkıntılı dönemeçte takımın yanında olmak ile giderilir..
Kamuoyunda bir takım söylentiler dolaşıyor yeni bir yönetim oluşuyor diye. Maalesef bugüne kadar bu konuda her han ki bir ciddi adım atılmadı. Hatta bir adım daha ileri gidilerek belediye başkanının da yeni bir yönetim arayışında olduğu konuşuluyor fakat henüz ortaya çıkıp ben adayım ya da biz Elazığspor Yönetimine adayız diyen hiç kimse olmadı henüz. Bu neden ile biz bu saatten sonra bu tür beklentiler yerine, mevcut yönetime maddi ve manevi desteğimizi, dolayısı ile de Elazığspor’a desteğimizi kesmemeliyiz! Gerçekten takıma maddi ve manevi destek sağlayacak birileri çıkar ise de onların önünü kesmemeliyiz! Henüz böyle bir durum söz konusu olmadığına göre de başta mevcut yönetim olmak üzere, hep birlikte işimize bakmalıyız.
Karabükspor maçında görev verilen genç futbolcularımız bu takımda görev verildiğinde görevlerini en iyi şekilde yapacaklarını bir kez daha ispatladılar. Elazığspor teknik heyetinin bu futbolculardan daha fazla istifade etmesi lazım. Biz, takım olarak rakipten daha fazla koşup daha fazla mücadele eder isek, inanın bir çok takımdan puan alırız! 
Temennim o ki Karabükspordan alınan 3 puanın daha anlamlı olabilmesi için hafta sonu deplasmanda karşılaşacağımız Denizlispor maçından da puan ile dönmek. 
Takımımıza şimdiden başarılar dilerken, bu galibiyet ve yükseliş başlangıcının, devam etmesini Rabbimden diliyorum.

YORUM EKLE