Elazığspor Elazığ halkının mı?

Geçen haftaki yazımda Elazığ’ın zor bir şehir olduğunu yazmış ve bu zorluğa sebep olanları belirtmiştim. Yazıyı okuyan yandaşlar ve muhataplar “hadi ulen” demiş ola bilirler! Aslında onları fazla kayla almam ama onların vurdumduymazlıkları bizim canımızı yakıyor. 
Örnekm mi? 
Yine Elazığspor! Elazığspor siyasiler tarafından verilen sözler tutulmadığı için transfer tahtasını açamadı ve sezonun ilk karşılaşmasını transfer yapamadan oynadı.
“Hadi ulen” diyenlere şu soruyu sorarım; Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil’e (eskileri geçiyorum) söz verip de göreve getirenler, neden transfer tahtasını çözmediler ve Elazığspor Adana’ya eksik kadro ile gitti?
Geçen iki sezonda Elazığspor’a eski para ile 70 trilyon kaynak aktaran Elazığ Belediye Başkanı neden şimdi “Elazığspor Elazığ Belediyespor değildir” diyor? Dün Elazığspor’un belediyeye olan ihtiyacı bugün bitti mi ki sayın başkan  basına demeç verirken siyaseten de olsa yanlış cümleler kuruyor, Elazığspor ile ilgili,? Sayın başkan keşke bu cümleyi ilk göreve geldiğinde kullanaydı da bordo beyazlı taraftarları ümitlendirmeyeydi. Benim Sayın Mücahit başkana tek sözüm, taraftarlarımızın Atatürk Stadyumunda büyük bir coşku ile söylediği “dik dur eğilme Elazığ seninle” sözünü hatırlaması ve başlattığı işin sonunu getirmesi! O gün bizleri ümitlendirerek iyi yaptınız sayın başkan, bugün topu Taç’a atmak sizin tarzınız değil? 
Her fırsatta Elazığspor’un yanındayız diye demeçler veren siyasiler dün Lig başlarken neredelerdi? Transfer tahtasının açılması için neden yaklaşık 6 trilyon (eski para ile) gibi bir para toplanamadı? Elazığspor Yönetimi, burada makam ziyaretleri yaptıktan sonra Elazığspor Kulübünde olması gerekenlerin ardından, neden Ankara, İstanbul, Bodrum hattında koşturdular? Elazığ’ın nasıl bir zor şehir olduğunu anlamayanlar var ise tam sırası İrfan başkana biraz vakit ayırarak tüm detayları ile öğrene bilirler.
Evet, Elazığspor Elazığ halkınındı, fakat sizler onu siyasete alet etmeden önceydi sayın başkan, sayın vekiller. Madem siyasete alet ettiniz bari aldığınız gibi temiz bir şekilde yeniden halka devir ediniz?
Çok mu zor bu takımı temiz borçsuz bir şekle getirmek? 
Vallahi değil! 
Gördünüz işte Adana deplasmanında Ali Fırat’ı da katar isek sahada ilk kez TFF 1. Lig’de forma giyen 5 futbolcu vardı. Kulübede ise takıma bir gün önce katılan Orhan ve Kadir’in dışında 4 tane yeni profesyonel olmuş genç yetenek vardı. Başka futbolcumuz olmadığı için de listenin 18. sırası boş bırakılmıştı. 
Böyle sancılı bir ortamda aşırı sıcak ve nem altında oynanan karşılaşmada bir ara skor üstünlüğü yakalayan bordo beyazlılar, kalede yapılan hatayı son dakikada yakalanan pozisyon ile telafi ede bilselerdi, bugün Elazığ’a 3 puan ile dönmüş olacaklardı! 
Bu kadroya çok değil direk forma giyecek 4-5 transfer yapılsın bu takım bu sezon çok rahatlıkla bu ligde mücadele eder. Yeter ki futbolcuların ödemeleri zamanında yapılsın. Gerisi teferruat!
Sayın siyasiler, Elazığspor tam anlamı ile Elazığ halkının ola bilmesi için, işte size de fırsat! Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil’e verdiğiniz sözünüzü tutun ve son bir kez bu takıma geçen sezon oluşturduğunuz kaynakların sadece %20’sini oluşturun, sizde kurtulun bizde kurtulalım! Gerisini bu yönetim halleder.
Maça gelir isek, Adanaspor karşısında alınan 1 puan çok anlamlıydı. Sıkıntılar ile uğraşan kenar yönetim ilk resmi maçın ardından daha sağlıklı kararlar alacak, gördükleri eksikleri daha sağlıklı değerlendirecekler. Futbolcular, üstlerindeki baskıyı atarak önümüzdeki maça daha bir özgüven ile çıkacaklar. Taraftar ise takımına daha güvenerek tribünlerde daha çok sayıda yer alacak.
Adanaspor maçında alınan bir puan için emeği geçenlere teşekkür eder Cuma günü kendi sahamızda oynayacağımız Boluspor maçında başarılar dilerim.
 

YORUM EKLE