Elazığspor'u sahiplenmek zorundasınız!

Elazığspor’da sorunlar tam bir kaosa dönüştü. 
Takım bir türlü tüm cabalara rağmen sonuç elde edemiyor. Teknik heyetin kafasını sonradan takıma katılan futbolcular karıştırmış gibi. Serkan Kurtuluş tercihi iki haftadır yapının dengesini bozuyor. Ahmet Aras tam bir tabiri caiz ise cereme. Elmar ve Tatos zamanı doldurma mücadelesinde. Adam akıllı yerine oturan bir tek Orhan Şam var. Kadir’inde zamana ihtiyacı var gibi. Orhan hoca tecrübeli futbolcular ile skoru yakalayıp, gençler ile sonuca gitme düşüncesinde fakat bu düşünce bir türlü oturmadı. Bana göre tam tersi olmalı, gençler ile maça başlayıp rakipten daha fazla koşup, rakibi yorduktan sonra tecrübeliler ile sonuca gitmeli.. 
Yönetim ise gereken maddi desteği alamadığı için adeta eli kolu bağlı bir şekilde kara kara düşünüyor. 
Lig’de kalıp kalamama adına rakiplerin durumunu da gözeterek net bir sonuç ortaya koyulamasa da asıl puan silme tehlikesi kapıya geldi dayandı. Bugün ayın 18’i federasyonun kulüp lisansı için verdiği süre, 2 gün sonra doluyor ve yönetim bize söz veren belediye başkanı ve milletvekillerine ulaşamamaktan şikâyetçi oluyor. Başkan İrfan Yumakgil, 5 gündür belediye başkanından görüşmek için randevu talep ettiğini fakat halen kendisine randevu verilmediğini söylüyor. Valiye ve milletvekillerine de yine aynı şekilde ulaşamadığını belirtiyor. Haklı olarak da İstanbul’da gerçekleşecek olan tanıtım günleri ile uğraşan şehrin yöneticilerine “en iyi tanıtım aracı Elazığspor’dur diyor ve önce Elazığspor’a sahip çıkmaları gerektiğini” haykırıyor. Ama nafile!
Kaldı ki tekrar tekrar anlatmaya ne gerek var. Bu memlekette sokakta top oynayan çocuktan tutunda az çok Elazığspor’u takip eden herkes bu sorunları ve tehlikeyi çok iyi biliyor. 
Tabi Elazığspor’un her geçen gün eridiğine şahit olan bordo beyazlı taraftarlarda haklı olarak özellikle sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiriyor. 
Yalnız, tepki koyarken birçoğu kolaycılığa kaçarak “yönetim istifa” söylüyor. Oysaki yönetim istifa ettiğinde bu takımın tamamen sahipsiz kalacağını hesap edemiyor! Daha dün yani sezon öncesinde yönetim yok iken, neler yaşadığımızı görmediniz mi? Kampla ilgili sorunlar, takımın malzemeleri ile ilgili sorunlar, mutfak masrafları, otobüsün tamir parası, daha nice sorunlar ile karşılaşmadık mı? Sonra var mı bu yönetim istifa edince gerçekten Elazığspor’a sahip çıkacak ve bu takımı ligde tutma adına parasını mesaisini harcayacak bir yönetim? 
Biliyorum ki böyle bir yönetim ortada yok! 
Hiç kimse böyle bir durumda getirip de kulübe büyük para bağlamaz! Eski başkan Selçuk Öztürk’ün ismi dolaşıyor ortada. Selçuk Öztürk’ün 10-15 milyon parası olsa, böyle arkadan dolanacağına gelip direk aday olacağını en iyi bilenlerdenim. Burası Elazığ! Herkes herkesi çok iyi tanıyor. Selçuk başkan geçmişte Elazığ Belediyesinden temizlik ihalesi alamamış olsaydı nasıl Elazığspor’a bu kadar para aktara bilecekti? Ve nasıl Elazığspor’a başkan olacaktı?
Eski başkan Bahri Turan dahil şuana kadar gelen tüm yönetimlerin ardında dolaylı ya da dolaysız bir şekilde Elazığ Belediyesi vardı. Hiç kimse ben babamın parası ile ya da kendi param ile geldim aday oldum, demesin!
Dolayısı ile bugün Elazığspor bu kadar borç batağında ise bu batağın asıl sorumlusu, Elazığ Belediyesini siyasi makam, Elazığspor’u da siyaset aracı görenlerdir…
Sonuç olarak bir kez daha belirtiyorum. Elazığspor’un içerisinde bulunduğu maddi krizden dolayı, başta Elazığ Belediyesi olmak üzere, Valilik ve Milletvekilleri bu yönetime, dolayısı ile de bu takıma destek olmak zorundadırlar…
Benim tek beklentim Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’dan var. Mücahit Başkan geçen iki sezonda takıma büyük bir maddi destek sağlayarak, takımın ömrünü uzattı. Kendisine bu konuda biz o gün teşekkür ettik. Fakat bu dönemki bu kadar uzaklığını da anlayamıyoruz. Belediye Başkanı şehrül emindir. Yani şehrin en emin kişisidir. Elazığ’ın Elazığspor gibi bir sorunu var ise, belediye başkanı ilgilenmek zorundadır...

YORUM EKLE