Zafer İnananlarındır!

Lig’de hayatta kalma mücadelesi veren Elazığspor, 9. hafta mücadelesinde zorlu Adana Demirspor deplasmanındaydı. 
Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan ve puan sıralamasında 3. sırada yer alan Adana temsilcisi, karşılaşma öncesinde kesin favori gösterilen taraftı! Fakat futbolda bir gerçek vardır “daha çok koşan ve daha çok mücadele eden takım kazanır” diye. Nitekim de rakibinden daha çok mücadele eden bordo beyazlılar, karşılaşmanın ilk devresinde yakaladıkları gol pozisyonunu değerlendirerek, skor üstünlüğünü yakalayıp ilk devreyi 1-0 önde tamamladılar. 
İlk devreyi daha pozitif bir futbol ile tamamlayan Elazığspor, yıldızlar topluluğu karşısında ikinci devre oyunu kendi yarı alanında kabullenerek, kontra ataklar ile sonuca gitmeyi tercih etti. Mehmet Yiğit’in kadro dışı, Elmar’ın cezalı olduğu haftada Orhan Hoca Emre’yi stopere çekerek doğru bir hamle yapmıştı. Emre, uzun boy avantajı ile rakibin kafa hâkimiyetini kırarken, tecrübesi ile de Orhan Şam ile iyi bir ikili oluşturup, savunmada sanki de hatasız oynadılar. Yine Elmar’ın yerinde oynayan Kadir Taşoğlu da ön liberoda çok koşarak rakibin oyun kurmasını engelledi. Kadir, bundan önceki maçlara oran ile daha çok pas hatası yapsa da mücadelesi ile özellikle ilk devrede rakibin daha çok pas hatası yapmasını sağladı. 
Sahada olan tüm futbolcularımız, Adana Demirspor karşısında hocalarının verdiği görevlerini yerine getirirken, Orhan Hocanın böyle bir atmosferde Ahmet Aras’ı biraz daha sahada tutması gerekiyordu. 
Altın değerinde alınan 3 puanın ardından bana göre konuşulması gereken tek şey, emeği olanlara teşekkür etmek ve bundan sonraki maçlarda da futbolcuların aynı inanç ve istekle oynamalarına katkıda bulunmaktan başka bir şey olmamalı! Kalbimizi zorlayacak derecede bizleri heyecanlandıran bu maçtaki ruhu, hafta sonu oynayacağımız Hatayspor maçına da camia olarak taşıya bilir isek, bu maçtan da 3 puan ile ayrılır ve kümede kalma ümitlerimiz oldukça artırırız. 
Elazığspor için bu durumda söylenecek tek söz, “zafer inananlarındır” misali geride kalan tüm maçlara kazanma adına inanarak çalışılmalı ve sahada tıpkı Adana Demirspor maçında olduğu gibi inanarak mücadele etmeli. Tabi, teknik heyet ve futbolcular zafere inanarak çalışırken, dış unsurlar olan yönetim başta olmak üzere, taraftar, basın ve tüm ilgililer takımın moralini yüksek tutacak faaliyetlerde bulunmalı. 
Adana Demirspor maçı öncesi takıma 50 bin tl prim sözü vererek futbolcuların motivasyonunu az da olsa artıran eski başkanlardan Necati Erdem gibi, şehrimizde faaliyet gösteren işadamlarımızın da takıma destek olarak bu tür girişimlerde olması lazım. Özellikle sezon başından beri belirttiğimiz gibi taraftarlarımızın içerideki maçlarda takımı yalnız bırakmaması lazım. 
Bundan önceki haftalarda maalesef taraftarımız takımı çok yalnız bıraktı…
Haftalardır yüzü gülmeyen bordo beyazlı taraftarlarımızın Adana Demirspor maçından sonra yüzlerinin güldüğüne şahit oldum. Temennim o ki bundan sonrada bu gülücükler devam etsin.  
Zira maç esnasında yaşadığımız sıkıntı ve stresten sonra, birde yüzümüz gülmez ise işte o zaman buna kalp falan dayanmaz. İrfan başkan gibi topluca anjiyo yaptırıp damarları yenileriz..
İrfan başkan demişken herkes yönetimin istifa edeceğinden bahsediyordu. Artık bu konuda olup biteni herkes iyi biliyor. Bu takıma beklenen kişilerden destek gelmedi. Bende İrfan başkana şu cümleyi söylüyorum; bu saatten sonra belediye, valilik ve milletvekillerinden destek gelmiyorsa bu işi fazla uzatmanın manası yok. 
İnanın Elazığspor’un küme düşme hali nasıl bizlerin kalbini zorluyor ise yarın onların siyaseti de zora girer ise onlarında kalbi zorlanacaktır.

YORUM EKLE